DEMİRPERDE//SÜRGÜNTAY: Evvelki sene Karacabey Tarım İşletmesi Koşusu'nun rövanşı gözüyle baktığım bir mücadele. Yarışa az, hem de zayıf atların katılması bu iki safkanın işini daha da kolaylaştıracak. Demirperde, evvelki senenin aksine, bu defa çok daha rahat öne gelip temposunu verecektir. Sürgüntay da ona fazla avans vermeden takipte kalacaktır. Bu yarışa katılan bütün safkanların ikramiyesinin garanti olması farklı senaryoları da beraberinde getirebilir. Herhangi bir safkanın ilgilisi ikramiyeden daha yüksek pay alabilmek için şansını zorlayarak liderliği almak isteyebilir. Bu da Sürgüntay'ın kazanması anlamına gelir. Ama ben bunu düşük bir ihtimal olarak görüyorum. Yüksek ihtimalle yarış söylediğim gibi koşulacak ve de Demirperde-Sürgüntay ikilisi düzlükte arka grubu ayırarak birincilik mücadelesi yapacaktır.

GERGİN: Kadhan, Lord, Avan üçlüsünün bir arada olması bu koşunun yüksek tempoda koşulacağına işaret ediyor. Gergin ise bu tip koşuları çok seven bir safkan. Bugün grubun arkasında yapacağı sabırlı bekleyişin ardından düzlük üstünde yapacağı etkili sprintle rakiplerini avlayabileceğine inanıyorum. 

CALL TO VICTORY: Toplamda on bir, Ahmet Çelik'le on yarıştır geçilmeyen safkan, yaşı itibarıyla kazanılmadık yarış bırakmadı. Bugün ise Triple Crown yapabilmek için piste çıkıyor. Mesafe her uzadığında geçilebileceğini dile getirdik ama o her defasında hepimizi yanılttı. 2400 metre mesafeli Gazi Koşusu'nu da çok rahat kazanırken bugün buradaki rakiplerine ezici bir üstünlük kurdu. O gün potoya girerken 400 metre daha olsa koşabileceğini ve de rakiplerini geçebileceğini de gösterdi. Kendi jenerasyonunda henüz geçebilecek bir safkan olduğunu herkes gibi ben de düşünmüyorum. Bugün Kurtel ekürisi az atlı bu yarışta potansiyel taşıyan safkanlardan birinin kendi temposunu vermesini önlemek maksatlı Handsome Hero'yu da buraya kaydettiğini görüyoruz. Muhtemelen tempoyu o belirleyecek. Bugün yarış düşük tempoda ilerlerse, ki öyle olacağa da benziyor,  Call To Victory'nin Gazi'nin aksine ön taraflarda yer tutmasını bekliyorum. Her senaryoda, taşıdığı potansiyel ve de sahip olduğu güçle bu grubu geçebileceğini bir kez daha gösterip yıllar sonra Triple Crown'a uzanan safkan olarak ekstra ikramiyeyi de ahırına götürecektir. 

NALKAPON ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

4.10.2.1.6.8
2.9.3.1 // 6.4
1.4
2.1.4 // 6.8
1 CALL TO VICTORY BANKO
3.7.2.5.6 // 1.4

50.4 TL // 151.2 TL

Aşağıda ilginizi çeken başlıkların üzerine tıklayarak içeriklerimizi inceleyebilirsiniz:

1-) ANKARA AT YARIŞI GALOPLARI

2-) ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ

3-) BELMONT AT YARIŞI TAHMİNLERİ