HANDSOME HERO//GIANGUIR: Handsome Hero da, Gianguir de uzunda daha iyi koşmasını beklediğim atlar. Handsome Hero, çim pistte birçok iyi grupta koştuktan sonra Kocaeli'de yine sert denilebilecek grupta kumda koştu. Onun bir hazırlık yarışı olduğunu düşünüyorum. Bu defa daha farklı koşacaktır. Gianguir ise her yarışında üzerine biraz daha koyuyor. Daha önce uzunda üç yarış koştu. Bu anlamda tecrübeli bir safkan olduğu söylenebilir. Potoda kaybettiği son yarışını bugün unutturabilir.

TURAPBEY: Kışlalı, Benligül, Karayama, Muhrip, gibi atlarla anneden, Bay Patron'la tam kardeş olan safkan, idman pistinde de dereceli işlerle hazırlanıyor. Mesafeden etkilenmezse ilk koşusundan birincilikle ayrılabilir. 

LIGHT OF DARKNESS: Orjin olarak uzunda açılmasını beklediğim bir safkan. I. İnönü Koşusu'nda da mesafenin kısa geldiğini düşünüyorum. Bu defa 200 metre daha uzadı, koşu da süratli gidecek gibi duruyor. Sonlarda güçlü gelerek bu grubu geçecektir.

İSTANBUL KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

REAL RUNNER//EL CAMINO: Real Runner, yüksek tempoda koşulan II. İnönü koşusunun sonlarında attığı güçlü sprintle gücünü gösterdi. Zaten yarış sonrasında Deniz Kurtel, yaptığı açıklamada bu safkandan çok ümitli olduklarını da söyledi. El Camino da iyi orjinli, kaliteli bir tay. İdman pistinde 400'ü 21 içinde koşarak bu yarışa titizlikle hazırlandığını da gösteriyor. Koşu biraz tempoya binecek olursa, ki öyle de olacak gibi, El Camino'nun da şansı çok yüksek.

İSTANBUL MUHAFIZI//KOCAPOLAT: İstanbul Muhafızı, Kurtellerin Bursa'da hazırlanan iyi atlarından biri. Şu ana kadar yaptığı kısa-uzun çalışmalar da yeterli görünüyor. Ayrıca annesinin de  Başseklavi gibi çok kaliteli bir atla kardeş olduğunu belirtmek gerek. İyi ellerde hazırlanıyor olmasıyla bu yarışın en iddialı tayıdır. Kocapolat, şampiyon atlardan Sakarbaşı'nın tam kardeşi. O da hem iç pistte hem de sentetik pistte yaptığı dereceli çalışmalarla bu yarış için ne kadar hazır ve iddialı olduğunu gösterenlerden. 

İSTANBUL AT YARIŞI GALOPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BOSNA HERSEK//KESKİNŞAH//HIZLI AHMET: Sanki bu yarış, son koşularında ikili bitiren Bosna Hersek'le Hızlı Ahmet'in rövanşı olacak gibi duruyor ama Balalayka'nın tam kardeşi olan Keskinşah'ın da ben bugün bu mücadelenin içinde olmasını bekliyorum. Bosna Hersek orjin olarak uzuna yatkın bir tay. Bugün de ilk defa bu kadar uzun bir yarışa çıkacak. Daha farklı koşmasını bekliyorum.

HASAN KURTULUŞ'UN İSTANBUL ALTILI GANYAN TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

7.1
7 TURAPBEY // 8.1
1.3.2.8.6
2.4.3.7.8.10.11.12.1
6 LIGHT OF DARKNESS BANKO
4.1.7.8.6.3.12.5

50.4 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

2.4.3.7.8.10.11.12.1
6 LIGHT OF DARKNESS BANKO
4.1.7.8.6.3.12.5
4.6
3.5 // 4
2.9.11 // 6.5

60.48 TL // 151.2 TL

NALKAPON DAYI'NIN İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ