BLINDING LIGHT

Kısrak babası Cape Cross, anne My Bianca'nın kardeşleri Upper Cut, Megaladon, Batsheba. Şöyle bir bakınca anne tarafından uzuncu bir at olduğu görülüyor. Ama baba Mendip olunca taylığında her mesafede rahatlıkla koşacağını çekinmeden söylerim. Daha ikinci yarışında İnönü'de dördüncü olurken de kalitesini gösterdi. Bugün tescillemesini bekliyorum.

CANSEKLAVİ-USTURA

Kaç zamandır, bu Canseklavi'yi uzunda ne zaman koşturacaklar acaba, diye kendi kendime soruyorum. Kısada yeterli verim alınamadı. Kardeşi Akarçay'ın kısadaki performansı yanıltıcı olmuş olabilir. Öte tarafta Akoğuz gibi uzunda defalarca kazanmış bir kardeşi var. Fatma Sultan, Oğulsefa, Depreşen de uzunda kazanan diğer kardeşleri. Boş kiloyu, mesafeyi bulmuş. Samet kardeşimle bugün fark yaratabilir. Ustura da altı birinciliğinin dördü uzunda olan, son iki yarışında kısada süründürülen bir at. Bugün o da sevdiği, yeniden alıştığı pistte koşuyor. Ondan da iyi bir yarış gelecektir. 

MEDUSA

Bahtsız bedevi gibi bir at. Kaliteli, güçlü ama istenildiği gibi koşamıyor. Her yarışında adı sahada deli gibi dolanıyor. Son dakika kuponlara yazılıyor, ekleniyor. Ama bir bakmışsın ki startta biraz debelenip yarışa tam adapte olamamış. Son koşusunda dilbağı eklendi. Faydalı da oldu. Mesafenin 1400'e çıkması bu tip bir yarış yapan at için çok yararlı olacaktır. O şanssızlığını bugün kırabilir.

GRANADA

Galoplarında uçuyor. Ankara'nın o kaba, ağır kumunda 800'ü 47, 1000'i 1.00. Bunlar kolay dereceler değil. Hal böyle olunca Ahmet kardeşimi bindirip 62 kg koşmayı da rahatlıkla göze almışlar. Grup da zaten zayıf. Orjin iyi, mesafe de, pist de tamam. Hakimşah, Bedestan'ın arkasına girdiği yarışı yapsa bu grubu geçer. Şimdiki durumu, o yarışından çok çok iyi. Kazanacaktır.

ABD BELMONT AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

BİDANEM

Bugün önde gider mi? Bence gitmez. Kardeşi Kadhan'ın 1900 üstü birinciliği olmaması da yanıltmasın. Aloğlum olsun, Neşvan olsun, Ateşkes olsun bunlar uzunda çok iyi koşuyorlar. Birçok defa da kazandılar. Baba Bözyiğit de uzunda çok başarılıydı. Eğer, ben de kardeşlerim gibi bu mesafeyi koşacağım, derse rahat kazanır. 1800'den sonra oksijen duvarına çarparsa dağıtırlar. Bence koşacaktır. O yüzden küçük kuponuma rahatlıkla tek atacağım. Şüphesi olana rakipleri zaten belli. Geniş oyunda onları da yazıp rahat rahat izlenecek yarış.

GÜNEŞİN GÜLÜ-ÇİVİT

İstanbul'da attığı o harika sprint aklımdan çıkmayan Güneşin Gülü bir yanda, kazandığı iki yarışta farklı bir tay olduğunu ispatlayan Çivit bir yanda. İkisi de hatasız koşarsa son metrelerde kıyasıya bir mücadele içine girecekleri kesin. Çivit geçilmezliğini korumaya çalışırken Güneşin Gülü, açık yarıştaki üçüncülüğünü kısa vadeyle taçlandırmak isteyecektir. İkisinin de hazırlıkları iyi. Benim gönlüm Güneşin Gülü'nden yana biraz da olsa kayıyor.

ANKARA KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Hasan Kurtuluş Ankara At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

4.1.7.2.8
10.1.6.12.13
1 GRANADA BANKO
3 BİDANEM // 7.1
3.2 // 5.1
4.7.9.14.11.3.6

24.5 TL // 147 TL

ALTILI GANYAN 1.169 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR.

1. ALTILI

1.3.4.6
1.13.8 // 5.7
3 BLINDING LIGHT BANKO
4.1.3 // 5
4.1.7.2.8
10.1.6.12.13

63 TL // 140 TL