Sene 1979. Metris'teyim yeğen. Üstüme büyük bir dolap dönüyor. KGB, Mossad, CIA, MİT, JİTEM, FBI, TJK Reisi hepsi işin içinde. Büyük tezgah var.  Beni mapusa gönderip bir daha da çıkarmamak için büyük bir komplo düzenlendi. Sabah konforlu yatağımda yatarken birden kapı sesiyle yerimden fırladım. Tam o anda yattığım odaya sis bombası, göz yaşartıcı bomba, ses bombası attılar. Elinde kaleşnikof, uzi, roketatar, bazuka olan timler kapımı kırıp içeri girdiler. Ters kelepçe yapıp beni polis arabasına bindirdiler. Karakola gitmeden Metris'e gittik. Suçumun ne olduğunu bana söylememişlerdi. Ama arabada birini kupon doldururken görünce her şeyi anlamıştım. Bu komplo üstün altılı bilgime düzenlenmişti. Perde arkasında da TJK Reisi vardı. Bundan sonra başıma gelecekleri biliyordum. 

BURSA KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Koğuşa girdiğimde beni bekleyen tehlikeleri üstün zekamı kullanarak yolda hesaplamıştım. Koğuş ağası Pala Rüstem'di. İki yardakçısı vardı. Jilet İsmet, Sustalı Necmi. Koğuşu ele geçirmişlerdi. Çay ocağı onlardan soruluyordu. Onları gözüm hiç tutmamıştı. Yatağıma uzandım. Jilet İsmet elinde çay, yanında bisküviyle yanıma geldi. Hoş geldin, deyip ayak bastı parası istedi. Ona tek bir şey söyledim: Rüşvet vermemem, benim de alemde bir namımın olması söz konusu. Git ağana söyle, gelsin önümde diz çöküp elimi öpsün. Benim adım Nalkapon, ben bu oyunu bozarım. 

Jilet İsmet, Pala Rüstem'in yanına gitti. Eğilip kulağına bir şeyler söyledi. Pala bana pis pis bakmaya başladı. Sustalı Necmi'yi yanına çağırıp kulağına fısıldadı.  Biraz uzanıp kafamı dinledim. Helaya gitmek için yerimden kalktığımda Sustalı'yı göremedim. Helaya girdiğimde ayna olmadığını gördüm. İşte o anda burnuma pis kokular gelmeye başlamıştı. İşimi gördükten sonra elimi yıkamak için musluğun başına geçtim. Kolumdaki yüksek kalite saati çıkarıp duvara astım. Bir gözüm saatteydi yeğenim. Otuz saniye sonra Sustalı Necmi arkadan saldırıya geçti. Onu görmediğimi sanıyordu ama ben saatin camından onu izliyordum. Her şeyi hesap etmişti ama üstün zekamı düşünememişti. Tam hamlesini yaparken kolunu tek hamlede kırıp bıçağı böğrüne sapladım. 

O anda Pala Rüstem'in gözünün hela kapısında olduğunu bilmem mümkündü. Sustalı'yı yerden kaldırıp önüme kattım. Kapıyı açtım. Kıçına bir tekme vurmamla 16 metre uçup yatakların arasına düşmesi bir oldu. Pala İsmail, içtiği çayı üstüne döktü. Ona doğru yürümeye başladım. Jilet İsmet ortada yoktu. Tam Pala'ya varmama on beş adım kalmıştı ki iki yatağın arasından sinsice bana yaklaştığını gördüm. Bir anda önümdeki ranzayı tek elimle kaldırıp Jilet İsmet'i karınca gibi altında ezdim. Bütün koğuş beni izliyordu. Pala Rüstem, altına kaçırmıştı. Onun yanına gittiğimde tokatlamak için elimi havaya kaldırmıştım. Bana yalvardı, ayaklarıma kapanıp aman dilendi. Ben de en yavaş tokatımı attım. Bayıldı. Koğuştakilere dönüp "Bundan sonra buranın ağası benim, haberiniz ola. Şu leşleri kaldırın. Gardiyan gelince de biri yataktan düştü, öbürü de domates doğrarken kendini bıçakladı demeniz söz konusu. Şimdi şu Pala'nın üstüne su dökün, uyanıp çayımı getirsin." dedim. Mapusta olduğumu kimse bilmiyordu. Oradan çıkmam lazımdı.

Artık koğuşun ağası bendim ama her an her şey olabilirdi. Pala, bana her şeyi itiraf etti. Emrin kimden geldiğini öğrenmiştim. Kaçmam lazımdı yeğenim. Mapusun her köşesini öğrenip üstün zekamla hazırlayacağım kaçış planımı devreye sokmam da an meselesiydi. 

HASAN KURTULUŞ'UN CAZİP BANKOLU İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.2.3.5
7.10.1.4.6
4 JUNIOR ÇINAR BANKO
6.3.4.2.5
6.12.1.4.2.14.10
5 SILK ROAD // 6.4

49 TL // 147 TL

2. ALTILI

6.3.4.2.5
6.12.1.4.2.14.10
5 SILK ROAD // 6.4
2.9.5.1.3.2
3.5.4
9 ÖZGÜR FATİH BANKO

44.1 TL // 132.3 TL