Sene 1973. O zamanlar ayak parmağımla otobüs, baş parmağımla tır, dişimle uçak çekiyorum. Bir vurduğum kötürüm oluyor. İstanbul'un en ünlü kabadayıları Jilet Osman, Ustura Kasım, Tarak Hikmet, Havlu Eşref, Peştemal Hüsnü peşimde pervane. Hepsi önümde diz çöküp onların sağ kolu olmam için ayaklarıma kapanıyor. Benim aklımsa bir dilberde yeğen. Fingirdek Fadime. 

Onu ilk gördüğüm gün vuruldum. Peşinde koştum. Benim yavuklum olmak için bende tek şey istedi. Bir daha kimseye tokat atmayacaktım. Gücümün sınırlarından korkuyordu. Bir gün birine tokat atıp onu öldürmem mümkündü. Mapusa düşmemi istemiyordu. Bir de onun belalısı vardı yeğenim. Tirbişon Saffet. Gazinolarda garsonluk yapıp şarap açtığın için değil, tirbişonla aynı anda üç kişiyi devirip mapus yattığından ona böyle diyorlardı. 

Birgün Fingirdek Fadime'yle felekten bir gece çalıp evimize dönerken sokağın köşesinde bir köpek havlıyordu. Hava karlıydı. Her yer bembeyaz. Üstün kuşkularım bana orada birinin olduğunu söyledi. Fingirdek'e dönüp "Sen burada beni bekle. Sokağı kolaçan edip geliyorum." dedim. Tam sokağın köşesine geldim ki birden karşıma Tirbişon dikildi. "Yolun sonu Nalko, son duanı etmen için sana şans vermem mümkün. Birazdan seni delik deşik edip mefta yapacağım söylentileri doğrudur. Fingirdek'ten uzak durmanı söylemiştim, ama sen beni dinlemedin. Güçlü pazularınla onu koluna takıp gezdirdin." dedi. "Bana bak Tirbişon, bana yeminimi bozdurma. Yoksa seni bir yumrukta eşek cennetine göndermem söz konusu olabilir." dedim. "Teke tekte beni alırsın Nalko, ama daha göreceklerin var." dedikten sonra köşebaşından elinde tirbişon olan altı yardakçısı çıktı. Aklımda ettiğim yeminden başka bir şey yoktu. İşte o anda üstün zekam devreye girdi. 

Etrafımı kuşatmışlardı. Ceketimi çıkarıp halat gibi iki elime aldım. İlk yardakçısı hamlesini yaptığında ceketimi koluna kelepçe gibi takıp havada iki tur attırdıktan sonra 50 metre ileriye fırlattım. Bunu gören iki yardakçısı arkasına bakmadan kaçtı. Dört kişi kalmışlardı. Uçkurumu çözdüm yeğen. Yardakçılarından biri tam üstüme geliyordu ki uçkurumla ayağından yakalayıp ona da havada iki tur attırdıktan sonra diğer iki yardakçının üstüne fırlattım. Üçü birden 30 metre yuvarlandılar. Onlarla işim bittiğinde Tirbişon'un ortadan kaybolduğunu fark ettim. Bir de ne göreyim yeğenim. Fingirdek'i esir almış. "Tirbişon yiğitçe vuruşmamız söz konusu olacaktı ama sen fırıldak gibi döndün. Kadın kısmına el kaldıranın erkek olmaması mümkün." dedim. "Nalko, Fingirdek bana avrat olmuyorsa sana hiç olmayacak." diyerek elindeki tirbişonu Fingirdek'in boğazına dayadı. Onlara yaklaşamıyordum. Gözü dönmüştü. İşte o anda üstün zekam bir daha devreye girdi. 

Fingirdek, böyle güçlü kuvvetli olduğum için ceketimin iç cebine nazar boncuğu takmıştı. Çaktırmadan onu çıkarıp ellerimi belime attım. Tirbişon'a da bak ellerimi arkada bağladım, şimdi Fingirdek'i bırak beni al, dedim. Nalko, beni bu oyunlarınla kandıramazsın, Fingirdek bu gece ya benim olacak ya da kara toprağın, dedi. Nazar boncuğundan çıkardığım çengelli iğneyi düzleştirmek için yeteri kadar zamanım olmuştu. Onu ağzıma atıp dilimle döndürdüm. Onu bir ok, ağzımı da yay gibi kullanacaktım. Tirbişon bana bakıyordu, ben de ona. Nişan aldım, bir üfledim yeğenim, tam bileğine saplandı. Acıdan kıvranıp kendini yere attı. Ondan kurtulan Fingirdek de koşarak kollarıma atıldı. Nalko, pazularının güçlü olduğunu biliyordum ama nefesinin bu kadar kuvvetli olduğunu ilk defa gördüm, bundan sonra kimseye üflemek de yok, dedi. Görüyorsun yeğenim, gücümün sınırlarını en yakınımdakiler bile bilmiyor.

Nalkapon İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.4.2
3 KARBATUR // 5.4
3 STALLION FALCON BANKO
1.3.6.2
3.8.1.2.5.7.6.4
1.3.2.6.5.4.11

47.04 TL // 141.12 TL

2. ALTILI

3.8.1.2.5.7.6.4
1.3.2.6.5.4.11
5.2.6.1 // 3.4
2 BALALAYKA BANKO
8.4 // 10
1.10

62.72 TL // 141.12 TL

HASAN KURTULUŞ'UN İSTANBUL TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ