BABA CAHİT//TOUCH OF CLASS//BLACK MERT: 2400 metre mesafeli son koşusunda Secret Blood, Rising Sory ve de Blood Diamond gibi formda atların yakın ara gerisinde bitiren Baba Cahit, uzun mesafeye yatkınlığının yanı sıra bu defa ekürisinin de katkılarıyla koşunun önde gelen ismidir. Son startında düzlüğe en geride çıkıp orta kulvardan bulduğu yolu iyi değerlendirerek beşinciliği kurtaran Touch Of Class, o yarışında biraz daha mesafe istediğini gösterdi. Bu kez ideal mesafesinde koşacağını düşündüğüm kısrak, sert rakipleriyle arasındaki kilo farkından da en iyi şekilde istifade ederek bu defa şanssızlığına son verebilir. Tapu ve Kadastro Koşusu'nda iyi grupta etkili bir beşincilik yaptıktan sonra bu mesafede bir kez dah koşup beşinci olan Black Mert, o gün de iyi atlar arasında mücadele etmişti. Bu defa biraz daha uygun grupta sürpriz bir netice alabilir. 

LEGEND OF LOVE//PİTANE: İstanbul'da katıldığı son koşusunda Heva, Ceylincan gibi safkanları mağlup eden Legend Of Love; Dişi Tay Deneme, Kısrak, Özdemir Atman Koşularına katılarak gücü nispetinde iyi sonuçlar elde etmişti. Kariyerine başladığı Ankara pistine dönen kısrak, İstanbul iç pistinde yaptığı son 800 metrelik çalışmasında elde ettiği 48 rahatlık derecesiyle yine iyi durumda görünüyor. Başarılı aprantisi Ercan Çankaya idaresinde iştirak edeceği mücadelede çoğu uygun rakiplerinin arasında üstü üstüne ikinci birinciliğine uzanabilir. Kısa vade yarıştan silinen Pitane, bugün bir alt grubu tercih etti. Bunun en büyük sebebinin, Bekiroğulları'nın o yarışta bir başka safkanla yarışa gidecek olmaları olduğuna inanıyorum. Son koşusundaki görüntüsüyle bugün bu grupta Pitane'den de etkili bir yarış bekliyorum.

ER MEYDANI: Er Meydanı bu kadar iyi yarışlar yaptıktan sonra onun hakkında birkaç cümle aktarmak istiyorum. Üç yaşında kariyerine başlayıp dört yaşında sadece bir defa koşan Er Meydanı, şanssız bir kariyere sahip. Belli başlı sorunlarla uzun süre mücadele eden safkan, bu sıkıntılardan kurtulduktan sonra gerçek kimliğini bularak üstü üstüne kazanmaya başladı. Gerçek kimliği, diyorum çünkü harika bir pedigrisi var. Kırımhan gibi başarılı bir aygırla ana baba bir kardeş olan annesi Menkıbe, üstün bir kan hattına sahip. Menkıbe'nin anne kardeşleri ise Malazgirt Koşusu'nu kazanma başarısı gösteren Ersanhan ve de Doğuhan, Muratefe, Dorukefe gibi safkanlara annelik yapan Doğu. Ayrıca bugün altıncı koşuda start alan Manolya da yine Doğu'nun bir tayı. Menkibe'nin annesi ise yurtdışından ithal bir kısrak olan Odessa. Yani Er Meydanı, kariyerini sağlıklı bir şekilde sürdürseydi bambaşka yerlerde de görebilirdik. Bu koşusuna 1200'ü 1.26 rahat gibi etkili bir çalışmayla hazırlanan safkanın artık rayına girdiğine ve de bugün de kazanacağına inanıyorum.

EXPECTANCY: Daha yarış hayatının başlarındayken kalitesinden dem vurduğum Expectancy, çim pistte farklı bir safkan görüntüsüne kavuşarak kısa vadeli yarıştaki birinciliğinden sonra Ardaşah gibi kaliteli bir safkana yarım boyla kaybederek kendini ispatladı. O gün Ardaşah, çok süratli başladığı yarışı aynı tempoyla sürdürürken Expectancy, onu yakın markaja almıştı. Elbette Ardaşah gibi bir safkanın temposuna girip bir de sonlarda onu atlamak zor. Ancak o gün Expectancy, sonlarda Ardaşah'a zor anlar yaşatırken geriden gelen hiçbir rakibine de aman vermedi. Bu defa Romolo, Abjarkız, Robin Son gibi öne akmaya istekli olacak ve de temponun yükselmesine sebebiyet verecek atlar var. Bu da Expectancy'nin önlerde değil de biraz gerilerde rahat tempoda takip etmesinin önünü açacak. Müslüm Çelik bariz bir hata yapmazsa sonlarda güçlü gelip kazanacağına inanıyorum. 

DÖVER//CAİZE: Son koşusunda Suleiman'ın numara konusunda ısrarcı olması karşısında ikincilikte takip eden Döver, bu defa önde istediği tempoyu kurabileceği rakipler arasında ilk sıradan yazılması gereken safkandır. 1200-1600 metre mesafeler arasında başarılı yarışlar yapan Caize'nin son dört yarışın baktığımızda geçtiği rakiplerinden yola çıkarak birincilik almaya yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bugün de daha öncekilere yakın rakiplerle bir araya gelen kısrak, önde rahat kalacağını düşündüğüm Döver'e fazla avans vermezse rakibini sonlarda atlayabilecek forma sahip. 

HASAN KURTULUŞ'UN ÜÇ BANKOLU ANKARA 2. ALTILI GANYAN TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.8.3
7.9.8.10
1.3 // 5
4 ER MEYDANI BANKO
2.7.1.5.4.10.6
4.9.2.3 // 7.10.11.12

47.04 TL // 141.12 TL

2. ALTILI

2.7.1.5.4.10.6
4.9.2.3 // 7.10.11.12
2 EXPECTANCY BANKO
1.
2 // 7
1.3
1.13.8.9.3.11

47.04 TL // 141.12 TL

Bu içeriklerimize de göz atmanızı tavsiye ediyoruz. İncelemek istediğiniz başlığın üzerine tıklamanız yeterli olacaktır:

1-) ANKARA AT YARIŞI GALOPLARINI

2-) ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ

3-) KEMPTON AT YARIŞI TAHMİNLERİ

4-) NEWCASTLE AT YARIŞI TAHMİNLERİ

5-) YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR