Bugün iki bankoyla kurgumuzu yapıp geri kalan ayakları indirmeye çalışacağız. Kimi zaman böyle programlarda maidenler patlıyor, diğer ayaklarda ikinci, üçüncü atlar geliyor, bir bakmışsın altılı otuz bin yazmış. İnşallah bankolar oturur, öyle bir gün olur. 

EXPECTANCY

Ardaşah'a 1600 metre saldırdı. Yetmedi düzlükte onunla birlikte arka grubu ayırdı. Yarım boyla da kaybetti. Ardaşah'ı o kadar yakın takip etmek, onun temposunu kaçırmamak, bir de üstüne saldırıp az farkla geçilmek her babayiğidin harcı değil. Bu defa öyle maceraya da gerek yok gibi görünüyor. En azından önde Abjarkız'la Romolo tempoyu uçururlar. Robin Son, oraya bulaşmayabilir ama çok da geride beklemez. Bir şekilde ön taraftaki temponun yükselmesine etkisi olacaktır. Daha önce Abjarkız, Romolo filan bir araya geldiklerinde o gün Perfect Show'la Vahşi Kız da vardı. O yüzden biraz geride beklediler. Bugün önde gitmekten başka çareleri olduğunu sanmıyorum. En kötü ihtimalle ilk üçü işgal ederler. Ha şu da var. Önde yalnızca bir at kaçarsa Expectancy yine ikincilikteki yerini tutup sonlarda bu grubu ayırır, benden söylemesi. Nitekim burada koşuyu sırtlayıp sonlarda direnecek bir Ardaşah yok. 

FINAL SONG

İlk yarışında önde iki süratli at buluşunca tempo yüksek geçti. Final Song da üçüncülükte yer tutup bu tempoya girmesine rağmen düzlükte arttırarak devam edip 1.15 içinde bitirerek farkını ortaya koydu. Geride bekleyip aynaya o şekilde güçlü girseydi, öndekilerin temposunun düşmesine verirdim ama o, öne yakın gidip düzlükte daha da süratlenerek kazandı. Bu da öyle her babayiğidin harcı değil. O günkü görüntüsünden yola çıkarak uygun grupta çıktığı gibi bitirdiği yarışları izleyeceğimizi rahatlıkla söylerim. Bugün Grey Kurt kafayı alır, kimseye de vermez diye düşünüyorum. Altlardaki Jhonwick'in pek iddiası yok gibi. O da öne çıkıp gittiği yere kadar gideyim, diyebilir. Ama düşük ihtimal. Final Song, bugün Greykurt'un gerisine yatar, düzlükte yine arka grubu ayırır. 

DÖVER

Bugün tam ağzına layık grubu bulmuş. Önde rahatsız edecek bir rakibi de yok. Son koşusunda Suleiman nefes aldırmamıştı. Mecburen ikincilikte takip etti. Bu defa, bir önceki yarışında kazandığı gibi, Ahmet kardeşimle yarış başlar başlamaz öne fırlayıp düzlüğe de biraz avanslı girebilirse sonlarda direneceğine şüphe yok. Kilodan etkilenmesi dışında herhangi bir korkum yok. Böyle Arap yarışları da sürpriz aramak için çok ideal değil mi?

SERKAN YAŞAR'IN ANKARA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Hasan Kurtuluş Ankara At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

7.2.1.5.10.6.3
2.10.9.4.3.5.7.8.11.12
2 EXPECTANCY BANKO
1 DÖVER
// 2.7
3 FINAL SONG BANKO
13.1.4.3.7.9.8.11.6

44.1 TL // 132.3 TL

Bu içeriklerimize de göz atmanızı tavsiye ediyoruz. İncelemek istediğiniz başlığın üzerine tıklamanız yeterli olacaktır:

1-) ANKARA AT YARIŞI GALOPLARINI

2-) ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ

3-) KEMPTON AT YARIŞI TAHMİNLERİ

4-) NEWCASTLE AT YARIŞI TAHMİNLERİ

5-) YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR