BANA MÜSAADE: İlk koşusundan beri sitemizin gündeminde olan bir safkan. Daha ikinci yarışında Alemin Kralı'yla potoya girmesi, bugün de Ahmet Çelik'in binmesi, bizim üstünde boşuna durmadığımızın kanıtları. Yarış koştukça daha iyi yerlerde görebileceğimiz bir kapasiteye sahip. Bugün de rakiplerine göre kilo avantajı olması, onu ön plana çıkaran bir etken.

YENER SULTAN//SAFARİ: Yener Sultan, çimde Safari'ye geçilmiş olsa da kum pistte ne kadar iyi koştuğunu 1200'ü 1.21 içinde kazanarak gösterdi. O da bugün yine Ahmet Çelik'le koşacak. Bu durumun performansında farka sebep olup daha iyi koşacağını düşünüyorum. Safari, arka arkaya kazandığı koşularda jenerasyonu içinde Kazibertler arasında ayrı bir yeri olduğunu gösterdi. Form durumunun iyiliği ile bugün de birincilik için iddialı olur. 

İSTANBUL KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YİĞİT CEM: Şimdiye kadar yaptığı üç yarışta da ne kadar iyi bir safkan olduğunu gösterdi. Hem İstanbul'da hem de Kocaeli'de yaptığı yarışların dereceleri de iyi. Dün Kocaeli'de yapılan kısa vadeli yarış yerine burada koşmayı tercih eden safkan, düzenli hazırlıklarıyla katılacağı koşuda gidişatın da tam istediği gibi olacağını düşünüyor olmamla alternatif tekim. 

ERTEGİ: Tay, yarış koştukça gelişen, biraz da mesafe isteyen bir yapıda. Bugünkü mesafenin 1400 metre olması, performansının daha önceki yarışlarına göre daha yüksek seviyede olacağının da bir göstergesi. İdmanlarında 600 metreyi 39, 1000 metreyi 1.07 yaparak son yarışındaki formunu koruduğunu da gösteriyor. Bugün, az önce de söylediğim gibi, 200 metre daha da uzayan koşuda kazanmasını bilecektir. 

KARAVAŞ: Kutup, Günbike arkası son üçüncü olduğu koşuda formunu yeniden bulduğunu gösterdi. Daha önce Ankara ve İstanbul'da iyi yarışları var. Ayrıca bu kez Mehmet Kaya gibi Arap atlarının ustası olan bir jokeyle piste çıkıyor. Önemli rakiplerinden biri olan Sevin Sevil'in de koşudan çıkmasıyla daha da ön planda değerlendirilmesi gerekiyor.

Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

8.5.1.4
3.12.4.2.8.9.5
3.2.4.7
2 YİĞİT CEM // 4.3
4 ERTEGİ BANKO
5.1.8.7.6.14

141.12 TL