BİRDELLO: Son koşusunda zayıf grupta günün en büyük favorisiydi ama startta 10 boy kalarak büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Her türlü aksaklığa rağmen yine de kalitesini gösterip sonlarda rakiplerini yakalayarak yarışı potoda vermişti. Bugün rakipleri daha da sertleşti. Ancak önde Makambo, Jettay gibi atların ön tarafta az da olsa tempo yapacak olmaları yine çok işine gelecek. Jettay'ın kilosunun ağır olması, Hawking'in son dönemde beklenen yarışları yapamaması da safkanın avantajına olan durumlar. Eğer bugün startta takılmazsa bu rakiplerini geçecektir.

BURSA AT YARIŞI GALOPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BAY PATRON // MEHTAR:  Grubun en kaliteli atları şüphesiz ki Baypatron ve Mehtar. Bay Patron, daha yatkın olduğu piste bugün ilk defa çıkıyor. Kardeşleri Karayama, Kışlalı gibi atların kaba kumda çok etkili sonuçlar aldıkları yarışlar var. Mehtar ise geçen sene açık yarışlarda aldığı sonuçlarla gücünü göstermişti. Bu sene ise 7 ay sonra katıldığı uzun mesafeli koşuda Babamedet'in arkasından ikinci olmuştu. Bugün her iki safkanın da bu rakiplerine hakimiyet kurma şansı yüksek duruyor. 

ÇETİNSU: Bursa'da şartlı 5 yarışta iyi grupta beşinci olduktan sonra Ankara'da Belalı Tumbul, Fahrenheit'ın bir boy arkasında üçüncü olmuştu. Ankara'daki o koşunun temposunun yeterince yükselmemesi, en geride bekleyen Çetinsu için bir dezavantaj oluşturdu. Ayrıca virajda da en dış bariyere kadar açılmasının avantaj kaybına sebep olduğu söylenebilir. Yine de üçüncü olurken geçtiği rakipler Oğlum Recep, Asrasyad, Energin, İnficar, Bilginkadir eğer ki bugün bu yarışta olsalardı favori koşarlardı. İki gün önce Bursa'da 800 metreyi 50 rahat işiyle yarış hazırlıklarında formunu koruduğunu da gösteren safkanın sevdiği Bursa pistinde kazanmasını bekliyorum. 

BURSA KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

TAGOR: Grubun en iyi hazırlanan atlarından biri olmasının yanında çok kaliteli bir orjini var. Annesi Ateş Kuşu, şampiyon aygırlardan Güntay ve Özhaber'in anneden kardeşi. Safkanın son bir buçuk ayda İzmir'de arka arkaya gerçekleştirdiği 600, 800, 1000 metrelik işlerinde 41, 57, 1.10 gibi dereceler çıkartarak bu koşu için kusursuz bir biçimde hazırlandığını görebiliyoruz. Kuyumciyan Ekürisi'nin safkanı Nancy Kibar adına koşuyor. İyi ellerde hazırlanan safkanın bir hafta önce bir yarıştan silindiğini, ayrıca antrenörünün çalıştırıp koştuğu atların son iki atın kazandığını da söylemek gerekiyor.

BURSA YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HERGELE // MALAKKA: Bugün Mustafa Çiçek'in en şanslı olduğu safkanlardan biri de Hergele gibi duruyor. Üç ay sonra girdiği koşuda aldığı beşincilik bundan daha iyi bir gruptaydı. O gün kısa mesafede, sonlarda kuvvetli gelmişti. Aynı yarışta koşan Malakka da ekürisinin kazandığı o yarışta Hergele'nin üç boy önünde bitirirken potoda Zeki Dayı'ya ikinciliği verdi. Bu kez mesafenin daha da uzaması iki safkana da çok yarayacaktır. Rakiplerinin de uygunluğunu göz önünde tutarsak yarışın ikisi arasında geçeceğini söyleyebiliriz. 

Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

8.5.4.3.6
1.10 // 2
6 BİRDELLO // 1
1 ÇETİNSU BANKO
2.3.7.1.11.6.4.5.9
3.6.7.2.1.4.5

44.1 TL // 132.3 TL

2. ALTILI

1 ÇETİNSU BANKO
2.3.7.1.11.6.4.5.9
3.6.7.2.1.4.5
4.6.9.2.8
8 TAGOR // 4.5
6.8

44.1 TL // 132.3 TL