YAHYAHAN: Uzun mesafeye çok yatkın bir orjini olmakla beraber bugünkü kısa vadeli yarıştan da silindi. Son koşusunda geçildiği safkan ise Wounded. O gün gerisinde bıraktığı atlara göz attığımız zaman ilk göze çarpanlar Karamehmet, El Patron, Ildır Beyi ve Paramparça. O koşusunun ardından mesafenin de uzamasıyla özlediği birinciliğe çok yakın bulduğum safkanın bugün kazanmasını bekliyorum. 

RAVELLO//ASIA SAN// KEY OF LOVE Handikap puanlarının düşük ve birbirine çok yakın olduğu bu kısa vadeli koşudan sürpriz çıkma ihtimali de yüksek duruyor. Ali Alpagut'un tercihli bindiği ve maidenden çıkarken 1200 metreyi 1.10 içinde koşarak kazanan Ravello benim ilk tercih ettiğim safkan olacak. İkide iki yaparak yoluna devam eden Asia San ve Kurtellerin şartlı koşudan silerek buraya kaydettiği iyi orjinli Key Of Love da yazarak bu ayakta kazaya uğramamayı umuyorum.

WOUNDED//DARKHOLM: Wounded çok uzun ara sonrasında girdiği yarıştan kolay bir birincilik çıkardı. O günkü grup çok zayıftı. Bugün ise daha önce mücadele ettiği kısa vadeli koşulardaki geçtiği rakiplere denk atların da bulunduğu bir grup var. Üç haftalık ideal dinlenme sürecinin ardından sağlıklı bir biçimde katılacağı bu mücadelenin de önde gelen ismidir. Ağadadaş, Darkholm; mesafe ve pist ayırt etmeyen bir safkan. Bu yıl yaptığı son üç yarışta iyi de bir form tuttuğunu söyleyebiliriz. Kum pistte geçtiği atların çoğu da bu gruptan epey iyi safkanlar. Ayrıca geçtiğimiz senelerde çimde kısa vadeli ve grup yarışlarda koşmuş bir safkan. Bugün pistin çim olmasından dolayı biraz geri planda tutuluyor olsa da bu grupla rahatlıkla baş edebilecek kapasiteye sahip. 

ŞERİF AĞA // UÇANBARON: Şerifağa, kum pistte koştuğu yedi yarışın beşinde ikinci, birinde birinci oldu ve birinde de tabelaya giremedi. Daha sonra çim pistte bundan sert gruplarda koştuğu yarışlarda da çok başarılı olduğu söylenebilir. Son yarışında ağır kilodan etkilendiğini düşündüğüm safkan, bu defa hem uygun kiloyla hem de kendisini iyi tanıyan Mertcan Çelik ile başarı sağladığı kum piste çıkacak. Uçanbaron da en son katıldığı kum koşusunda 52 ganyanla Frenkli Ateşi'nin arkasında ikinci kalırken Karamıh, Demirbars, Tekiner, Yumbulağam gibi atları geçmişti. Çok sık koşturulan safkan, bu defa üç haftalık bir dinlenme aşamasından sonra çıkacağı pistte günün bombalarından birini yapabilir. 

SUMATRA: Orjini daha uzun mesafeleri gösterse de kısada da öne düştüğü koşularda başarılı olan, aynı zaman grup koşu kazanan Extra Rumooz'la da anneden kardeş olan Sumatra, bugün de uygun bir grupla koşuyor. Son günlerin başarılı ve yükselişte olan jokeyi Barış Kurdu'yla kazanmaya yakın gördüğüm safkandır. 

Foto Finiş İzmir At Yarışı Tahminleri

2 YAHYAHAN BANKO
4.12.6.2.3.8
4.1.8
9.4.2.8.1
10.11.7.8.5.3
3 SUMATRA // 2.8.1

37.8 TL // 151.2 TL

ALTILI GANYAN 970 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR.

NALKAPON DAYI'NIN İZMİR TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ