TJK Reisi, işbaşında. Sabah uyandığımda süper lüks evimin camına yağmur yağıyordu. Sabah sporumu evin içinde yaptım. Kahvaltı stoğum olması mümkündü, bakkala da gitmedim. Son teknoloji telefonumu elime alıp Dikkaldırımlı Hacı Murat kod adlı seyis yeğenimi aradım. İlk aradığımda açmaması söz konusu oldu. Sonra bana gizli bir arama yaptı. "Dayı, kusura bakma. Kürek çekerken telefonu açamadım. Evden hipodroma kayıkla geldim. Dünden beri yağmur var. Bursa'yı esir aldı. Şehir hatları vapuru benim evin önünden geçip İstanbul'a gidiyor. Sabah uyandığımda kapımın önünden geçen vapuru görünce aklıma sen geldin. Atlayıp İstanbul'a gideyim, Dayı'mın ellerinden öpüp üstün altılı bilgisinden feyizleneyim, dedim ama hipodromda işler beni bekliyor. Malum bugün yarış var. " dedi. Sonra da kayığa atladığı gibi hipodroma gitmiş, Bursa'da sel var yeğen, haberin ola. 

Hacı Murat yeğenimle konuştuktan sonra Karşıyakalı Cemo kod adlı seyis yeğenimi aradım. Ondan müthiş Bursa kurgusunu istedim. "Dayı, elim kolum bağlı, pistler değişmedi. Değişir diye bekliyordum. İstihbaratı ona göre topladım. Her an her şey olabilir." dedi. Anlayacağın yeğen, iş başa düştü. Hemen korunada stokladığım leblebi poşetini açtım, yanına fındık, fıstık, kuru üzümü koydum. Pestilleri, cevizi çıkardım. Hepsini yedikten sonra mayın dedektörlerim tam kapasite çalışmaya başladı. 

Bir de ne göreyim yeğenim, müthiş bankom Glitzy koşuyor. Sülo yeğenim onu son gördüğünde Gülüm Osman'a dikleniyormuş. Havasından da geçilmiyormuş. Kişneye kişneye ahırların arasında dolaşırken, bu memlekette benden başka sana kafa tutacak at yok, bu böyle biline, diyormuş. Gülüm Osman hiç oralı olmamış yeğen, arkasını dönüp gitmiş. 

Mayın dedektörlerim ilk ayakla son ayakta yerinde duramadı. Her an her şey olabilir. Şimdi doğru ganyana koş yeğen, kuyruğa gir. Ganyancıdan kuponu alırken de göz atıp "Dayı'mın selamı var" demeyi unutma.  Bir dahaki gidişinde sana hürmette kusur etmez, en ön sırayı verir. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

HASAN KURTULUŞ'UN BURSA YORUMLARINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 

Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

10.11.9.5.3.4.2.6
1.5.6.3
4.6.1
8 GLITZY BANKO
2.1 // 4
3.8.4.1 // 2.9.5.7

53.76 TL // 161.28 TL

FOTO FİNİŞ'TEN SON DAKİKA BURSA-TIKLAYINIZ!

Aşağıdaki içeriklerimiz de ilginizi çekebilir:

1-) BURSA AT YARIŞI GALOPLARI

2-) BURSA KOŞU İSTATİSTİKLERİ

3-) BURSA YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

4-) İNGİLTERE PONTEFRACT AT YARIŞI TAHMİNLERİ

5-) İNGİLTERE WOLVERHAMPTON AT YARIŞI TAHMİNLERİ