BABAARİF: Grubun en kaliteli atı. Formsuz bir dönem geçirdi ama sonunda atlatarak yarış kazandı. Bu koşuda yarışa vereceği tempoyu bozacak bir at da yok. Beni endişelendiren bir tek şey var o da safkanın çok uzun zamandır arka arkaya yarış kazanamamış olması. Yani formunda inişler çıkışlar bulunması. Bu yüzden daha geniş oyunlarda ya da farklı kurgularda yanına gruptaki tek dişi olan Fanizan'ın yazılmasını uygun buluyorum.

DÖKERBOSS: İlk koşusunda geçtiği atlar arasında, bir sonraki koşusunu İstanbul'da kazanan Key Of Magic bulunuyor. Bugün az atlı bir yarış olacak ve Dökerboss'un bu mücadelede de start verilir verilmez liderliği alıp rakiplerine ağırlığını hissettirerek son ana kadar da bu üstünlüğünü korumasını bekliyorum. 

MEKANİK//AKDAĞ FIRTINASI//İNDİAN DADY//MY BLITZ: Mekanik geçen senenin sonlarında Bursa ve Kocaeli'de çok iyi rakiplerinin arasında ikincilikler almıştı. Ondan sonra uzunca bir müddet koşmadı. Ardından bir yarış gördü. Yeniden üç ay ara verdi. Bu koşu öncesi 800'ü 51'lik bir çalışma yapan safkan, eğer kendi yarışlarından birini yapabilirse kazanabilir. Akdağ Fırtınası da inişli çıkışlı bir forma sahip. Bundan birkaç yarış önce İstanbul'da dördüncü olduğu yarışta Makambo'yu, Semerkant'ı geçmişti. Son üçüncülüğünde de fena koştuğu söylenemez. Bu formunu kaba kuma taşıması halinde o da iddialı olacaktır. İndian Dady, grubun seri ve kaliteli atı. Henüz eski günlerine tam olarak dönmemiş olmasa da son yarışındaki performansı bu gruba yetebilecek kadar iyiydi. My Blitz ise benim bu koşuda sürprizde şans vereceğim safkan olacak. İstanbul iç pistindeki 1000'i 1.01'lik çalışmasıyla buraya gelen safkan, daha uzun mesafelerde daha başarılı yarışlar yapmış olsa da ben bugün bu grubun sürprizi olarak yazacağım ve takibe alınmasını tavsiye edeceğim.

Bugünkü kurgumuz maidenlerde ve satış koşusunda sürpriz aramak üzerine kurulu. Herkese bol şans diliyorum.

Foto Finiş Kocaeli At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.7.6.3.2.4.8
8.4.6.5 // 2.6.1
2 BABAARİF BANKO
1 DÖKERBOSS BANKO
7.1.5.2.4 // 10.8.9.6
5.1.11 // 8

29.4 TL // 123.48 TL