ZOR ZAMAN: Evvelki sene Ankara'da iki kez koşup birinde kazanan Zor Zaman, diğerinde Yollaraz'a geçilmişti. Şimdiye dek dört farklı ilde koşan safkan, yaklaşık sekiz buçuk ay sonra döndüğü İstanbul'daki ilk yarışında 1600 metre çim pistte kazandı. Bugün mücadele edeceği grup oldukça formsuz olduğundan aslında tek bile atılabilir fakat biraz kötü koşması halinde de bu yarış karışır. Bu da sürprize açık bir koşu durumuna gelmesine sebep oluyor.

ANTIOCHUS: Son koştuğu yarışta şablon paylaşmamıştım fakat ben kuponuma tek yazmıştım. O sebepten de yarışı dün gibi aklımda. O gün çok rahat kazanabileceği bir koşuydu ancak Ahmet Çelik, tıpkı dün İstanbul'da King Serkan'la kaybettiği gibi, bir türlü safkanın önünü açıp etkili bir sprint attıramamıştı. O gün eğer içeriden dışarı çıkma konusunda ısrarcı olmayıp orta kulvardan devam etseydi bir müddet sonra önü açılacaktı ve de belki kolay kazancaktı. Ancak dışa çıkacağım derken epey zaman ve de mesafe kaybetti. Son 100-150 metre kala çok kuvvetli sprint atmasına rağmen üçüncülüğü kurtarabildi. O gün ikinci olan Tron'un bir sonraki yarışının Grup 1 Karayel olduğunu, o koşudan dördüncülük çıkardığını da göz ardı etmemek lazım. 

ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

BEST OF ELA // DUBLIN: Best Of Ela, bir yıldan fazla bir zaman sonra döndüğü pistlerde üstü üstüne iki yarış kazanarak koşmayı ne kadar özlediğini gösterdi. Son olarak girdiği Açık 3 Prens Sait Halim Türkkan Koşusu'nda rakipleri sertti. Normalde Sharpa dışındakilerle baş edebilecek kapasitede ama rakipleri düzenli koşan, arası olmayan kaliteli atlardı. Yine de üçüncülüğü yarım boy farkla bıraktı. Ayrıca 1.11 içinde koşmayı da başardı. Bugün tekrar kazandığı mesafeye dönmüş olması ve de rakiplerinin denk olmasıyla ilk sıradan yazılabilir. Aslında Dublin benim buradaki favorim olacaktı. Çünkü yarış hızlı gideceğe benziyor ama kazandığı yarış sonrası hiç idman yapmamış olması, ufak da olsa bir sıkıntısı mı var kuşkusu uyandırdı. Bu sebepten de ikinci sıraya attım.

ALWAYS FORTH // WIND BLAST: Hem form, hem derece hem de güç olarak birbirine yakın dört atın bir araya geldiği bu koşuda muhtemelen Always Forth liderliği alacak, diğer safkanlar da onun arkasında Magfellow, Baybaşkan, Wind Blast şeklinde sıralanacaklardır. Eğer Always Forth herhangi bir baskı görmezse bu gruba rahatlıkla direnebilir ancak Magfellow biraz üstüne giderse ibre de gördüğü yarışlar sonrası formunu bir üst seviyeye taşıyan Wind Blast'e döner.

ANKARA YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

THUMBS UP: Gazi şampiyonu Divine Heart'ın anadan kardeşi olan Thums Up, mesafe uzadıkça daha iyi koştuğunu bundan evvelki yarışlarında da bize göstermişti. Bugün, çoğu erkek ve de hafif sıkletli rakipleriyle karşılaşacak olsa da son koşusunda Aybars, Baybaşkan ve de Wind Blast arkası dördüncülüğünü de göz önünde bulundurup bu kez Akın Sözen idaresinde piste çıkacak olan safkanı banko olarak yazacağım.

ŞEF NURİ: İlk yarışında geriden gelerek kuvvetli bir sprint atan Şef Nuri, o koşusunda ne denli yetenekli ve de istekli bir tay olduğunu gösterdi. Babası Gelibolu olan safkanın anası Tüllükız, Araslı ile anadan kardeş. Bu sebepten hem çimde hem de kumda iyi koşmasını beklediğim bir isim. Hazırlıklarını da Mehmet Akyavuz idaresinde gerçekleştiren tay, bütünleştiği jokeyi ile bugün bir kez daha potoyu önde geçmeye aday.

KARA ÇELİK//GAZINÇ: Bugün Oğlum Serkan, Köçek, Özyel, Güzelçocuk gibi safkanların varlığı yarışın çok süratli gideceğinin göstergesi. Karaçelik aynı mesafede katıldığı son koşusunda Eser ve de Afrikaander'in hızlandırdığı benzer bir yarıştan birincilikle ayrılmıştı. Bugün Gökhan Kocakaya'nın deklare olduğu safkan'ı Bursa'da 800'ü 1.01 çok rahat şeklinde fazlaca sıkılmadan yaptığı son galobunun ardından katılacağı bu koşuda ben ilk sıradan yazacağım. Gazınç da bu tip yarışları seven bir safkan ve de Müslüm Çelik idaresinde iyi koşuyor. Evvelki senelerde birlikte kazandıkları yarışlar olduğu gibi Gazınç'ın buna benzer grupları geçtiği koşuları da var. Bugün kilosunun da uygunluğu ile şanslı olacaktır. 

ANKARA AT YARIŞI GALOPLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

MARS: Bugün Vahşi Kız startla beraber öne düşeceğine kesin gözüyle baktığım isim ancak Hasanet ve de King Serkan'dan emin değilim. Üçü de öne düşüp kısa süreli de olsa bir liderlik mücadelesine girişirler mi bilinmez. Ancak Mars'ın bu tip yarışlarda daima yaptığı gibi koşuyu öndeki safkan veya safkanların arkasında bekleyeceğini düşünüyorum. Kısa mesafede oldukça dirençli bir safkan olan Mars'ın bugün son ana kadar mücadelenin içinde kalarak son düzlükte öne düşüp geriden gelecek rakiplerine direnebileceğine inanıyorum.

OĞLUM ÇELİK: İzmir'den geldikten sonra Ankara'da düzenli idmanlara çıkıp bir de yarış gösterilen Oğlum Çelik, o gün koşunun bütün yükünü çekmiş ancak sonlarda rakiplerine direnememişti. Bu kez daha hazır durumda olan ve de 1000'i 1.05 çok rahat yapan safkan, İzmir'den gelen binicisiyle iddiasını da ortaya koyan Oğlum Çelik'ten bugün bir beyaz bayrak ayna yarışı gelebilir. 

İNGİLTERE NEWMARKET AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

HAYIRLI KIZ//BALÜZÜMLÜ: Geldim, geliyorum, dedi ve de sonunda sürpriz bir sonuç gerçekleştirerek kazandı. Kazanırken mesafe 1400 metreydi. O gün buna benzer bir gruba yedi boy fark yapmıştı. Sonraki yarışında ise mesafe 1200 metreydi ve de üçüncü oldu. Bugün rakiplerine oranla kilo avantajı olan, iyi jokeyi de üzerine alan kısraktan yine iyi bir performans sonrası birincilik gelebilir. Üçüncü ayaktaki Şef Nuri'nin anadan kardeşi olan kısrak, orada da belirttiğim gibi, çim pistte iyi koşmaya aday. Zaten daha önce çimde yaptığı iki koşudan da üçüncülük çıkartması bunu gösteriyor. 

Bugün her ayağı genişçe yorumlayıp bahsettiğim atların üstüne bir oyun kurdum. Umarım şans yanımızda olur ve de başarı sağlarız. Herkese bol şans diliyorum.

NALKAPON DAYI'NIN ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.2.6.8.7.10
2 ANTIOCHOS // 8.6
2.3.5.7.4
4.2.3.1
2 THUMS UP BANKO
5.10.1.9.7.4

50.4 TL // 126 TL

2. ALTILI

2 THUMBS UP BANKO
5.10.1.9.7.4
2.9.8.4.3.1
2 MARS // 1.4
4.6.7.1
8.2.1.5.4

50.4 TL // 151.2 TL