Sene 1975 yeğen. O zamanlar menajerlik yapıyorum. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, İstanbulspor, Göztepe hepsinin başkanları peşimde pervane. Öyle sadece Türkiye'de de çalışmıyorum. Bayer Münüh, Reyal Madrid, Barselona, Bordo, Liyon aklına ne gelirse, hepsinin başkanları benim peşimde. Birinci sınıftan uçak biletleri cebimde, o ülke senin bu ülke benim geziyorum. Mahalle aralarını dolaşıp ucuza futbolcu buluyorum. 

Birgün Arjantinli dostum Pablo Lukas Esteban'dan gizli bir telefon aldım. Benim için çok müthiş bir futbolcu bulduğunu söyledi. Adı Maradona'ydı. İlk uçakla Arjantin'e gittim. Onu ilk gördüğümde büyük bir futbolcu olduğunu anlamıştım. Esteban'a onu da alıp dürümcüye gelmelerini söyledim. Bu dürüm, o bildiğin dürümlerden değil yeğenim. Arjantin dürümü. Bir saat sonra yanıma geldiler. Maradona, boynu bükük tığ gibi delikanlıydı. Karşımda ellerini birleştirip oturuyordu. Onu çok beğendim. Esteban'a dönüp "Bana bak Esteban, ben bu çocuğu beğendim, Türkiye'ye götürüp bir kulübe satmam mümkün. Beş sene top koştursun adını da değiştirir, Türk yaparız. Onun adı, Armando Maradona değil, Armağan Murat olur. Oradan milli takıma yollayıp yurtdışına satarız. İkimizin de cebi şişer, haberin ola." dedim. O da ellerini ovuşturup Maradona'ya baktı. Hemen cebimdeki mukaveleyi çıkartıp masaya koydum. Maradona kalemi eline aldı, tam imza atacaktı ki iki el toplu tabanca sesi geldi. Biri kulağımı sıyırıp geçmişti. 

İNGİLTERE WOLVERHAMPTON AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Esteban masanın altına saklanırken "Eyvah Nalko! Arjantin bahis mafyasından Üçkağıtçı Hoze Roberto Tomas bizi buldu. Kaç aydır Maradona'nın peşindeydi. Onu bize yar etmez. Kaçıp canımızı kurtaralım" dedi. Bunu kabul etmem mümkün değildi. Büyük balık oltaya takılmıştı. Geri dönemezdim. Polis gelince Üçkağıtçı Hoze'nin fedaileri de kaçtı. Akşam olduğunda Esteban'dan bana bir motosiklet, beş el bombası, iki tane uzi, iki kaleşnikof, dört tabanca, beş de dinamit istedim. Dolabın kapağını açıp müyimmat deposuna giden gizli yolu gösterdi. Yürüyen bombaydım yeğenim. 

İyice karanlık çöktüğünde Hoze'nin süper lüks malikanesinin önüne geldim. Kapıda fedaileri vardı. Planımı çoktan yapmıştım. Tam malikanenin kapısının karşısına geçip bir yandan gaza, bir yandan da frene basmaya başladım. Sonra motorun önünü kaldırıp kapıya doğru sürmeye başladım. Önce uzileri çıkardım. Motorun önü kalkık olduğundan fedailer beni vuramıyordu. Uziyle taramaya başladım. Mermiler bitince uzileri attım. El bombalarını çıkarıp kapıya fırlattım. Kapı infilak etti. İçeri girdiğimde motorun üstüne çıkıp iki koluma taktığım keleşlerle taramaya başladım. Her metrede en az on fedaiyi deviriyordum. Malikanenin ana kapısına geldiğimde motorun üstünden çimlere bir akrobat gibi atladım. Üstümdeki yüklerden kurtulmuştum. Tabancaları çıkardım. Çift tabancayla bir sağdan, bir soldan fedaileri indiriyordum. Hoze'nin içerde olduğundan artık emindim. Eve girdiğimde arkamda 138 leş vardı. Evin içindeki fedaileri de temizledikten sonra Hoze'nin odasına varmıştım. İçeride gavur dilberlerle felekten bir gece çalıyordu. Kapı açıldığında beni görünce şoka uğradı. 

İNGİLTERE HAMİLTON AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Onu yatağa yatırıp son duanı et Hoze, dedim. Hoze, ayaklarıma kapanıp yalvarmaya başladı. Nalko, namını duydum, arkan güçlü, ama beni bir dinlesen anlarsın, dedi. Meğerse Hoze, vatanperver olduğundan Maradona gibi bir topçunun ülkesinden gitmesini istemiyormuş. Ama Maradona paragöz olduğu için yurtdışına gitmekte ısrar ediyormuş. Bunları duyunca sinirlendim. Eve geri döndüm. Maradona, beni görünce sevindi. Tam sarılacaktı ki ona iki tokat attım. Ceketimi alıp kimseyle konuşmadan ilk uçakla İstanbul'a döndüm.

Şimdi diyeceksin ki Dayı'm bunları niye anlattı. Yeğenim müthiş bankomun adı Taçsız Kral olunca aklıma bu anım geldi. Ne de olsa onun adı Taçsız Kral Maradona. Gözlerinden öperim, şansın bol ola.

HASAN KURTULUŞ'UN BURSA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Nalkapon Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

8.3.2.1.5.4
9 ZABUNHAN BANKO
2 ERKMEN // 1.5.4
1.3.6
3.10.4.2.9.1.14
2.1.4.5

35.28 TL // 141.12 TL

2. ALTILI

3.10.4.2.9.1.14
2.1.4.5
1 ÖZGÜR REİS // 2.3
4.6.3.7
3.7.10.12.6.5
2 TAÇSIZ KRAL BANKO

47.04 TL // 141.12 TL