Bugün İstanbul'da güzel bir program var. Belirli ayaklarda kazanabilecek cazip atların iyi koşması halinde güzel de bir para verebilir.

ULAN BATOR: Bugüne kadar kırk beş defa koşup yirmi kere birinci oldu. Bu birinciliklerin on dokuzu 1200-1600 metre arasında. Sadece bir defa 2000'de kazandı. Ama daha önemlisi, bu safkanın 1500 metre sentetik pistte bileği zor bükülüyor. Kaybettiği tek yarış var, onu da en geride bitirdi. Bu mesafede sekiz kez koşup bir kez geçilen safkan, iki defa grup 1, dört defa da açık 3 yarış kazandı. En son girdiği Grup 1 Yavuz Sultan Selim Koşusu'nda da 1500 metre sentetik pistte buradaki rakiplerinden Sharpa ve Katma Değer önünde kazanan safkan, bu mesafedeki etkili yarışlarına bir yenisini eklemişti. Katma Değer, henüz Açık 3 üstü seviyede bir yarış kazanamadı. Sharpa ise son iki ayda üç kez grup 1, bir defa açık 3, bir defa da grup 3 koştu. Ben bunun bugünkü koşuya olumsuz etkileri olacağını düşünüyorum. Ama yine de kalitesiyle geniş kuponlara yazılmalıdır. King Serkan ise pist kum olunca her mesafede başarı sağlıyor. Sentetikte de üç birinciliği bulunan safkan, son üç koşusunda formunu epey ilerletmiş bir görüntüye sahip. Deli Tahir'in bu grupta şans bulacağını sanmıyorum. Zaten yarış da pek hızlı gitmeyecek. Kuzey Yağmuru için de bu grupları henüz erken buluyorum. Belki kendisinden büyük atların olacağı bir alt grubu geçebilir ama bu seviyede kazanabileceğini sanmıyorum. Bu yüzden de Ulan Bator'un düşük bütçeli kurgularda tek yazılabileceğini, geniş oyunlarda ise King Serkan ile Sharpa'nın eklenebileceğini düşünüyorum.

I WANNA LEAVE: İlk koşusunda çok beğendiğim bir safkan. Yarış boyunca öndeki rakiplerini yakın markaja aldı. Düzlükte öndeki rakibinin dışına açılıp buradan yaptığı ataklarla öne sarktı ancak dışından çok daha kuvvetli gelen The Racer'a geçildi. Bugünkü koşuda eğer başka bir safkan istekli olmazsa ben çıktığı gibi bitirebileceğini düşünüyorum. Start çıkışını iyi alıp öne hemen sarkması bende bu izlenimin uyanmasına sebep oldu. Ancak bir başka rakibi liderliği isteyecek olursa onu yine bir önceki koşusundaki gibi yakın takip edip bu defa edindiği tecrübenin de artılarıyla son düzlükte ayırıp kazanacaktır. 

NALKAPON DAYI'NIN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

4.1.2.5.3.6
3.9.6.2.1
1.6.3.2
4 ULAN BATOR //3.2
5 I WANNA LEAVE BANKO
3.4.6.1.7.8

50.4 TL // 151.2 TL

HASAN KURTULUŞ'UN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ