MUAMMER BEY: Muammer Bey son yarışını kazanırken artık düzeldiğini, eski formunu yakalamaya yakın olduğunu gösterdi. Taylığında açık yarış kazanan safkan, geçen sene de hep kısa vadeli, açık ve grup koşularda koşmuş ama bir türlü kazanamamıştı. Bu yıl da inişli çıkışlı, iki aşağı bir yukarı performanslarla ilerleyen safkan, son olarak rahat bir birincilik alırken buradaki bazı rakiplerini de zorlanmadan geçmişti. Barış Kurdu'nun İstanbul'da grup koşuya gitmesiyle boşa çıktı ve Sinan Özen bindirildi. Formunu aynen koruyan safkan, bugün de bu gruptan birincilikle ayrılmaya yakın.

 

BEATRİS//GÖKÇESTAR//HADİYE SULTAN: Beatris, Bursa'daki son yarışında koşunun başlarında sinir yapıp jokeyine zor anlar yaşatmıştı. Sonrasında toparlansa da yarış çoktan kopmuştu. Bu defa tanıdığı, sevdiği ve 1200 metreyi 1.22 ile koştuğu İzmir pistinde iyi bir yarış bekliyorum. Gökçestar da geç toparlanıp yoluna giren taylardan biri. O da burada 1200'ü 1.22 içinde koşan bir safkan. İdman pistinde de çok sağlıklı görünüyordu. Mahsun Demirbaş ile çok iddialı olmasını bekliyorum. Hadiye Sultan, Elazığ'dan geldikten sonra ilk yarışını çimde koşmuştu. Bugün yine kum piste çıkacak olmasıyla sürprizde şans verilmeyi hak ediyor.

RASGELE: İlk iki yarışını da 1.13 içinde koşan safkan son yarışında virajda iki defa dışa açılarak kaybettiği avantajı bir daha geri kazanamayınca burada favori koşan Mihri Baba'nın üç buçuk boy arkasında kalmıştı. O gün kısrağın üzerinde apranti olmasının da bunda etkisinin olduğunu düşünüyorum. Ama bugün Sinan Özen gibi İzmir'in başarılı jokeylerinden biriyle piste çıkacak. İlk iki yarışını tekrar ederse jokeyinin kontrollü binişiyle bu rakiplerini geçecektir. 

İZMİR KOŞU İSTATİSTİKLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş İzmir Altılı Ganyan Tahminleri

8.4.2.3.7.10
2.4.5.1.8.7.6.3
2 MUAMMER BEY // 4
6.5.7
9 RASGELE BANKO
2.1.3.6.8.9.14.11

141.12 TL