OLGUNALP-DÜNYANIN SONU

Olgunalp, bu orjinle nasıl hâlâ kazanamadı anlayamadım. Annesi hem Siyahbulut'un hem de Babamevlüt'ün kardeşi. İlk defa kaba kuma çıkıyor. Böyle tatlı sürprizleri, plaseleri seven Furkan Yüksel kardeşimle ilk ayaktan yüzümüzü güldürebilir. Dünyanın Sonu, İstanbul'daki ilk yarışında ikinci at olarak koştu. O gün geride kalınca bugün hiç tutulmamış. Annesinin Çoker'le, Rekor'la, Şahingöz'le kardeş olması bu pistte benim dikkatimi çekmesine sebep oluyor. İlk ayakta kupon yırttırabilir.

AKDAĞ FIRTINASI-INDIAN DADY-MEKANİK-MY BLITZ

Akdağ Fırtınası, şurada İstanbul'daki yarışlarının üçte birini koşsa kazanır. Makambo'yu geçen at, bunları rahat geçmeli. Ama sentetikten kaba kuma dönünce ne olur bilinmez. Kaba kumda bir tane yarış kazandı, o da maidendi. İndian Dady, zaten normal şartlar altında bu grubun üzerindeki atlardan biri. Gördüğü dört yarışa rağmen hâlâ toparlananamış olması çekinmeme sebep oluyor. Mekanik de grubun ağır toplarından biri. Dinçlikle girecek, birincilikle çıkabilir. İstanbul'da iyi hazırlanan My Blitz de benim bomba adaylarımdan biri. 

SOBACI-YİĞİTLAMİH

Sobacı ilk yarışında bizi ısıtamadı. Elbette 5 boy startta kalınca o iş olmadı. Ama düzlükte iyi bindirip dördüncülüğü kurtardı. Bu defa maidene geldi. Muhammed Mir Bilgin gibi kaliteli bir apranti kardeşimle de indirimi almışlar. Starttan düzgün çıkarsa bombayı patlatabilir. Yiğitlamih, Ankara'dan geldi. İlk koşusunda sonlarda Şef Nuri'nin acı sprintine dayanamamıştı. Bugün de kafaya çıkacaktır. Kadir Tokaçoğlu kardeşimle bir beyaz bayrak ayna denemesi geleceği kesin. 

GONCA

Son yarışını açın izleyin. Onur Yıldız kardeşim o kadar kötü bindi ki sonlarda dışarı çıkıp attığı sprintle, aslında ben kazanırdım, dedi. İşte bugün onun telafisi için piste çıkıyorlar. Signora, Porsuk Kızı, Kuğu Güzeli derken yarış tempoya biner. Böyle olunca da Onur Yıldız kardeşimin yüzü güler. Bu defa doğru yer tutup, doğru anda atını yürütüp bu işi bitirir.

Babaros'un çıkması bütün işi bozdu. Sağlam banko gözüyle bakıyordum. Orayı kalabalık tutunca ister istemez kurguyu normalde alternatif tekim olan cazip oranlı Gonca'ya bıraktık. Şansı, rüzgarı arkamıza alırsak böyle de olur. Şans sizinle olsun. 

Hasan Kurtuluş Kocaeli At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

4.10.7.1.2 // 5.8
1.11.5.8
2.1.3.5
1.5.2
5.6.7.1 // 10.8
11 GONCA BANKO

67.2 TL // 141.12 TL