KARADERVİŞ//CARAVAGGIO: Kara Derviş, daha evvelinde bu rakiplerinden bazılarına geçilmiş olsa da son birkaç yarıştır güçlü atlar arasında yaptığı başarılı yarışlar göz önünde bulundurularak ilk sıradan yazılabilir. Son dört yarışındaki üçüncülüklerinde Yıldızhan, Zanapalı, Spartacus gibi atlara ek olarak burada koşan Roughneck, Baba Cuvee, bugün ilk rakip olarak gördüğüm Caravaggio gibi safkanları da geçti. Yaptığı son 800 metrelik işinde 58 kilogram altında 49 rahat derecesiyle bugün ağır kilosuna rağmen koşu içerisinde söz sahibi olabileceğini gösteriyor. Caravaggio ise evvelki sene İnnovation, Chance Of Meloş, Baba Hancı gibi atları geçmiş bir safkan. Bu yıl henüz beklediğim yarışlarından birini yapamamış olsa da Bartolomeo ve de Roughneck arkasından yaptığı üçüncülükten sonra çimde kayba koştuğuna, bugün ise sevdiği pistte, denk rakipler içinde müsait kilosuyla koşunun tatlı sürprizini gerçekleştirebileceğine inanıyorum.

ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

CAN REİS: Şartlı mücadelede orjin bakımından ilgi çeken birçok safkan bulunuyor. Ben bunların arasından, idman pistinde en canlı, hazır, sağlıklı gördüğüm safkanı ilk sıradan değerlendireceğim. Can Reis'in anası Mara Despina, daha beş sene önce pistlerde olan ve de birçok defa grup koşulara katılıp başarılı sonuçlar almış bir kısrak. Ayrıca anasının Oratario temsilcisi olması da orjin bakımından önemli. Tayın çalışmalarındın son döneminde bugünkü jokeyi Burhan Kılınç'la bir defa 1000 metrelik bir çalışma yaptığını ve de 1.04 rahat gibi bir derece çıkardığını, son olarak ise 600 metrelik galobunda 36 rahat derecesini yaparken oldukça sağlıklı  ve de kolay göründüğünü söyleyebilirim. Yarış hayatının ilk koşusunda sürpriz bir sonuç gerçekleştirebilir. 

ANKARA AT YARIŞI GALOPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

HAFO: Cheri Cheri Lady'nin süratlendireceği koşuda, özellikle Cavaradossi, Luminescence ve de Cavaradossi ikilisi onu daha da yüksek tempoya girmek zorunda bırakırken Nestor ve de Order Of The Rose'un da hemen arkalarında tempoyu kaçırmama gayretinde olacakları bir yarış. Arkada bekleyecek olan Hafo ve de Tancanbey ikilisi ise düzlüğe kadar sabırla gelip son 300-400 metre kala sprinter yapılarını konuşturacaklardır. Ben bu iki safkan arasından Hafo'yu tercih edeceğim. Bunun sebebi ise bu sene ya sert gruplarla karşılaşmaktan ya da tempodan dolayı bir türlü ikinci birinciliğine ulaşamayan bu kısrağın bugün gerçekten de denk grubu bulmuş olması. Yarışlar tatile girmeden evvel, yine böyle hızlı giden bir koşuyu sonlarda çok güçlü gelerek kazanmış, o gün Runner Bull, Arts Man, Cheri Cheri Lady, Always Forth gibi safkanları geçmeyi başarmıştı. Bugün de istediği tempolarda seyir edecek bu mücadelede sonlarda kuvvetli gelip kazanacağına olan inancım tam. 

İNGİLTERE ASCOT TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Ankara Altılı Ganyan Tahminleri

1.9 //
3.2.10.6.11.7.8
2.5.3.10
1.6.2
3 HAFO BANKO
2.1.7.3.9 // 10.4.5

58.8 TL // 141.12 TL