KEREM EYLE: Tendürek'te dördüncü, Orhan Doğa Özsoy'da dördüncü, Mehmet Akif Ersoy'da ise yedinci oldu. Ancak Gazi'nin önemli provalarından biri olan Mehmet Akif Ersoy'daki dördüncülüğü yabana atılabilecek bir yedincilik değildi. Çünkü kazanan safkan 2.17.33 ile bitirirken Kerem Eyle, 2.17.68 ile bitirdi. Upper Cut, Coach ve de Kingsman ile tabelanın son basamağı için kafa-burun potoya girdi. Bugün kendisinden başka dört safkanın yer aldığı bu mücadelede önde tempo vermek istemesi durumunda bunu bozabilecek bir rakibi de bulunmuyor. İstanbul'daki son koşusunda buradaki rakibi Speed Force'a burun farkıyla kaybetmişti. O gün startla birlikte öne düşmüştü ama o yarışta Heva vardı ve de öndeki tempoyu belirleyen safkan olmuştu. Ayrıca Speed Force yarışın son metrelerinde dışarıdan kuvvetli gelen Kerem Eyle'nin aksiyonlarını iki defa bozmuştu. Ben bugün daha elverişli şartları bulan Kerem Eyle'den bir beyaz bayrak ayna yarışı gelmesini bekliyorum. 

İNGİLTERE NEWBURY TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EROS DIAMOND: Anadan Alessandra ile kardeş, orjin bakımından uzuncu olan Eros Diamond, son iki yarışında da Akın Sözen'le etkileyici performanslar sergiledi. İki yarış önce bu mesafeyi tecrübe eden safkanın jokeyi Akın Sözen de nerede yürümesi, nerede durması gerektiğini daha iyi biliyor. Öne çıkması halinde nefesini kontrollü kullanarak, öne yakın gitmesi durumunda ise doğru yerde yürüyerek bu defa sonlarda geriden gelen rakiplerine cevap vererek kazanacaktır.

Farklı bakış açılarını da değerlendirmek için www.yarisanat.com'u ziyaret ederek Kara Kamçı, Sezer, Yiğit Can'ın tahminlerine de bakmanızı tavsiye ediyorum. Şansınız bol olsun.

NALKAPON DAYI'NIN ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.6.3.7.1
4.1 // 5.2
5.3.1
1 KEREM EYLE BANKO
1.5.2.12 // 3.4.7
11.2.3.5.7

147 TL

2. ALTILI

1.5.2.12 // 3.4.7
11.2.3.5.7
6.4.5.9 // 8.10
1.2.5.7.4
2.1
1 EROS DIAMOND BANKO

56 TL // 147 TL