ONUKTAN//MUSLİH AĞA: Grupta yarış kazanmış iki safkan bulunuyor. Biri Onuktan, diğeri de Muslih Ağa. Onuktan, kazandığı jokeyi Ahmet Çelik'e geri dönmesiyle dikkat çekiyor. Muslih Ağa ise jokeyi Halil Kaplan'ın Bursa'da binebileceği birçok safkan varken İstanbul'a tek yarış için gelmiş olmasıyla öne çıkıyor. Küçük kurgularda iki safkan rahatlıkla risk edilebilir. Daha geniş kurgularda ise sürpriz aranabilir. 

GÖKYÜZÜ//SÜLÜNBİKE: Gökyüzü; erkek, dişi; kısa, uzun; kum, çim demeden kazanmaya devam ediyor. Bugün kendisi gibi üç Kaizbert var. Elbette eküriler kısrağın temposunu bozmayı deneyeceklerdir. Eğer bozabilirlerse Sülünbike için elverişli koşullar oluşmuş olur. Bu sebepten Gökyüzü ve ekürileri yazıp burayı geçebileceğimize inanıyorum.

YETİM ALİ: Uzun mesafede çok etkili bir safkan olan Yetim Ali, 2200 metre sentetik pistte Korkmazefe, Arifço, Büyükatlı, Belalı Tumbul gibi safkanları geçtikten sonra 1600 metrede Yetimahmet, Hilaleda ve de Alderamin'in az farkla gerisinde kalmıştı. Ondan önce de Bursa'da açık koşuda Gökyüzü kazanırken Düşlem ve de Ertemiz'e son anda ikinciliği bırakmıştı. Bugün mesafenin uzaması ve de rakiplerinin tam dişine göre olmasıyla aır kilosuna rağmen kazanmasını bekliyor, banko öneriyorum.

SHARPA: Üstü üstüne gelen ağır yarışlardan sonra üç haftaya yakın bir müddettir dinlendirilen Sharpa, bu defa daha iyi koştuğu ve de sadece bir kez, o da Finesse ve de Long Runner'a kaybedip biri Grup 1, diğeri de geçen sene bu koşu olmak üzere iki kez kazandığı 2000 metre sentetik piste çıkacağı bu koşuda benim bankom olacak.

FLASHING GIRL: Ankara'daki Grup 1 Karadeniz Koşusu'nda sonlarda güçlü gelerek çok rahat geçtiği rrakipleriyle bir kez daha mücadele edecek olan Flashin Girl, bu kez de koşunun Angeletta ve de  Blanchard gibi safkanlar tarafından süratlendirilecek olması, yarış gören Lunalove Good'un da bu tempoya girerek daha da hızlanmasına sebep olacağını düşünmem sebebiyle bir kere daha kazanmaya yakın bulduğum kısraktır.

NALKAPON DAYI'DAN SON DAKİKA İSTANBUL!-TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6.5.3.4.1
4.3 // 6.10.2.7
1 YETİM ALİ BANKO
4.5
8.1.3.2.4.5
9.4.15.2.3.1

50.4 TL // 151.2 TL


2. ALTILI

8.1.3.2.4.5
9.4.15.2.3.1
2 SHARPA BANKO
4.3.5.1
4 FLASHING GIRL // 5.7
6.9.11.2.17

50.4 TL // 151.2 TL

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz aşağıdaki içeriklerimize başlıklarına tıklayarak ulaşabilirsiniz:

1-) İSTANBUL KOŞU İSTATİSTİKLERİ

2-) İSTANBUL YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

3-) İSTANBUL AT YARIŞI GALOPLARI

4-) NEWBURRY AT YARIŞI TAHMİNLERİ

5-) KEENLAND AT YARIŞI TAHMİNLERİ