Bugün üç ayrı ilimizde koşulacak olan toplam yirmi yarışta yedi safkanın risk durumu bulunmakta. Bunlardan ikisi ise kritik durumdalar.

İZMİR YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

İZMİR'de 8. koşuda start alacak olan 11 numaralı CAHİDE SULTAN isimli kısrağın son beş yarışı olup en az bir kez daha tabelaya girmesi lazım. Ancak ikincilik elde etmesi daha çok işine gelecek ve koşu hakkı bakımından epey rahatlayacak.

ANKARA YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

ANKARA'da 8. koşuda start alacak olan 4 numaralı KURUŞUNOĞLU, 5 numaralı DAĞBERKHAN ve 8 numaralı BERKUK isimli safkanların koşu hakkı bakımından durumları kritik. 

Yalnızca iki yarış hakkı kalan KURUŞUNOĞLU'nun son iki yarışı kalmış durumda ve en az iki tabela veya bir ikinciliğe ihtiyacı var. Beş yarış hakkı olan DAĞBERKHAN ise yapacağı her tabelada mevcut durumunu koruyacak olup en az üç tabela veya iki ikincilik elde etmesi halinde rahat bir nefes alabilecek. Son olarak son dört yarışı olan BERKUK'un bir ikincilik ya da iki tabela yapması gerekiyor.

DİYARBAKIR YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

DİYARBAKIR'da 2. koşuda start alan 10 numaralı OĞLUM YUSUF, rahat bir nefes alabilmek için kalan beş yarışının ikisinde tabelaya girmeli.

Günün 5. koşusunda mücadele edecek olan 6 numaralı GONCANUR'un son beş koşusu ve her yapacağı tabelada mevcut yarış hakkını korumakla beraber en az dört tabela veya iki ikincilik yapması halinde düze çıkabilecek. Son üç yarışı olan 7 numaralı ZAMAN HATTI'nın ise tabelaya girmesi yeterli olsa da kalan bütün koşularında tabela veya iki defa ikincilik yaparsa