PEXUSS

Son üçüncülüğü Alemin Kralı, Bana Müsaade'yle kafa burun. Onlar burada koşsa AGF %50 üstü yanar. Bu yarış da istediği gibi akacağa benziyor. Dört gün önce koşmuş olmaktan etkilenmezse bugün Samet kardeşime bir İstanbul birinciliği daha yazabilir.

İSTANBUL AT YARIŞI GALOPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

GLITZY-LIGHT OF DARKNESS

Glitzy'nin bugünkü en büyük avantajı, bu yarışta Gülüm Osman'ın koşmaması. Çünkü bütün açık, grup koşularda ona geçilip ikinci oldu. Kendisi gibi dişileri de bulmuş ki affeder mi bilinmez. Yeni karşılaşacağı, kapalı kutular da yok değil. Light Of Darkness mesafeye ihtiyaç duyan bir tay. Sakatlanmazsa seneye Kısrak'ta görürüz. Geçen yarışına göre 200 metre daha uzayan bir koşu var. Bu defa sert sprintini yedirebilir. 

TOROS

İkramiye arayacak olanların bankosu. Gazi koşar, filan deniliyordu. Ama o sınıf atlarla koştuğu yarışlarda bunu tasdikleyemeyince handikapa döndü. Bu koşuda onun gibi, üst gruplarda koşmuş atlar var ama hiçbiri için Gazi lafı konuşulmadı. Ahmet Çelik kardeşimi de üstüne atmışlar. İyice dinlendikten sonra gireceği yarışta dinçlikle topu doksana takabilir. 

İSTANBUL KOŞU İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

REAL RUNNER

Grubun en güçlü atlarından biri. Kurtel'in de, ümitliyiz, dediği bir tay. İlk iki koşusunda gördüğüm, tempoya göre şekil alabiliyor. Bu önemli bir karakter özelliği. Bugün Ahmet'in de Praise'yle kardeşine gizli fedailik yapıp Real Runner'ı boğacağından şüphem yok. Sonlarda kopan fırtına misali yine gelir kazanır.

KOCAPOLAT

Günün en çok konuşulan, konuşulacak atlarından biri. Sakarbaşı gibi bir şampiyonun hem anneden hem de babadan kardeşi. Son iki ayda bomba gibi hazırladılar. Bir uzun, bir kısa; 1200'ü 1.07, 600'ü 40, 400'ü 26 derken bugüne getirdiler. İlk koşusu için herkes çok ümitli. Ama taydır bu, geç çıkar, adapte olamaz, jokeyini atar, koşuya başlamaz. Ben burayı geniş kurguda sağlama alacağım.

BOSNA HERSEK-KESKİNŞAH-ÖVÜNÇCAN

Bosna Hersek'le Keskinşah mesafe bakımından ideale doğru ilerliyor. Kısada o başarıları sağlayan bu iki at, 1600'de neler yapmaz ki. Biri Saraybosna'nın, öbürü Balalayka'nın kardeşi. Ayrıca Gökhan Hökçe kardeşim de Hışman'ın cezalı olmasıyla bugün eline intikam fırsatı geçirdi. Başarılı yarışlar yaptığı Bosna Hersek'i en iyi tanıyan da o. Altında da Keskinşah gibi güçlü bir tay var. Bakalım kendinden o atı alanlara ders verebilecek mi. Övünçcan da ilginç orjinli, Kurtel yetiştirmesi, kendi öz hamurları. Ankara'da dereceli çalışmalar yapıyor. Ekürisi Gülhatmi de güçlü bir dişi. Burada bence bu üçünün dışına zor çıkar.

FOTO FİNİŞ'İN İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

7.8.2.4.10.3
3.6 // 1.5.10
4.1.7.8.3.6.2.5
6 REAL RUNNER BANKO
5 KOCAPOLAT // 3.4
2.9.11

20.16 TL // 151.2 TL

NALKAPON DAYI'NIN İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ