Bugün bankolarımız cazip, cebi doldurmak için, elimizden geldiği kadar da sürpriz bulmaya çalışacağız. Bana sermaye olacak kadar para yeter, diyenler için de  ikinci altılı küçük kurgumu bıraktım. Şans sizinle olsun.

GUSTAV-ÇELİKMAN-PEXUSS

Bir yıl da koşmasalar bu Kaizbertler değişik atlar. Mesafe de kısa olunca düşünmeden Gustav'ı favori olarak işaretliyorsunuz. Çelikman da ufak ufak kendine gelmeye başladı. Bugünkü grup da sanki yükselişe geçmek için çok uygun gibi. Kilo da 52 olunca düşünmeden yazmak lazım. Pexuss, geçen sene İstanbul'da kısada, uzunda iyi atlarla koştu. Kazandığı da oldu. Madamelli'yi Günbike'yi, Sanay'ı, Albunea'yı geçtiği yarış dün gibi aklımda. Samet kardeşim de son zamanlarda İstanbul'da bulduğu şansları iyi değerlendirmeye çalışıyor. İhmale gelmez. Dikkat!

Yeni el değiştiren Alemin Kralı, kazanacak yarış arıyor. Mesafe uyumuyla bugün iddiasını ortaya koyabilir. Bana Müsaade, boş at olmadığını daha ilk yarışında gösterdi. Belki birkaç yarış daha görmesi gerekebilir ama edindiği tecrübeyle böylesi dengesiz bir grupta ne yapacağı da belli olmaz. 

HÜRAT-MISS ELENI

Bu grup geçen gün de beraber koştu. Kazanan Miss Eleni olmuştu. Bugünün farkı, Hürat yarış gördü, gördüğün yarışın üstüne de iki tane 1200, bir tane 1000 çalıştı.  1.15, 1.15, 1.01 gibi üç net derece. Bu çalışmaları da 55-60 kiloyla yaptığını es geçmemek lazım. Yani nefes filan tamam. Fazlalıklar da gitti. Bu defa erken pes etmez, sona kadar direnir, sonda da ne varsa verir. Miss Eleni'nin de maşallahı var. Yaş 8 ama üç yaşlı gibi koşuyor. Geçen sene zar zor bir yarış kazandı. Bu seneye bakınca totosu birincilikten geçilmiyor. Son koşusunda bu grubu geçti. Hürat yine eksik koşarsa dümeni eline alır, bu yarışı koparır. 

PETEKKAN

Mart ayında bu mesafede Gurbet Ateşi'ni, Romanolur'u geçti. Şubat ayında da Gökçehatun'a potoda verdi. Anlayacağınız, potansiyeli var. Uzun çimde bir yarışını da gördü. O gün düzlüğe gelinirken Mehmet Kaya kardeşim bir iki yokladı, atı cevap verince de tabelayı zorladı. Ama son 200'de oksijen duvarına çarptı. İdmanlarını aksatmadan, fazla üstüne gidilmeden yapıyor. Mehmet Kaya kardeşim çok iyi tanıdığı, huyunu suyunu bildiği Petekkan'la ağababalarını geçtiği mesafede bu grubu affetmez.

KRAL ARTUR

İzmir'den geldi. 1200'de koştuğu 11 yarışta dört birincilik, dört de ikinciliği var. Bu grupta mesafenin en başarılı atlarından birini çekinmeden söylerim. Yarış hızlı mı gider, yavaş mı gider tam kestiremiyorum. Ama Kral Artur, her şekilde de bu mesafede krallar gibi koşuyor. Bugün hafif de olsa tempo bulursa bu grubu rahat geçer. Yarış yavaş giderse işler biraz karışabilir ama ben bu rakiplerden biraz tempo bekliyorum açıkçası.

KING SERKAN-ULAN BATOR

Bir yanda kumda kendini ispatlamış King Serkan, diğer yanda bu pist ve mesafede sekiz defa koşup bir kere geçilmiş Ulan Bator. İkisi de formda, ikisi de kazanmaya istekli. King Serkan iyi bir form yakaladı, Ankara'daki son yarışı bunu gösteriyor. Bugün her şey Ulan Bator'un istediği gibi olacağa benziyor. Yüksek bir tempo beklemiyorum. Mesafe ve pist uyumu tartışılmaz bir at. İkisi arasında geçer gibi duruyor. İkisinin aynı anda hata yapması halinde kim zıplar? Tabii ki soğukkanlı jokeyi Kocakaya kardeşimin bindiği Katma Değer. Sharpa bir ayda dördüncü üst düzey yarışına çıkıyor. Bence biraz dursunlar artık. Onu dışarı attım.

I WANNA LEAVE

İlk yarışında önde süratli giden rakibini kaçırmamak için biraz da olsa onun temposuna girdi. Düzlüğe en diri çıkan atlardan biriydi ama dışından gelen sprinter rakibine pek de fazla direnemedi. Bugün yarış o kadar hızlı gitmeyecek. Yine iki gider, sonlarda öne düşer, geriden gelenleri karşılar. Ben yine English Channelların kumda daha iyi koştuğu konusunda ısrarımı devam ettiriyorum. Kuma çıktığında daha yakından takip edeceğim. 

NALKAPON DAYI'NIN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3.1.4.6.7
1.5.7.4.8.2.3
3.4 
4.2.1.3.5.6
3 PETEKKAN BANKO
1 KRAL ARTUR // 6.3.7.2

29.4 TL // 147 TL

2. ALTILI

1.4.2.3.5.6
3 PETEKKAN BANKO
1 KRAL ARTUR // 6.3.7.2
2.4.1
5.1.8.3
3.4.1.7.6.8

30.24 TL // 151.2 TL

2. ALTILI KÜÇÜK KURGU

1.4.2.3.5.6
3 PETEKKAN
1 KRAL ARTUR
2.4
5 I WANNA LEAVE
3.4.1.7.6.8

5.04 TL

FOTO FİNİŞ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ