DEFNE YAPRAĞI//MANOLYA//TERMELİ KIZI: Karaburun gibi bir safkanın tam kardeşi Defne Yaprağı, geçtiğimiz aylarda koşudan çıkartılmıştı. O günkü grupta banko yazmıştım. Ama koşudan çıkınca kurgumu değiştirdim. Şimdi daha hazır gireceği bir koşuya çıkacak. Manolya, kum piste yatkın orjiniyle dikkat çeken bir safkan. Termeli Kızı, Dede Seydo gibi kaliteli bir safkanın anneden kardeşi. Son çalışmasındaki sağlıklı görüntüsüyle bugün için birincilik mücadelesinin en önde gelen isimlerinden biri olarak görünüyor.

ATLAS ÇİÇEĞİ: Geçen sene kısa vadeli ve grup yarışlarda fena koşmamıştı. Bu sene katıldığı yarışlarda çok iyi neticeler elde edemedi. Ama son iki koşusunda kıpırdandı. Bugün Hışman Çizik'le ilk defa koşacak olan safkanın 60 kiloyla yaptığı 1000 metreyi 1.09 çalışarak işi de iyi durumunu gözler önüne seriyor. 

ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SCEPTER: İki aylık bir aradan sonra katıldığı koşuda sonlarda kuvvetli bir sprint atsa da Captain Swing'e az farkla geçilmişti. Captain Swing ise Grup 2 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koşusu'nda dördüncülük yapmış bir safkandı. Ayrıca bu grupta derece olarak da rakipleriyle arasında bir saniyeye yakın bir fark bulunuyor. 800 metreyi 49, 600 metreyi 38 çok rahat işleriyle bu rakiplerine üstünlük kurabilecek kadar iyi duruma geldiğini de gösteriyor.

HARLAK: Ustura'nın anneden kardeşi olan Harlak, çok uzun zamandır idman pistinde bu yarışa hazırlanıyor. Hazırlıklarını ağır kilolarla yapan ve eylül ayında sekiz kez çalışma yapan safkan, ilk yarışına yeterince hazır görünüyor. Ayhan Kurşun idaresinde katılacağı bu ilk koşusundan birincilikle ayrılacak kadar iyi ve hazır durumda görünen safkanı banko öneriyorum. 

ANKARA AT YARIŞI GALOPLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İSHAK BEY: Şimdiye kadar üç defa grup koşuya katılsa da hiçbirinde yeteri kadar başarı sağlayamadı. Ama ben kum pistte daha iyi koşacağını düşünüyorum. Tam kardeşlerine baktığımızda Poyrazım ve Tuana Hanım'ın kumda kazandığı yarışlar var. Hatta kum pistte daha başarılılar. Zaten safkan çalışmalarında çıkardığı derecelerle kum pistte iyi koşacağını da gösteriyor. Bu yarış için de 1200 metreyi 1.24, 600'ü 41 rahat dereceli işleri de olumlu olan safkan, bugün kendisinden beklenen yarışı yapabilir.

Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4.6.7
5.7.10.9.3
4 SCEPTER BANKO
9.7.5.4.1.3
3.5.1.4
2.1.3.5.4.8

151.2 TL

2. ALTILI

9.7.5.4.1.3
3.5.1.4
2.1.3.5.4.8
3.8.1
4 HARLAK BANKO
5.7.11.6.2

151.2 TL