RAGAZZA MIO-BLACK OLIVA

RAGAZZA MIO ilk yarışında iyi koştu. Bugün için en büyük özelliği kuma daha yatkın olması. Red Giantlar şimdiye kadar kumda daha iyi koştular. Anneden zaten kumcu. İlk kum yarışında Nurettin kardeşim potoya atabilir. BlACK OLIVA, zaten buraya gelirken yağmur yağar, pist kum olur diyerek gelmiş gibi duruyor. Yağmur yağdı, pist kum oldu. Ayhan kardeşimin üstünde olması da güven verici. 

KOMSHU-BLACK WASP

KOMSHU son üç yarıştır iyi koşuyor. Bunu taçlandırmak için bu grup, bu mesafe, bu jokey iyi fırsat. Zaten biz onun geçen senelerde kimleri geçtiğini biliyoruz. Ha bir de bugün binen Tolga kardeşim de en son birinciliğinde üstündeydi. BLACK WASP'a söyleyecek söz yok. Bu grubun ağır toplarından biri. Starta kadar kullandığı kapalı gözlükle kulaklığı bir takıp bir çıkarıyorlar. Daha tam toparlandığını düşünmüyorum. Yoksa bu rakiplerini sırtına alıp Osmangazi'de iki tur attırır. Yine de gücüyle kalitesiyle ihmale gelmez. Aman!

YAZAĞASI-SÜVARİ ANGEL

Yazağası ikidir tutarak kazanıyor. Bugün de Süvari Angel'la kapışır gibi. İkisi de uzunda fırtına gibiler. Rakipleri de alt seviye. Kilo farklarının da bu yarışa çok etki edeceğini sanmıyorum. Her ikisi de hazırlıklarında farkını ortaya koymuş. 

MINSK

Vernazza'nın kardeşi Minsk, ilk yarışında biraz gerilerde kalıp sonra toparlanarak geldi, ikinci oldu. King David orjinler kumu da çimi de koşuyor. Vernazza deseniz kumda birinciliği var. Minsk, bugün dördüncü kulvardan çıkıyor, geçen defa iç kulvarda biraz sıkışmıştı. Bugün daha sağlıklı bir start çıkışıyla hemen yerini alıp bu işi bitirir.

UNKNOWN LOVE-KARABAYIRLI

Unknown Love, kumda daha bileği bükülmemiş bir at. Çimde de en az kum kadar iyi. Karabayırlı deseniz hem süratli hem de kaliteli. Hışman kardeşim bugün sanki onun için gelmişe benziyor. UNKNOWN LOVE, ilk koşusundan sonra ya kısa vade ya grup ya da açık yarışta koştu. KARABAYIRLI'nın Bursa'da açık yarış birinciliği var. İkisinin seviyesinde bir at yok. Eksik koşarlarsa devreye girecekler var. 

DOSTBAĞI-EMİNADAM

DOSTBAĞI üç aydır piyasada yok. 1200 'ü 1.21 derecesiyle bu grubu epey sıyırıyor. Belli ki tendon sorunu onu sahalardan uzak bıraktı, yine belli ki tedavisi yapılmış. Kendi gibi koşarsa kazanır. EMİNADAM son koşusunda tecrübesiz aprantisiyle rakiplerinden çok fazla mesafe katetmesine rağmen, sonlarda yayından fırlamış ok gibi gelerek kazandı. Bu defa, Kaizbertlerin incisi Tolga kardeşimin de üstünde olmasıyla şansı zirvede. 

OBRADA-EL PATRON

Handikaplar arasındaki uçurum her şeyi ortaya koymaya yetiyor. Obrada, üç yarış önce Bursa'da bir üst grubu geçti. Ankara'da koştuğu atlar da sert gruptu. EL PATRON deseniz yine aynı şekilde üst gruplarda ağır kilolarla yaptığı yarışlardan sonra yine kilosu ağır olsa da grubun daha uygun olmasıyla öne fırlıyor. Yarış önlerde başlar, önlerde biterse Obrada, sprinte kalırsa El Patron, diyerek bu ayaktan çıkıyorum. 

Pist dönerse diye ortaya karışık bir kurgu hazırladım. Bu saatten sonra da pistler değişirse TJK bir rezalete daha imza atmış olur. Biz yine de eşeği sağlam kazığa bağlayalım.

Hasan Kurtuluş Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

7.1 // 5.4
5.2 // 7.1.6
2.1 // 3.6
10 MINSK BANKO
5.1 // 6.4.2
4.6 // 2.1.5

2.24 TL // 140 TL

2. ALTILI

Son ayakta 6 yerine 7 eklendi. 13.13

10 MINSK BANKO
5.1 // 6.4.2
4.6 // 2.1.5
8.6.3.9.5.2
2.1 // 4
8.3.9.1.7

16.8 TL // 157.5 TL

Aşağıdaki içeriklerimiz de ilginizi çekebilir:

1-) BURSA AT YARIŞI GALOPLARI

2-) BURSA KOŞU İSTATİSTİKLERİ

3-) BURSA YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

4-) İNGİLTERE PONTEFRACT AT YARIŞI TAHMİNLERİ

5-) İNGİLTERE WOLVERHAMPTON AT YARIŞI TAHMİNLERİ