Bugün İzmir yarışlarında ters bir kurguyla büyük ikramiyenin peşinde olmaya karar verdim. 

PARAMPARÇA

Bugünkü yarışın başlarında ne çok yüksek ne de çok düşük bir tempo bekliyorum. Ama son viraja doğru ön taraf biraz alevlenebilir. Bu da bekleme yapan atlara yarayacaktır. Paramparça, şimdiye kadar bir defa 2400 metre koşup üçüncü oldu, onun dışında uzun mesafe denilebilecek bir yarışı yok. Orada da Doruk Rüzgar, çok hafif tempoda götürdüğü yarışın sonlarında rakiplerinin bütün ataklarına karşılık vererek kazanmıştı. Daha sonra bir de kısa mesafe koşan Paramparça, yeniden uzuna döndü ve bu kez mesafenin 2000 metreye inmiş olması da performansına olumlu yansıyacaktır. Kilosu rakiplerine göre ağır olsa da hazırlıklarında formunun iyi olduğunu gördüğüm safkanı mesafeye göre ideal grupta bugün banko yazacağım.

SİNOPLU MERVE - ŞERİF AĞA- MEHMET ZADE

Sinoplu Merve; kısa vadeli ve açık yarışlarda başarılı oluyor. Fakat tercih handikap olduğunda hep uzun mesafeye yazılıyor. O yüzden son katıldığı uzun mesafeli yarışı es geçecek olursak Bursa'da açık yarışta ve ondan önceki koşusundaki kısa vadeli koşudaki üçüncülükleriyle burada favorimiz olacak. Ancak son yarışlarında Kayabert'e karşı iyi mücadele eden Şerif Ağa ve iki yarış önceki üçüncülüğü de, son koşusundaki beşinciliği de yabana atılamayacak kadar iyi olan Mehmetzade burada göz ardı edilemeyecek diğer safkanlar olarak öne çıkıyorlar. 

HASAN-TOYGU

Hasan, ikinci olduğu son yarışta 1200'ü 1.23 içinde koşmuştu. O koşusundan sonra da çalışmalarını sürdüren safkan, bu kez daha farklı koşabilir. Toygu, yarış hayatına Ankara'da başlayıp ilk koşusunda ikinci oldu. Kuğu Güzeli'yle anneden kardeş olan safkan, süratini bugün konuşturabilir. 

İZMİR  KOŞU İSTATİSTİKLERİNİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ŞİRİN LADY-ÇAKIRIN KIZI

Şirin Lady'nin son yarışları uzunda olsa da daha birkaç yarış öncesinde arka arkaya 1200 metredeki birinciliklerindeki performanslarını da biliyoruz. Bugünkü yarışın temposu da istediği gibi olacağa benziyor. Yine bir uzun mesafe atı olarak nam salan Çakırın Kızı da babasının Rockmaster olmasından ötürü kısada koşabileceğini düşündüğüm bir safkan. Eğer ön tarafta istediği gibi tempo olursa sonlardaki kuvvetli sprintiyle kazanabilir. 

YEŞİL YOL- AĞAPERSEN - KARAMIH

Bugün mesafenin kısa oluşundan Yeşil Yol'a biraz temkinli yaklaşıyorum. Uzun mesafede bu gruba nefes aldırmaz ama kısada özellikle Ağapersen ve son yarışını çok rahat kazanıp düzeldiğini gösteren Karamıh gibi iki güçlü bir rakibi var. Ağapersen bugün koşunun başında Kızılhan, Güngörağa gibi atların baskısından çabuk kurtulabilirse sonlara kadar rahatlıkla direnecektir. Karamıh ise daha hızlı gidecek bir yarışın sonlarına imza atabilir.

Arkadaşlar şimdi bir arkadaşım uyardı. Mesafeyi nasıl olduysa 1400 gördüğüm için Yeşil Yol yarışını yanlış değerlendirmişim. Zaten uzun mesafede bu grubu rahatçe geçeceğini de yorumlarımda belirtmiştim. İlk ayakta Paramparça'yı banko tuttuğum için şablonda banko yönünden bir değişiklik yapmayacağım. İsteyenler onu da banko yazabilirler. Değişiklik saat 17.11'de yapılmıştır.

HASAN KURTULUŞ'UN İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş İzmir At Yarışı Tahminleri

1 PARAMPARÇA BANKO
4.1.3
8.11.1.3.5 // 4.7.2
1.2.3.4
1 YEŞİL YOL // 3.5
2.7.9.3.8.10 // 1.4

25.2 TL // 161.28  TL

YARIŞ SİTELERİNİN BELMONT AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ