FIRTINA ELMAN

Şu atı bir getiremedik gitti. Üç yarış önce banko dedik. Er Meydanı'nın formu izin vermedi. Sonraki koşusunda Başar'la filan koşup üçüncü oldu. En son koşusu da kısa mesafedeydi. Favori koştu ama benim hiç ümidim yoktu. Sonuç olarak da dördüncülükte kaldı. Bugün yine mesafeye döndü. Grubun da uygun olduğu ortada. Ekürilerinin de desteğini arkasına alıp birincilik özlemine noktayı koyar. 

BEDESTAN

Güçlü at olduğunu söylemiştik. Söylemeye de devam ediyoruz. Bugün Kocakaya'nın da üstüne atlamış olması, kazanacak durumda olduğunun en büyük işareti. Sert rakiplerine göre hem kilo hem de jokey avantajı var. Mesafenin de bu defa 1400 olması işini kolaylaştırabilir. Yarışın akışı da tam ayarında gidecek: Ne yavaş ne de hızlı. 

ORDER OF THE ROSE

Bugün gidişatla kazanabilecek bir başka at da Order Of The Rose. Serseri'nin peşine takılıp düzlüğe çıkıldıktan biraz sonra alacağı liderliği potoya kadar korumaya çalışacağından hiç şüphem yok. Bu defa kilosu da rakipleriyle denk. Çünkü son yarışında 62 kilodan ne kadar etkilenilirse o kadar etkilenmişti. Gökhan Kocakaya kardeşim için bugün ikinci şans diyebiliriz. 

THE LAST ROMANCE

Flashing Girl, Miss Helin altı yaşına gelmiş, daha bu mesafeyi koşmamış atlar. Körebe zaten niye burada koşuyor, inanın hiç anlamadım. Hafo, Bumerang deseniz bu mesafede başarılı olup olamayacakları konusunda şüphelerim var. Olamazlar, demiyorum. Yarış çok yavaş gider, mesafe kısalırsa bütün atların şansı olur. Ama The Last Romance da önde direnebilecek bir yapıya sahip. Son koşusunda Peri Lina üstünden tren gibi geçti, o gün mesafe 1600'dü. Bir önceki uzun mesafeli koşuda daha mücadeleciydi. Bir aydır hazırlanıyor, mesafeyi tanıyor, önde de istediği tempoyu bulacak. The Last Romance, Gazi kazanıp biten atlardan biri olmadığını gösterirse bu yarışında gösterir. Yoksa ben de, ufak ufak, bittiğine inananlardan olmaya başlayacağım.

FOTO FİNİŞ ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Hasan Kurtuluş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.3.2.6 // 5.4
4 FIRTINA ELMAN BANKO
7.6 // 1.3
4.1.2
9.7.4.5.8.6
2.3.7.10.4

50.4 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

9.7.4.8.5.6
2.3.7.10.4
3.1.2
6 THE LAST ROMANCE BANKO
2.6.8.1 // 4.3
1.2 // 9.8

50.4 TL // 151.2 TL