En Son!

6/recent/ticker-posts

05 Eylül Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

Bugün Ankara'da cazip bir yarış programı var. İkramiye de aynı ölçüde cazip olacaktır. Ben de cazip bir bankoyla sürpriz araya araya son ayağa kadar gelmeyi düşünüyorum. 


PRAISE//HIZIRINOĞLU: Bugün bu koşu çok süratli gideceğe benziyor. Özellikle Serhoş Baba ve Power Smell, ön tarafta tempoyu yüksek tutacaktır. Priase de süretli bir at ama bugün kaçmayı tercih etmeyebilir. Epey hızlı gitmesini beklediğim yarışın son metreleri de çekişmeli geçmeye aday. Bence burada bütün safkanların şanslı olma gibi bir durumu var. Serhoş Baba ön tarafta ekürisi için tempoyu yükseltecek. Hızırınoğlu, Urfa'daki ilk koşusunu yem kenteri yaparak 14 boy farkla kazanmıştı. Sonraki koşusunun kayıp olduğunu düşünüyorum. Annesi Cantare; Walk Of Life ve İmpressing gibi çimci atlarla anneden kardeş. Baba da Bushranger olunca çimde çok iyi koşması beklenebilir. Eğer düşündüğüm gibi, orjinindeki kaliteyi bugün piste yansıtabilirse bahis oyunları için de ideal bir at olarak yüzümüzün gülmesine sebep olabilir. 

AYBARS//WIND BLAST: Gruba şöyle bir göz attığımızda uzun mesafede etkili olabilecek, güçlü, kaliteli üç safkan gözümüze çarpıyor. Bunlar arasından da ikisi öne çıkıyor. Son birinciliğini 2200 metrede Ahmet Çelik'le alan Aybars ve grup 2 Celal Bayar Koşusu'nda tabelayı son anda kaçıran Wind Blast. Ben bu ayakta bu iki safkanı rakiplerinden biraz daha ön planda görüyorum. Eksik koşmaları halinde ise form tutan Baybaşkan dışında iddialı olabilecek bir at göremiyorum.FIRTINA ELMAN: Uzun zamandır takip ettiğim bir  safkan. Çok kaliteli bir at olan Storm Girl'ün anneden kardeşi. Bugüne kadar yaptığı yarışlar kardeşininkilerin yanından geçmese de zaman zaman çıkardığı iyi yarışlarda gücünü gösterme fırsatı da buluyor. Uzun mesafedeki yarışlarında başarı sağlayan Fırtına Elman'ın koştuğu son sekiz on yarışına baktığımızda burada koşsa favori çıkacak olan Güvenağa gibi atları geçtiğini görüyoruz. Bugünkü gidişatın da lehine olacağını düşündüğüm safkanın son kısa mesafeli koşusunu dikkate almıyorum ve kazanmasını bekliyorum.MAHZUNKRAL//YAĞMURGÖZLÜ: Son iki koşusunda epey üst gruplarla mücadeleye girişip kaliteli atları geçen Mahzunkral, yeniden kazandığı mesafede koşuyor. Safkanın Ahmet Çelik'le katılacağı bu ikinci koşusunda şansının çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Yağmurgözlü, son dönemlerde bizi çok yanıltan yarışlar yapmış olsa da idmanlarında 400'ü 28 çok rahat, 1000'i 1.11 rahat dereceli işleriyle form tuttuğunu gösteriyor. Zaten Gökhan Kocakaya'nın tercih etmiş olması da önemli bir işaret.Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.3.2.4.1
10.5.11.2.9
2.5 // 4.3
1.5 // 3
4 FIRTINA ELMAN BANKO
9.11.1.8.5.10 // 7.2

42 TL // 168 TL

2. ALTILI

4 FIRTINA ELMAN BANKO
9.11.1.8.5.10 // 7.2
5.7.1.3.2.8
2.4.3.5
3.2
2.1.8.3 // 10.4

80.64 TL // 161.28 TL

Yorum Gönderme

0 Yorumlar