Nasılsın yeğenim, iyi misin? Beni özlediğini biliyorum. Günlerdir, aylardır köprüaltında bir elinde leblebin, öbür elinde biran yıldızları seyrediyorsun. Zaman zaman tütününden bir fırt çekerken "Acaba Dayı'm yarın kimi tek atacak" diye kendi kendine soruyorsun. Sabah kalktığında bir ümitle sayfama girip müthiş bomba kurgumu vermiş miyim diye kontrol ediyorsun. Ganyanda tadın yok, evde tadın yok, işte tadın yok. Sitedeki yeğenlerime beni sormaktan ömrün tükendi. Ama korkma Dayı'n ölmedi. İnzivadaydım yeğenim. Kimi zaman kendimi geri çekip uzaktan olanı biteni izlediğim, yokluğumu fırsat bilen paralı sitecilerin seni söğüşlemesine müsaade ettiğim, sonra bir anda piyasaya çıkıp onların tezgahını başına yıktığım söylentileri doğrudur. 


Bakıyorum da yokluğumda Büllük Adnan, Tilki Kenan, Çakal Nusret bile bir araya gelip paralı siteci olmuş. Benim adım Nalkapon, ben bu oyunu bozarım yeğen. İstanbul'daki seyis yeğenlerimden Süpürgeci Sülo evlendi, haberin ola. Kız kaçırdı. Benim üstün bilgilerim olmasa onu da yapamazdı. Bir gün kapımı çaldı. Kapının deliğinden baktım. Kan ter içinde kalmıştı. Onda korunavirüs olduğunu düşünüp açmadım. Yalvardı, ayaklarıma kapandı. Sonunda kapıyı açıp içeri aldım. "Dayı'm ocağına düştüm. Beni kurtarsan kurtarsan sen kurtarırsın." dedi. "Ne olduğu Sülo yeğen, soluklan bakalım, anlat derdini." dedim. "Dayı'm Urfalı köy ağalarından birinin kızına vurgunum. Veli'de gördüm. Tanıdım, sevdim. Ama babası Fötür Şapkalı Semo, benim senin yeğenin olduğum istihbaratını almış. Bende Nalkapon'un yeğenine verecek kız yok, diyor başka bir şey demiyor. Dayı'm bu işi çözsen çözsen sen çözersin, kapında kölen olayım beni kurtar." diye ağladı. İşte o anda onun gözyaşlarına dayanamamış olmam, bana verdiğin son müthiş banko gelmediği için içimde olan kızgınlığımın geçmiş olması mümkün. Hemen süper teknoloji telefonumu açıp oradan bana özel yapılmış sayfadan iki tane först kılas uçak bileti aldım. Doğru Urfa'ya gittik yeğenim. Orada yaptıklarım Sülo yeğenimin dudağını uçuklattı. Sonunda yavuklusuna kavuştu. Sana onları da anlatacağım ama önce müthiş Ankara kurgumu vermem lazım. Sen devamını öğrenmek için, en iyisi, üstün altılı bilgimle hazırladığım müthiş Kocaeli kurgumu bekle. Her an her şey olabilir.


Bir haftadır sitedeki yeğenlerimin müthiş kurgularını takip ediyorum. Olmuyor yeğen, olmuyor. Hepsi senin cebini boşaltıyor. Bombacı Seko yeğenim, arada bir yemliyor, Hasan Kurumuş yeğenim cebimizi kuruttu, Fotoğrafçı yeğen de ne zarar da ne kârda. Ona bakanlar zevk yapıyor. Yeğenlerimin sitesinde büyük bir boşluk var. Yokluğumda bu boşluğu kimse dolduramadı. Artık müthiş kurgularımla cebini şişirmemin zamanı geldi de geçiyor bile. Dün akşam kahvede taş konken oynarken Büllük Adnan da yan masada oturuyordu. Son ayak koştuktan sonra sitedeki yeğenlerimin verdiği müthiş kurgularla alay etti. İşte buna dayanmam mümkün değildi. Hemen örtünün altından Dürbün Necdet'e tap sikrıt bir mesaj gönderdim: Dönüşüm muhteşem olacak, Nalko. O, benim verdiğim gizli mesajı aldı. Sabah erkenden aradı. Bana Ankara'da kazanacak bütün atları söyledi. Yeğenlerine selam söyle Nalko, deyip kapattı. Gözlerinden öperim Dürbün. 


Nalkapon Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3.1 // 2.5
1.2 // 3.6
1 CAVARADOSSI // 4
2 ATARDAMAR BANKO
7.5.2.8.3 // 9.6
1.3.6.7.5.2.4.8

11.2 TL // 125.44 TL

2. ALTILI

7.5.2.8.3 // 9.6
1.3.6.7.5.2.4.8
3.1.7
1 KARDEŞCAN // 4
3 AŞKABAT BANKO
4.1.2.3 // 7.8.9

33.6 TL // 164.64 TL