TUĞTEKİN: Evvelki sene kısa vadeli yarışta birincilik elde eden Tuğreki'in son dört yarışını incelediğimizde Manidar, Fordta Tek, Kafadar, Başkaynak, İlgilge, Demirden, gibi atlarla koşup beş altı boy farkla geride beşinci olduğunu, Altunsaray'ın kazandığı koşuda üçüncülükte kaldığını, Kelemer arkası ikinci olduğunda Özekan, Beratbey, Manidar gibi atları geçtiğini, son olarak da yine bundan sert rakiplerinin arasında beşincilikte kaldığını görüyoruz. Son dönemde bu seviyede rakiplerle ilk defa karşılaştığını söyleyebiliriz. Aprantisi Mahir Şahin'in de yakından tanıdığı safkana rakip olabilecek isimlerin başında ise uzun mesafeyi uzun koşan Erenbilge geliyor. 9 yaşında olmasına, bir defa üç yıl, bir defa da bir yıl hiç koşmamış olmasına rağmen bunun gibi gruplarda etkili olan, zaman zaman da üst grupları geçebilen bu safkan bugün uygun kilosunun avantajıyla mücadelenin içinde olmaya çalışacaktır. Bu koşuda şans bulabilecek bir başka safkan ise birkaç yarış önce banko olarak değerlendirdiğimiz, Oğlumvolkan'dır. Sık koşturulmasına rağmen performasını sürekli yukarıya taşıyan bu safkan, son olarak İstanbul'da yarışın bütün yükünü çekmesine rağmen, sonlarda Niğbolu gibi bir isimle uzun süre mücadele edip ona yarım boyla kaybederek üçüncü oldu. Bugün 47 kg gibi bomboş bir sıkletle piste çıkacak olması onun da birincilik için iddialı olabileceğini gösteriyor. İztan, formda bir dönem geçiriyor. Kazandığı koşudan sonraki dördüncülüğünde de genel durumu iyi duruyordu. O da bugün rakiplerinin hata yapması halinde devreye girebilir. Son olarak, son üçüncülüğünde artık toparlandığını gösteren Sarrafşah da burada iddialı olabilir.

GOLDEN KING: Bugünkü yarış oldukça süratli gideceğe benziyor. Önde gitmeye istekli bütün safkanların güçlü olması, herhangi birinin diğerlerine ağırlığını hissettirip yalnız kalabileceği bir yarış olmayacağına işaret ediyor. Bildenhan, Artuklu, Yeltay sürekli ön tarafı isteyen, Romeo ve de Bestekar öne yakın gitmeyi tercih eden, Golden King, Alptuğhan ile Sonoğlu ise sprinter yapıdaki atlar olarak sıralanabilir. Golden King bu senenin başında Adana'da Pirsus ve de Artuklu'nun süratli götürdüğü koşuda, biraz da öndeki tempoya dahil olarak, sonlarda içeriden yaptığı ataklarla ikinci olmuştu. Bugün yarış o günkünden daha hızlı gideceği gibi, koşunun kalabalık olması, ön grubun arkasında yer tutacak atların varlığı gibi etmenler yarışın düşündüğümüz gibi sprinte kalması durumunda Golden King'in elini çok güçlendiren faktörler. Son iki koşusunda oldukça aşama kaydeden Bestekar, düzlükte öne sarkıp rakiplerine üstünlük sağlamaya çalışacaktır. İki ayrış önce Ankara'da Bildenhan'ı potoda avlayan Alptuğhan da grubun güçlü sprinterlerinden. Elbette önde gidecek olan Yeltay ile Artuklu ikilisine de her ihtimale karşı şans vermekte fayda var.

YARIŞ SİTELERİNİN GULFSTREAM TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ASPURÇE: Kaba kumda beklendiği üzere farklılaşan Aspurçe, katıldığı iki koşunun birini kazanırken diğerinde daha sert grupta üçüncülükte kaldı. Yakaladığı formu avantaja çevirmek isteyen ilgilileri de çok bekletmeden bir hafta sonra buraya kaydını yaptılar. Jokeyi Metin Hamedi'den ayrılmasını çok olumlu bulmasam da Akın Sözen'le de bu grupta başarıya ulaşmaması için önünde bir engel göremiyorum.

HASAN KURTULUŞ'UN KOCAELİ TAHMİNLER İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri

6.8.5.3
2.5.11.4.12
4.3.8.2
7.5.6 // 4.3
5.8.6.4.1
5 ASPURÇE BANKO

84 TL // 140 TL

GAZETELERİN KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ