ZULUMKAR-SANGAM Bu sene çok sık koşmasına rağmen bir türlü birincilik ile tanışayamayan ZULUMKAR iki yarış önce Ankara pistinde ikincilik elde etti, Son yarışında ise yarışa adapte olmakta zorlanırken jokeyi bir türlü atının kantarmasına sahip çıkamazken virajda biraz savrulurken düzlükte ise toparlayamadı. Bu safkanın Adana performansının farklı olduğunu düşünüyorum. En son 29//59 çok rahat iş sergilerken uygun rakipleri yanında yarışı önde kabullenebilirse kazanma oranı çok yüksek olacaktır.. Alternatif tek olarak değerlendirebilirsiniz.. İlk rakibi olarak yer verdiğim  SANGAM bu sene dereceli yarışlara imza atarken Bu pistte katıldığı yarışlarında daha formda isimleri geride bıraktı. Bu ayakta pek elle tutulur isim olduğunu göremiyorum ve bu iki safkanın öncelikle kuponlarda bulunması taraftarıyım..

ALAMUT İlk yarışında fazla sıkıştırılmadan bir yarış gösterilen isim koşudan beşincilik ile ayrıldı. En son ise 1200 metre kum pist yarışında buradaki rakiplerinden KING CROWN'a geçilmesine rağmen mesafe uzadıkça gerçek gücünü göreceğimiz isimin bugün şartların lehine olduğunu düşünüyorum.  Katıldığı iki koşuya baktığımız zaman safkanın üzerinde belirli bir ağırlık olduğunu bunu da koşarak yada idmanlarını sıkı tutarak atlatacağını düşünüyorum. Öncelikle 25//59 Hafif çalışarak, dün sabah ise 13//26 çok rahat işini de göz önüne alarak fit duruma geldiğine inanıyor ve uzayan mesafede dişine göre rakipler arasında günün bankosu olarak öneriyorum.


KOMET-SEREMİR Adana pistinde katıldığı iki koşusunu kazanmasını bilen KOMET en üçüncü olduğu yarışta biraz mesafeden etkilendi. Bugün uzayan mesafenin kendisine avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Buradaki rakiplerinin hemen hemen hepsini geride bırak isim yine birinciliğin en güçlü adayıdır.. Burada tek rakibinin SER EMİR olduğunu kanaatindeyim bu sene çok sık koşmasına rağmen sert rakipler arasında dereceli yarışları ve kazandığı iki koşunun kum pistte olması en az Komet kadar şansı olacaktır.. Kısa süre dinlendirilen safkanın uygun rakipler arasında yazılacak iki isimden birisi olduğunu düşünüyorum. Bu iki safkan bu ayak için yeterli olacaktır..