Bugün filmin kopacağı yarışlar belli. O da koparsa tabii. Üçüncü koşu, dördüncü koşu, sekizinci koşu. Buralarda sürpriz kokusu buram buram. Bakalım, inşallah kalan yarışlar tahmin ettiğim gibi koşulur, az atla geçer, buraları da inandığımız atlardan biriyle indiririz. 

Beşinci koşuda biraz geri gidecek olursanız son yarışında kimse tutmazken MY BLITZ'e ne kadar güvendiğimi de hatırlarsınız. O gün altını da kalın kalın, iyice çizmiştim: Kısa mesafeye rağmen. Bugün mesafe tam, at hazır, aprantisi iyi. Koşunun açık ara favorisi ONLY FOR LOVE'a diş geçirmesi de muhtemel. İkisini yazar, keyifli, rahat bir yarış izlerim gibi geliyor. 

Öteki tarafta benim gözüm iki at görüyor: ESTİGEÇTİ, ATEŞBİBİ. İkisi de kalite, ikisi de bence grubun üstünde atlar. Estigeçti'nin kısa mesafelerine çok takılmamak lazım. Uzunda uzuyor. ATEŞBİBİ deseniz açık yarış  atı. Kısa, orta, uzun; çim, kum her türlü koşuyor. Akın Sözen kardeşim de bugün sanki ona inanarak KOCAELİ'ye gelmiş gibi. Yine ikisini yazar, Romanolur'un hikaye olmasını beklerim. 

Beşinci ayağa geldiğimizde kendimizi handikapları birbirlerine çok yakın atların koşusunda buluyoruz. Ama onları birbirinden ayıran faktör de belli. Bugüne kadar koştukları gruplar. MAVİ KILIÇ iki yarış peş peşe bunun gibi atlarla koşup rahat kazandı. Son koşusunda geçildiği atların biri Zlatibor, öbürü Secret Blood. Her ikisi de açık yarışlarda yer edinmiş atlar. Bugünkü atlara bir bakınca MAVİ KILIÇ'ın çok kötü koşması dışında sanki geçme şansları yok gibi. Startta filan kalırsa yine olur. Öteki türlü zor geçilir. 

Hasan Kurtuluş Kocaeli At Yarışı Tahminleri 

1.9.5.6.8 //3.7

2.4.9.11.3.5// 10.8.6

8.2

3.5

3 MAVİ KILIÇ BANKO 

1.3.8.7.10// 5.6.9

42 TL // 141.12 TL