SUN TIME-HEART OF THE KING

Üç aydır koşmayan ama iyi hazırlanan Sun Time'ın yanında son koşusunda 1200'ü 1.10'la koşmuş bir Heart Of The King. Üstelik bir de Ahmet kardeşim kazandığı John Coffey'den inmiş olması var. Tabii Sun Time'ın uzun zamandır hazırlandığını, 1000'i 1.02 rahat derece çıkardığını da söylemek lazım. İkisi de bu gruptan iyi atlar. Aralarında kapışırlar. 


MACAU-TOPÇU HANIM-SER VEYRON

Macau'nun Ankara'da daha bileği bükülmedi. İstanbul'da açık koşuda dördüncülüğü de iyiydi. Şöyle bir bakınca yarışın da istediği gibi gideceği ortada. Biri birinden inmiş, öbürüne binmiş. Son koşusunda iyi atları geçen Ser Veyron'dan Samet kardeşim inmiş. O hâlde iki durum var. Ya Ahmet Çelik kardeşim Ser Veyron'u denemek için bindi, ya da Samet kardeşim Topçu Hanım'a kazanmak için bindi. Yarış koşsun göreceğiz. İkisinin handikapı da aynı. Macau'yu geçmek. 

SİLVERTAY

Handikap 17'de Günpınar'a, Selda Hanım'a geçildi. Handikap 16'da bu gruptakilerin çoğunu geçti. Bugün kilo almasına rağmen Ahmet Çelik kardeşim binmişse, idmanında sıkılmadan 45 çok rahat yapmışsa, böyle de form yakalamışsa bize banko yazmaktan başka çare kalmaz. 

Bugün bombayı altıncı koşuda arayacağız. Kim gelir, kimi geçer, bilinmez. Tabiri caizse Allah'a emanet bir yarış. Bence patlar. 

ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

MAICON, bugün ekürisi öne erken sarkabilir, kendi de sprintini tutturursa kazanır. KISAS BEYİ, geçen koşusunda kilo farklarından çok etkilendi. Hışman kardeşim, özellikle de Akon geç çıkar, Lua Lua ön tarafa fazla bulaşmazsa arkayı uyutup yarışı koparabilir. TİPİ TİP, son koşusuna göre iki kilo ağır koşacak. Mehmet Salih Çelik kardeşimiz binse dört kilo ağır koşacaktı. O yarışına benzer bir yarış olacak. O gün, sonlarda bu grupta bu kiloyu kaldırabiliceğini gösterdi. Son olarak da SOLID BROTHERS'ı yazalım. Ha geldi, ha gelecek. 

SAPADERE, son vitese taktı gidiyor. İyi orjini iki yarıştır dile geldi. SIRYİĞİT, Kalagay'a kaybederken Orhunkaan'ı geçti. Jokeyi de değişti. Aman dikkat. Grup 1 koşuda sekizinci olsa da İstanbul'da Akın kardeşimle Grup 2 Kazım Karabekir'de üçüncü olan SİVASLIOĞLU da yine Grup 1'de dibi boylayan GÜVENDİK, kumda kazandığı açık yarıştan sonra yine çimi tercih eden ÖZAKBEY de yazar, keyfime bakarım. 

İNGİLTERE LİNGFİELD AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

Hasan Kurtuluş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6.7.9.1.8.4
12.14.3.4.10.8
3.5
1.3.2
3 SİLVERTAY BANKO
1.4.2.3.8.7.13.11.10

136.08 TL

2. ALTILI

3 SİLVERTAY BANKO
1.4.2.3.8.7.13.11.10
6.2.1.4
6.7.8.4.5
9.6.7.10
5.14.2

151.2 TL