EĞİL ATEŞİ: İki koşu önce bu pistte, Alpdağı ile Gümbürgümbür'ün arkasından üçüncülük yapan, bir sonraki yarışında Urfa'da yine aynı mesafede ikinci olan safkan, yükselen form grafiğine sahip. Özellikle kısa mesafelerde çok başarılı olan safkan, geçen sene Diyarbakır'da kısa vadeli yarış kazanmıştı. Ondan önceki dönemde de kısa mesafede değişik pistlerde kazandığı 7 yarışın 4'ü 1200 metrede. Son iki yarışındaki görüntüsüyle, sürprize de açık olan bu koşuda benim ilk şansı tanıdığım at olacak.

MAPRO: Şimdiye kadar koştuğu yarışlarda kaliteli bir safkan olduğunu gösterdi. Urfa'da kazandığı son koşuda kendisinden büyük atları da geçmeyi başaran safkan, geçen sene Elazığ'da koştuğu hiçbir yarışı kaybetmeyerek dörtte dört yaptı. Bu sene ilk kez çıkacağı bu pistte, kazandığı son yarıştaki rahat görüntüsünü yeniden performasına yansıtması durumunda geçilmezlik unvanını koruyabilir. 

KRAL MİDAS: Safkan son dönemlerde Elazığ, Urfa gibi hipodromlarda gördüğüm en iyi orjine sahip. Annesi, Amerika'dan Fedai Kahraman tarafından alınmış. Ama ilgimizi çeken, ikinci annesi oldu. Miss Caroline, Avrupa'da koştuğu yarışlarda 250 bin doların üstünde kazanç sağlamış. Kısrak babası Rock Hard Ten'in Türkiye'de koşan taylarını incelediğimizde ise Blandophobic gibi, grup yarış kazanmış bir atı görüyoruz. Çalışmaları kayıt altına alınmadığından o konuda yorum yapamıyorum. Ancak orjini kadar koşarsa kazanacağını düşünüyorum. 

HAZİME SULTAN: Son koşuları uzunda olsa da bundan iki buçuk ay önce bu mesafede Necmi Altın'la koşup sürpriz bir sonuç gerçekleştirerek kazanmıştı.  Son iki koşusunda da ikincilikler yaparak formda olduğunu gösteren kısrağın, bugün de aynı jokeyiyle, aynı mesafede kazanmasını bekliyor, banko olarak öneriyorum.


Foto Finiş Elazığ At Yarışı Tahminleri 

4.9.10.3.8.5.7
3.5.6.1.2.12.10.13
5.1.6.3.7.4
4 MAPRO BANKO
2.6.8
4 HAZİME SULTAN // 10.2

50.4 TL // 151.2 TL