Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bakıyorum da bugün keyfin yerinde, Dayı'nın bankoları resital yaptıkça içtiğin sigaranın markası yükseliyor, eskiden 1 litre bira alıp köprü altına giderdin, şimdi şişe şişe alıp kalitelisinden içiyorsun. Merak etme yeğen, Dayı'n ölmedi. Şovlarım devam edecek.

Sene 1979. O zamanlar sağ sol kavgası büyük. Semtler ikiye bölünmüş. Eski dostlarımdan Komünist Osman'ın başı belada. Ben sağ sol bilmem yeğen. En büyük özelliğim vatanım için ne iyiyse onu yapıyor olmamdır. Bir gece süper lüks evimin kapısı çalındı. O kadar sert vuruluyordu ki hemen sandıkta sakladığım toplu tabancamı çıkardım. Çelik yeleğimi giyip, el bombasının pimini çektim. Bu eski bir komando taktiğidir. Eğer düşman seni vurursa bombanın mekanizması serbest kalır. İşte o anda onun da infilak etmesi an meselesidir. Kapıyı açtığımda karşımda Komünist Osman'ı gördüm. Başı beladaydı. Ayaklarıma kapanıp onu kurtarmam için yalvardı. O zaman onlarla hasım olan Ülkücüler peşindeydi. Komünist Osman'ı karşıma alıp oturttum. Kahvesini pişirip masasına koydum. Ona en güzel odamı verdim. Sabah konuşuruz, dedikten sonra odama çekildim.

Sabah erkenden kalktım yeğen. Misafir uyanmadan uyanmak, onun midesini şişirip öyle yollamak adettendir. Ona müthiş bir kahvaltı hazırladım. Odaya gittiğimde bir de ne göreyim. Duvarıma poster asmış. Osman'ı kaldırıp adamın kim olduğunu sordum. "Nalko, onun adı Comandante Che Guevera. Benim peşinden gittiğim adam olması söz konusu." dedi. İşte o anda ona çok kızdım. "Bana bak Osman, benim peşinden gideceğim adamların belli olması mümkün. Fatih, Kanuni, Atatürk dururken bu gavur da nereden çıktı." dedim. Ona bir ders vermemin vakti gelmişti de geçiyordu bile. 

Kahvaltıdan sonra onun hasımlarıyla buluştum. Konuştum. Arada ben olunca onu affettiler. Eve dönmeden önce Sultan Ahmet'e gittim. Oradan bir hırka, bir takke alıp eve döndüm. Osman'ı çağırdım. "Bana bak Osman, hasımlarınla konuştum. Benim hatırım bile sökmedi. Beş vakit namaza başlamazsan halin harap." dedim. Hemen önüne bir seccade koydum. Ben ne yaparsam onu yap, dedim. Benimle öğle namazını kıldı. Ona bir namaz kitabı verdim. Akşama kadar hepsini hatim etti. Sonra da Sultan Ahmet'e götürüp yatsıyı kıldırdım. Bir de ne görsem yeğen. Bizim Komünist Osman, hocayla sohbet ediyor. 

Camiden çıktığımızda yanıma gelip bana teşekkür etti. Nalko sayende doğru yolu buldum. Şimdi beni Fatih'in, Kanuni'nin mezarına götür de dua edeyim. Yarın da kendime bir Nutuk aldıktan sonra Anitkabir'e gideceğim, dedi. 

Şimdi diyorsun ki Dayı'm bana bunu niye anlattı. Yeğen, sana kripto sözlerle bankolarımı verdim. Müthiş Elazığ kurguma bakınca göreceksin. Gözlerinden öperim, şansın bol ola.

GAZETELERİN ELAZIĞ AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Nalkapon Elazığ At Yarışı Tahminleri

3.2.7.5.8.1 // 6.4
4.9.1.3.7.6 // 8.5
1 COMANDANTE BANKO
4.2.8.3 // 7.9
6.4.8.1.2 // 3.5.7
2 GALLOPING SULTAN BANKO

36 TL // 153.6 TL

Aşağıdaki başlıkların üzerine tıklayarak ilginizi çeken içeriklerimize bakabilirsiniz: 

1-) ELAZIĞ KOŞU İSTATİSTİKLERİ

2-) ELAZIĞ AT YARIŞI GALOPLARI

3-) ELAZIĞ YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

4-) KEENLAND AT YARIŞI TAHMİNLERİ