Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bugün yine mükemmelliğim üstümde, haberin ola. Bazı yeğenlerim Metris mapusundan nasıl firar ettiğimi merak etmişler. Her gün bana gizli mesaj atıyorlar. Dayı, oradan nasıl kaçtın, kimleri madara ettin, işin arkasındakilere cezasını verdin mi, diye sorup vermediysen biz gerekeni yaparız, bir tek sözün yeter, diyorlar. Bana bak yeğen. Ben kendi işimi kendim yaparım. Hiçbir işi de yarım bırakmam. 

Yeğen Pala Rüstem'in ağalığına son verip onu ayakçım yaptıktan sonra namım öbür koğuşlara da yayıldı. Yan koğuşun ağası İp Mustafa, ziyaretime geldi. Birkaç tecavüzcüyü ranzaya astığı için ona bu namı vermişler. Bana dışarıdaki namımı sordu. Nalkapon, dediğimde gözleri fal taşı gibi açıldı. Meğerse İp Mustafa, her gün gardiyanlara kupon verip ganyana gönderiyormuş. Namımı da duyalı çok olmuş ama mapusta olduğundan bana ulaşamamış. "Nalko, yan koğuşlardaki ağalardan Köpük İsmet, Sabun Harun, Tellak Mithat'ın senin hakkında kötü planları olması mümkün. Gardiyanlar da onların arkasında buradan sağ çıkmak istiyorsan benimle işbirliği yapman söz konusu olabilir." dedi. Onun benden ne istediğini hemen anlamıştım. " Hemen ayakçım Pala Rüstem'i çağırdım. "Pala bana bültenimi getir, misafirime orta kahve yanına leblebi ikram et." dedim. 

Bültene sadece otuz saniye baktım. Tutmuş müthiş kurgumu İp Mustafa'ya uzattım. Ayağa kalktı, sinirlendi. "Bana bak Nalko, senin karşında dünkü çocuk yok. Bana bugüne bugün İp Mustafa derler. Namım yedi düvelde bilinir. Karakolda resmim, alemde ismim var. Sen benimle alay mı edersin de göz ucuyla bültene bakıp kurgu yaparsın." dedi. Onu bileğinden yakalayıp oturttum. "İp, benim adım Nalkapon, ben bu oyunu bozarım. Her ne kadar bültene otuz saniye bakmış olsam da, sen şaşırıp hayret etsen de elindeki müthiş tutmuş kurguyla cebini şişirmem an meselesi. Hemen gardiyanı çağırıp ganyana gönder. Akşam da aldığın gaymelerden fakire fukaraya dağıt." dedim. 

İp Mustafa, bana dönüp "İnşallah, dediğin gibi olur Nalko, yoksa akşam burada cümbüş olur." diyerek bana gözdağı verdi. Yatağıma uzanıp ayakçım Pala Mustafa'yı çağırdım. Ondan ayaklarıma masaj yapmasını istedim. O sırada uyumuş yeğen. Birden koğuşun kapısı açıldı. Hemen yerimden bir atlet gibi fırladım. İp Mustafa koşarak yanıma geldi. Boynuma sarıldı. Ona verdiğim müthiş kurgu tutmuştu. Şimdinin gaymesiyle cebine 500 kağıt girmişti. Onu yemlemiştim yeğenim. Metris'ten kaçış biletim oydu. Daha büyük tevziyeler için kapımda köle olması söz konusuydu. Üstün zekamla tezgahımı kurmuştum. Tünelin sonundaki ışığı görüyor olmam mümkündü. 


Nalkapon İzmir At Yarışı Tahminleri

1.6.4.5.8.2

7 SERPİNTİ //2.6

6.1.5.3

2 BESTEKAR BANKO

1.7.4.5.8.6

1.5.11.7.13.8

50.4 TL //151.2 TL 


FOTO FİNİŞ'İN ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ