İstanbul yağmurlu bir gün geçildi. Yarın da biraz yağmur atacağı tahminleri var. Bu sebepten şablonumda değerlendirdiğim atlar arasında hem çimde hem de kumda gidebilecek atlar çoğunlukta olacak. Bankomu seçerken de bu yönde bir düşünceyle hareket ettim.

İSTANBUL AT YARIŞI GALOPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

AŞKARTAY: Hem çimde hem de kumda başarılı koşan Aşkartay, son yarışını tekrarlayabilirse bugün buradan ağır kilosuna rağmen birincilikle ayrılabilir. İlk iki yarışında yetenekli bir tay olduğunu gösteren Ferit Baba, muhtemelen ismini aldığı jokeyiyle yeniden potoyu önde geçebilecek bir safkan. İlk koşusunda Kubilay Bey ve de Kayasel'le potoya girerken ikinci yarışında 1.19 içinde koşmuştu. Bursa'da katıldığı açık yarışta yakın ara beşinci olan Javelin ve de son koşusunu ölçü almadığım Faranelli de küçük kuponlarda olması gerekenlerdir.

QUEEN DERYA: Son koşusunda önde süratli, rakipleri olunca tempoyu yüksek tutmak zorunda kalan Queen Derya düzenli hazırlıklarla gireceği bu koşudan bu sefer beyaz bayrak ayna yaparak ayrılabilir. İdman pistinde 800'ü 45 gibi çok iyi bir derece çıkaran Cançıkaran, son koşusu sert grupta olan Captain Marvel ve de kum pistte daha iyi koşmasını beklediğim Let Sin Rule benim bu koşudaki tercihlerim olacaklar.

İSTANBUL KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

NİĞBOLU: Çok sık koşturulduğunu düşünsem de grup yarıştaki performansı, bugünkü kilosu ve de rakiplerin denkliği ile bugün banko tercihimi  Niğbolu'dan yana kullandım. Mesafeyi seven safkanın pist ayırt etmiyor olması da önemli bir özelliği, yani koşular sentetiğe alınırsa bu grupta çok kolay bir birincilik alabilecek kapasitede. Bu yarış öncesinde 800 metrelik bir çalışma yapmış olması da sağlıklı olduğunu gösteriyor. 

LATIKA: Bir süredir koşmamış olsa da çok iyi bir orjine sahip olmakla birlikte Sakarya Koşusu ebşinciliği de bulunan Latika çok uzun süredir devam ettirdiği çalışmalarını iyi derecelerle neticelendirdi. Özellikle son yaptığı iç pistteki 1000 metrelik çalışmasında çıkardığı 1.02'lik derece ne denli hazır olduğunu gösteriyor. Son koşularında uzun mesafede koşan Freude, şimdiye kadar üç kez birincilik aldı ve de hepsi kısada. Bugün tekrar döndüğü kısa mesafede iyi hazırlıklarıyla rakiplerine üstünlük kurabilir. Çirçuz da Freude gibi son koşuları uzunda ve de iyi gruplarda olan bir at ancak o da kısa ve de orta mesafelerde daha başarılı bir grafiğe sahip.  Şimdiye kadar 1500 metre sentetik pistte girdiği iki yarışı da kazanması mesafe ve pist uyumunu da görmeye yetiyor. 1000 metrelik çalışmasındaki 1.00 net derecesiyle o da bugün iddialı olabileceğini gösteriyor.

DOKUZUNCU SENFONİ: Uzun süredir çalışmalarını devam ettiren Dokuzuncu Senfoni, Gazi şampiyonu Piano Sonata'nın ana baba bir kardeşi. Son iki ayda on üç defa sahaya inip iç pistte hazırlanan safkanın yeterli hazırlıkları var. Bugün ilk kez koşacak olan safkan ilgililerinin yüzünü güldürebilir. İlk koşusunu son anda kaybeden Red Cloud da son bir aydır iyi hazırlanıyor. Bu defa daha farklı bir yarış gelebilir. Son iki yarışında biraz dışarıya yatan Lokum da iyi orjinli bir tay. Yeniden Ayhan Kurşun'la çıkacağı pistten birincilik çıkartabilecek durumda. Ankara'da çok iyi hazırlanan Chrome Heart da yarışın sürpriz isimlerinin başında geliyor. Son olarak ise orjin bakımından kum piste daha yatkın olan ve de ilk koşusunda iyi bir üçüncülük çıkartan Latifa Two da kuponlarda olmalı.

HASAN KURTULUŞ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

1.8.3.2 // 9.5

1.3.2.6.5.8

10.2.3.8

5 NİĞBOLU BANKO

5.3 // 4

2.11.8.1.6

67.2 TL // 151.2 TL

İNGİLTERE NOTTİNGHAM AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ