HİLALEDA İlk yarışını biraz zorlanarak kazanmasına rağmen Kaızbert temsilcisi olmasından dolayı güçlü fiziği ile dikkat çeken isim dün sabahın erken saatlerinde piste çıkıp 600 den açılarak yaptığı 600//44, 400//28.4 ve 200//13.6 Çok rahat hazırlıklarını tamamlayıp koşuya eksiksiz durumda katılacak olmasından dolayı en şanslı isimdir. Sene başında kazandığı koşu sonrası form tutmakta zorlanan UÇAN UÇAN idmanlarında göze çarpan isim olurken, Kocaeli pistinde ikincilikte kalıp burada iç pistte ciddi hazırlıklar yapan KARAŞÖVALYE ve son yarışını kazanan TRAKYALI ölçekli şablonlar için önereceğim ilk dört isimdir.

ŞAHİNTER Daha önce burada ki rakiplerinin bir çoğunu geride bıraktıktan sonra bir süre geriye alınan isim kısa çalışmalarının ardından 1400//1.40, 1000//1.11 ve 400//26.5 rahat galoplarını yaparken akışı görüntü sergiledi. Aprantisi hata yapmaz ise rakiplerine üstünlük kurabilir. 

PİANO SONATA Şampiyon isim uzun zamandır koşmuyor. Fakat DUBAİ'de katılacağı WOLRD CUP festivaline Türkiye'de görülen ve bulaşıcı hastalık olan Ruam sorunu yüzünden kaydı geri silinen 3 isimden birisiydi. Uzun zamandır hazırlıklarını yaparken idmanlarında fit görüntü sergileyen Şampiyon bugünde rakiplerine üstünlük kurarak koşudan galibiyete ayrılacaktır. Günün bankosu olarak öneriyorum.

WOODS RUNNER Geçtiğimiz yıl gördüğü koşu sonrası ara veren safkan, bu sene tek yarış görürken yedincilikte kalabildi. Çime daha yatkın orjini ile dikkat çeken isim Kurtinadis temsilcisi olmasının yanı sıra Anneden MANDARİN gibi çim pistte grup yarışlar kazanmış ve tabelaya girmiş bir isimle kardeş. Bu hafta idman pistine üç defa çıkıp son çalışmasında 25 çok rahat yaparken Gökhan Kocakaya tercihi ile günün sürprizini gerçekleştirebilir.