Nasılsın yeğenim, iyi misin? Müthiş İstanbul kurgumun beşte kaldığı, Gökhan Kocakaya yeğenimin arkada uyuduğu, gaymelerin uçup gittiği söylentileri doğrudur. 

Sene 2019. Kahvedeyim. Taş konkende emekli takımını söğüşlüyorum. Yancı Hikmet, Sülük Hasan, Timsah Kenan, Büllük Adnan da yan masayı dörtlemişler. Çaykur Rıza, televizyon izliyor. Televizyonda yemek yapıyorlar. Bir kulağım televizyonda, bir kulağım yan masada düşmanlarımın arasında konuştuklarında. Bir gözüm televizyonda, bir gözüm taş konkende. Şimdi sen bunları okurken yanındaki yardakçılarına dönüp "Dayı'm neymiş be, aynı anda kaç iş yapıyor." dedin. Üstün zekam sayesinde aynı anda dört işi yapabilmem mümkün yeğenim. Büllük Adnan, Çaykur Rıza'ya dönüp "Çaykur bırak şunları izlemeyi, benim bir arkadaşım var, bunları cebinden çıkarır. Dünya alemde ondan iyi yemek yapan da yoktur. Ondan iyi yemek yapacak adamın elini öper, ayaklarını silerim." dedi. İşte o anda büyük hata yaptı yeğen. Ona dönüp "Bana bak Büllük, kimmiş senin bu arkadaşın. Eğer yemekte benim bileğimi bükerse seni sırtımda eşek gibi taşırım." dedim. Büllük, arkadaşına öyle güveniyordu ki hemen ellerini ovuşturup eski model telefonunu çıkardı. Arkadaşını arayıp "Bizim burada bir Nalkapon var, seninle yemek yarışması yapmak istiyor. Neymiş efendim senden iyi yemek yaparmış. Gel de şunun dersini ver abi." dedi.

ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ertesi gün kahveye gittiğimde Çaykur Rıza beni kapıda karşıladı. "Nalko, Büllük'ün arkadaşı geldi. Tenceresini, tavasını, çatalını, bıçağını, yamağını da getirmiş. İşinin zor olması mümkün." dedi. İçeri girdim, Büllük Adnan'ın arkadaşına seslendim. Adını sordum. "Nuri, Şef Nuri, derler bana. Senin de Nalkapon olman söz konusu." dedi. Onunla daha fazla konuşmadım. Böyle durumlarda üstün mutfak bilgilerimi konuşturmak en sevdiğim özelliğimdir. Hemen Erkete Orhan yeğenimi çağırttım. Onu yamağım yapmaya karar vermiştim. Masalar yan yana getirildi, tezgah kuruldu. Herkes en iyi bildiği yemeği yapacaktı. 

ANKARA YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Şef Nuri, somon balığı getirdi. Yanında da salata malzemesi vardı. Erkete'yi köşedeki bakkala gönderip 20 yumurta, yarım kilo soğan, 750 gram domates, bir kalıp sucuk, 200 gram kaşar, yarım bağ maydanoz, 300 gram da biber aldırdım. Şef Nuri, hangi yemeği yapacağımı anlamamıştı. Yanındaki yamağıyla birbirlerine baktılar. Korktuklarını anlamıştım. Artık, üstün mutfak bilgilerimin önünde diz çökmeleri an meselesiydi. Yeğen, biberleri doğradım, tavaya attım. O pişerken soğanları küçük küçük doğradım. Üstüne attım. İkisini bir güzel pişirdikten sonra sucukları ekledim. Üstüne bir de domatesi atınca kokusu mahalleyi sardı. Şef Nuri, hangi yemeği yaptığımı bir türlü anlayamamıştı. En son kaşarları rendeleyip ekledim. Piştiğinde de üstüne maydanozları attım. Şovumu yapmaya hazırdım. Jüride emekli takımından Hanım Köylü Vedat, Kılıbık İsmet, Mınçıka Bülent, bir de Oralet Orhan vardı. Yarışmayı kazanacağımı menemenimin kokusundan anlayan Büllük Adnan hemen bakkala gidip bir büyük rakıyla geri döndü. Rakı yanına balık verecekti. Ama daha kapıdan girer girmez, mahalle takımından Goril Osman yeğenimle, onun kardeşi Leopar Hasan yeğenlerim koluna girip elindeki rakıyı aldı. Şef Nuri, kaybedeceğini anlamıştı, menemenimden yemek için sabırsızlandığını anlamış olmam da söz konusuydu. Oylama yapıldı yeğen. 4-0 ben kazandım. Goril Osman'la Leopar Hasan, Büllük Adnan'ı önüme getirip diz çöktürdüler. Elimi öptürdüm. Çaykur Rıza da kazandan sıcak su getirip leğene koydu. Ayaklarımı yıkattım. Şef Nuri de ayaklarıma kapanıp menemenimin sırrını vermem için yalvardı. Ama bu mümkün değildi. 

Sana kimi banko verdiğimi anlamışsındır yeğenim. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

SERKAN YAŞAR'IN 9 KOŞU YORUMLU, 3 BANKOLU ANKARA TAHMİNLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Nalkapon Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.2.4.7.6.10
3.2 // 7.6.8.5
3.2 // 5.4
4.3.2
2.1.4.5.6
5 ŞEF NURİ BANKO

25.2 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

2.1.4.5.6
5 ŞEF NURİ BANKO
2.8.4 // 9.1.11
1.2
3.4.7.8.6 // 1.5
5.8.1.2.4

52.5 TL // 147 TL

İNGİLTERE NEWMARKET AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ