BENZENCİ//OĞLUM BATUHAN: Gruptaki iki Kaizbert, derece olarak da rakiplerinin birçoğundan ayrılıyorlar. Oğlum Batuhan son kazandığı yarışta 1200'ü 1.19 yaparken Benzenci, Ankara'da 1300 metreyi 1.26 içerisinde koşmayı başardı. Bugünkü mücadelede rakiplerine göre biraz kilo dezavantajları bulunsa da ben iki safkanın da bunun üstesinden gelebileceğine inanıyorum. 

AFTER TULIP: Grubun tek dişisi ancak bugün gidişat ona çok yarayacak gibi görünüyor. Gruptaki diğer safkanların önde gitmeye pek istekli olmamaları tempo yarışlarını seven After Tulip'in bugün mesafeyi daha da kısaltarak erkek rakiplerine diş geçirebilmesi için önemli bir fırsat. Bu yıl Kısrak Koşusu'nda beşinci, Tendürek, Özdemir Atman ve de vNene Hatun gibi önemli mücadelelerde ikincilikler yapan kısrak, Tendürek'ten bu yana ilk kez erkek rakipleriyle bir araya geliyor. Yarış öncesi çalışmalarını Ankara'da sürdüren After Tulip, 1000 metrelik çalışmasındaki 1.03 rahat ve de 600 metrede 37 çok rahat şeklindeki dereceli işleriyle hazırlanmış olması, jokeyiyle koştuğu yarışın ardından bu defa daha iyi bir uyum yakalayacaklarını düşünmem ve de gidişatın lehine işleyeceğine inanmamla bankomdur. 

İSTANBUL KOŞU İSTATİSTİKLERİNİ İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

GURBET ATEŞİ//SANBERK//TAÇSER: Gurbet Ateşi, hem sentetikte hem de çim pistte mesafe ayırt etmeksizin başarılı yarışlara imza atıyor. Dokuz kez bir araya geldiği jokeyi Ahmet Çelik idaresinde ise yalnızca bir defa kazanmayı başarıp sekiz kez de tabela yaptı. Bugün, yarış öncesi yaptığı 1000 metrelik çalışmasındaki 1.08'lik derecesiyle formunu yukarılara taşıdığını gösteren kısrağı sevdiği pistte hemcinsleri arasında iddialı görüyorum. Sanberk, sezon boyunca kenarından köşesinden dolanıp üst düzey yarışlara girmemişti. Birkaç gün önce katıldığı Anadolu Tarım İşletmesi Koşusu'nda erkek rakiplerinin arasında yaptığı dördüncülükle de bugün burada söz sahibi olabileceğini gösterdi. Taçser, en son katıldığı Grup 2 koşuda Oğuzboylu ve de Taykut gibi iki güçlü erkek rakibiyle potoya kadar mücadele ederek kendi cinsi atlar arasında bu tip yarışlarda ağırlığını koyabileceğini gösterdi.

Koşuyu genel olarak sürprize açık bulduğumu da belirtmek isterim. Çünkü kısraklar güç bakımından birbirine denk. AGF'de ayrılacaklar ama potansiyel olarak ayırmak biraz zor. 

REAL RUNNER: Son katıldığı yarışta Kar Kız'a geçilmiş olsa da sonlardaki güçlü sprintiyle kendisine bir defa daha inandırdı. O gün yarışın başlarında temponun düşük olması, Müslüm Çelik'in tayına aşırı güvenerek grubun gerisinde beklemesi, sprintine başladığında ise öndeki Kar Kız'ın da arttırarak karşılık vermesi, kaybetmesinin önemli sebepleriydi. Poto geçilirken de eğer biraz daha mesafe olsa rakibini geçebileceğini göstermişti. Ben o yarıştan sonra yanımdakilere dönüp "Kurteller önde gidecek bir at koysalardı burayı da kazanırdı." demiştim. Bugün baktığımızda The Last Romance'ın anadan kardeşi olan Just Unique'in burada start aldığını görüyoruz. Just Unique bugüne dek daima geriden gelerek kazandı veya kazanmaya çalıştı. Özellikle Bursa'daki son yarışında sonlarda kuvvetle gelerek ikinci olmuştu. Bugün daha önlerde giderek tempoya girer mi bilmiyorum.  Eğer böyle bir strateji izlenirse Real Runner için kolay bir yarış olur. Fakat Just Unique de potansiyelli bir tay. Bu sebeple o da kazanmak için her zamanki stilinde koşabilir. 

İSTANBUL AT YARIŞI GALOPLARINA GÖZ ATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

KAR KIZ//MANDALORİAN: Kar Kız, grubun en süratli tayı olması bir yana, üç koşu öncesinde numarayı Prenses Zülal'e vermesine rağmen ikincilikte takip ederek de kazanabileceğini göstermişti. Ondan sonra ise Grup 2 koşuda Real Runner ve de Anadolu Aslanı'nı geçerek potansiyelini ortaya koymuştu. Bugün yine Prenses Zülal'in ön tarafta kendisine güçlük çıkartabileceğini ve de ikincilikte gidebileceğini düşünüyorum. Ancak şunu da söylemek gerek: Anadolu Aslanı, Real Runner gibi atların arasında yarışın yükünü çekip 800'ü 50 ile geçtikten sonra  1000'i 1.00, 1200'ü 1.13, 1400'ü 1.24 içinde tamamlamak da her babayiğidin harcı değil. Mandalorian ise en son girdiği Grup 2 koşuda Gülüm Osman kazanırken yakın arayla üçüncü olmuştu. Bugünkü  gibi ön taraftaki birkaç atın arkasına yatarak iyi yarışlar yapabileceğini son birkaç koşusunda gösteren Mandalorian, bu defa Hışman Çizik'in de deklare olmasıyla bir önceki koşusuna oranla şansını önemli ölçüde arttırdı. Ben bu yarışın bu iki safkan arasında geçeceğine inanıyorum. 

Dün İzmir yarışlarında iki farklı kurguda üç ayrı bankoyla altılıyı bulup düşük bütçelerle 970 TL kazandıran  Nalkapon ve de Foto Finiş'i tebrik ediyorum. Herkese bol şans diliyorum. 

Serkan Yaşar İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

Yarışların kuma alınmasından sonra Aynişan yerine Ateşbibi eklenmiştir. Çıkan atlar olursa ilave yapılacaktır. (12.23)

1. ALTILI

2.5.6.9.3.7
1.2
5 AFTER TULIP BANKO
4.1.2.9.5.7
10.5.6.7.1
7.2.3.8.1.6

151.2 TL

2. ALTILI

4.1.2.9.5.7
10.5.6.7.1
7.2.3.8.1.6
6 REAL RUNNER BANKO
3.9.7.5.8.6
6.8

151.2 TL