Bugün kurgu altılısı yapmayı planlıyorum. Birkaç ayağa çok at yazıp iki bankolu bir şablon çıkaracağım. Çok at yazdığım yerlerde de sürpriz gelmesini bekleyeceğim. Şablon biraz yüksek bedelli olacak ama böyle programların büyük ikramiyeler verdiği de açık.

SERDENGEÇER: Ayabakan gibi bir şampiyonla anadan kardeşliği olsa da başarılı bir kariyere sahip olduğunu söyleyemeyeceğimiz Serdengeçer, gücü nispetinde etkili yarışlar yapabilen bir safkan. 2000 metre ve de üzeri sentetik pistte şimdiye kadar sekiz defa piste çıktı ve de bu koşularında beş kez tabelaya girerken bunlardan birini de kazandı. İstanbul'da koştuğu son yarışlara bakacak olursak bir defa açık koşuya iştirak edip gerilerde bitirmiş. Diğer iki yarışında ise birinde Cesurmirza'ya kaybetmiş ancak o koşuyu çok iyi hatırlıyorum. O gün aralarında 6 kg fark olmasına rağmen son ana kadar rakibiyle dişe diş mücadele etmişti. Ayrıca o gün bu gruptaki birçok safkanı da geçti. Daha sonra yine Cesurmirza kazanırken yakın ara bir dördüncülük yaptı ki o gün ikinci olan safkan Bekir'di. Bugün baktığımız zaman bu grupta geçemeyeceği bir rakip olduğuna inanmıyorum. Son dört koşusunda yükselen grafiği de ortada. Bugün Furkan Yüksel düzlükte çok acele etmezse kazanacağından şüphem yok. 

TJK KOŞUSU: Aynı mesafedeki Grup 1 TJK koşusunda buradaki Hasafet, Mister Görkem, Finesse, The Last Romance gibi rakiplerini geçen Zafer Ateşi, bu defa oyuna Arts Man'in de dahil olmasıyla yarışın biraz daha süratleneceğini düşünecek olursak koşudaki en şanslı safkandır. Benzer şekilde, hızlı başlayan ve de normalin biraz üstünde tempolarda seyreden koşularda şansı kat kat artan Mister Görkem de bugün koşunun en şanslı bir başka ismidir. Buraya kadar yıpranmadan gelen ve de Gazi koşusu şampiyonu Piano Sonata'nın ana baba bir kardeşi olup katıldığı son iki yarışta uzun mesafede buranın provasını yapan Pastoral Senfoni, süratli geçmeye aday bu mücadelenin bir başka şanslı ismidir. 

LONG RUNNER: Call To Victory'nin üzücü bir şekilde sakatlanmasının akabinde Kurtel harasında kalan en iyi İngiliz atı olduğunu tereddüt etmeden söyleyebileceğimiz Long Runner, jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde katıldığı sekiz yarışta mağlubiyet yüzü görmezken yedi defa grup 1 kazanarak büyük bir başarı sağladı. Daha önce sürklase ederek geçtiği rakiplerine bugün de fırsat vermeyecektir. Herkes gibi ben de banko yazacağım.

CAHİDE KOŞUSU: Bu yılki dişi jenerasyonundan pek ümitli olduğumu söyleyemem. Grup içerisinde Aryaliva, Gülhatmi ve de son kazandığı açık koşuyla Şirinmişirin ön plana çıkan kısraklar. Kocaeli'nden deposu dolu gelen iyi orjinli Super Bird, İstanbul'da kazandığı açık yarıştan sonra dikkatleri üstüne çeken Gardal Gülü ile Müslüm Çelik'in tercih ettiği Hasibakız'ın yeterli olduğunu düşünsem de daha geniş kurgularda büyük ikramiye peşinde olanların idman pistinde çok canlı görünen ve de çimde de iyi koşacak potansiyeli olan İdileylül, ikinci olduğu kısa vade koşudaki görüntüsüyle Ceyda Hatun ve de Şirinmişirin'e potoda geçilen Güneşin Gülü yazılabilir.

FOTO FİNİŞ'İN İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLER İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

2.9.1.8.3.5.7.6.4
5 SERDENGEÇER // 8
7.5.6
3 LONG RUNNER BANKO
4.5.9.1.10.2.7
1.7.15.14.6.10 // 11.5.8

79.38 TL // 238.14 TL

Aşağıda bulunan başlıklara tıklayarak ilginizi çeken içeriğe göz atabilirsiniz:

1-) YARIŞ BÜLTENLERİNİN İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ-YENİ İÇERİK!

2-) İSTANBUL KOŞU İSTATİSTİKLERİ

3-) İSTANBUL AT YARIŞI GALOPLARI

4-) İSTANBUL YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

5-) BELMONT AT YARIŞI TAHMİNLERİ