1. AYAK


YİĞİT BATUHAN:
Birçok grup koşuda tabelaları olan, Grup 1 Kanuni Sultan Süleyman ve de Grup 1 Anneler Günü Koşusu'nun da kazananı olan Ulubaş'ın anadan kardeşi olan Yiğit Batuhan, babasının da Kaizbert olmasıyla göze ilk batan safkan. Anne kardeşleri Ulubaş ve de İstikbalim, koştukları ilk yarışları kazanmışlardı. Safkan bu yarış için yapmış olduğu çalışmalarında birçok defa bugünkü joKeyi Burhan Kılınç'la sahaya inmiş ve de 800'ü 57 çok rahat, 1000'i de 1.11 rahat gibi dereceler çıkararak hazırlıklarının eksiksiz olduğunu göstermiş. Dış start istenen safkanın start verilir verilmez dışarıdan dolanıp liderliği alarak çıktığı gibi bitireceğini düşünüyorum. 

2. AYAK

CARAVAGGIO:  Grubun bir başka kaliteli atı olan ve de uzun zamandır devam eden formsuzluğunu üstünden atan Cara Vaggio, bugün bu iyi durumunu birincilikle süsleyebilir. Üstü üstüne dört yarış kazanıp dikkatleri üstüne çeken Cavaradossi, aslında taylığında açık yarışlarda koşan bir safkandı. Geçirdiği sıkıntılı dönemi atlatınca da yeniden eski günlerine döndüğünü söyleyebiliriz. İdmanlarını da eksiksiz devam ettiriyor olmasıyla favorime ilk rakip olarakdüşünüyorum. Son zamanlarda farklı farklı şehirlerde koşan ve de her yarışında biraz daha üstüne koyup en son olarak Bursa'da rahat kazanan, bugünkü yarışın da tempo olarak yarayacağını düşündüğüm Maicon, kendinden büyük atlara karşı verdiği ilk sınavında yarış yavaş gitmesine rağmen iki boy farkla beşinci olan Şahin Han,  son olarak da yeniden dengi atlar arasına dönüp kazandığı mesafeye dönen Cambaz, bu ayakta yazacağım atlar olacak.

3. AYAK

POPULAR CITY: Hasafet, Hasanet gibi kaliteli atlar anadan kardeş olan Popular City, şimdiye kadarki koşularında ne kadar iyi bir at olduğunu göstermişti. İyi ellerde hazırlanan safkan, bugün de çok iddialı olacaktır.  İnönü koşusundan sonra girdiği maiden yarışta uzak fark yaparak kazanan Mandalorian, favorimin ilk rakibi olacaktır. Çim pistteki tek yarışında yaptığı ikincilikle Northern Sky da burada şanslı olabilecek bir safkan.

Bu koşuda biri ilk defa çimde koşacak olan ve de orjin olarak incelediğim zaman bu pistte farklı koşup sürpriz yapabileceğine inandığım iki safkan; Eleanor Rigby ve de Nehirim de sürprizde değerlendireceklerim.

ANKARA AT YARIŞI GALOPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

4. AYAK

YAMAÇBEYİ: İstanbul'da katıldığı kısa vade koşuda içkulvardan çok güçlü gelip Kubilaybey, Süpermen, Karacakayalı ile potoya giren safkan, sonrasında kumda koşup tabelaya girememişti. Bugün yine Kalagay'la Hedefigör ön tarafta yüksek tempoda giderse sonlardakisprintiyle koşunun bombasını yapacağını düşünüyorum. Orhunkaan, üç yarışında da yeteneğini gösterdi. Son iki koşusunu da zorlanmadan kazandı. Üstüne üstlük bu defa aprantiyle değil, jokeyle koşacak. Önde tahmin ettiği Kaizbert çekişmesinden kârlı çıkacak bir başka safkan olduğunu düşünüyorum. Hedefi Gör, son koşunda önde tempoya girmesine rağmen oradan dinç çıkıp ikinciliği kimseye bırakmamıştı. Bugün de sonlarda yanına alacağı Orhunkaan'la birincilik için çekişmesini sürdürecektir. 

5. AYAK

KARABAYIRLI: Bu grupta Karabayırlı dışında öne düşecek bir safkan yok. Bu da onu ön plana getiriyor. Evvelki seneden beridir iyi gruplarda koşan Karabayırlı, bugün yarışın başlarında biraz idareli gidebilir ve de mesafeyi de kısaltırsa bu grubu geçebilir. Üç yarıştır üstü üstüne kazanan Juno Moneta, kısrak babası High Chapparal olduğundan ben orta ve de uzun mesafelerde bu gruplarda daima başarılı olacağına inanıyorum. Charlatan, iyi gruplardaki iyi yarışlarından sonra bu defa kendisine daha uygun bir grup buldu. John Coffey, son yarışında düşünülenin aksine kötü koşarak beklentileri boşa çıkarmıştı. Bu defa Ahmet Çelik'in binecek olmasıyla daha iyi bir performans gelebilir. Romolo ise bir koşu evvelinde Ardaşah, Alihan gibi atlarla koşup bitirebileceği en iyi yerde bitirip yarım boy farkla dördüncü olmuştu. Ondan öncesinde de yine iyi grupta sonlarda güçlü gelip ikinci olmuştu. Bugün tempo az da olsa yükselirse yine sonlarda gelip rakiplerini geçebilir.

Bu koşunun Lagoon stilinde bir safkan için biraz yavaş tempoda gideceğini düşündüğümden onu dışarıya atacağım. 

ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

6. AYAK

DORU YİĞİT: Mustafa Kemal Kumbasar, jokeyliğine çok az kalan bir apranti. Son bir haftada da üç birincilik, iki ikincilik yapmış olması, hazır atlarda tercih edildiğine işaret. Bu koşudaki Lord'la bundan on gün evvel kazanmış olmasına rağmen bugün, yarış görmüş olan Doru Yiğit'e binmiş. Ayın on üçünde birlikte çalışma yaptığı safkan, on yedisinde Mehmet Akyavuz'la piste çıkıp Lord'un arkasından üçüncü olmuştu. Yani Kumbasar, o gün çalıştırdığı ata değil, kazanacak ata binmişti. Bugün ise tercihini Doru Yiğit'ten yana kullandığını görüyoruz. Evvlki senelerde çok daha iyi atları geçtiğini bildiğimiz safkan benim alternatif tekim olacak. 

İNGİLTERE WOLVERHAMPTON AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

8 YİĞİTBATUHAN BANKO
7.2.5.6.4 //  1.3
5.2.3 // 6.7
6.3.1
1.5.2.6.4
7 DORU YİĞİT // 4.5.3

15.15 TL // 147 TL