YALVAÇHAN: Şimdiye kadar özellikle sentetik pistte katıldığı yarışlarda potansiyelli bir tay olduğunu gösteren Yalvaçhan, bu yarışı için İstanbul iç pistinde yaptığı 600'ü 26-40 rahat, 1200'ü 28-1.11 rahat dereceli galoplarıyla formunu da epey ilerlettiğini gösteriyor. Çim pistteki son yarışında Kubilaybey ve de Süpermen'e potoda kaybeden, birkaç yarış önce sentetik pistte Yalvaçhan'ın bir boy gerisinde dördüncü olan Yamaçbeyi son koşusunu tekrarlarsa bu yarışta epey iddialı olacaktır. Kocaeli'de katıldığı kısa vadeli yarışta çok dışarılardan dolanıp kaybettiği avantaja rağmen sonlarda güçlü gelip yakın ara beşinci olan Efesli Halil de bugün Gökhan Kocakaya'nın kantarması altında iddialı olabilecek bir başka safkandır. Son olarak ise katıldığı grup yarışta tabelanın dibinde bitiren Süslü Güzel değerlendirilebilir.

GREEN SHADOW: Grubun en tecrübeli taylarından biri. Çim pistte iyi yarışları olmakla beraber bu mesafede bir de ikinciliğe sahip. Bugünkü grup da öncekilere göre daha uygun. Race Channel aslında benim sentetik veya kaba kumda daha iyi koşacağını düşündüğüm bir at. Çimde zaman zaman etkili olsa da eksik buluyorum. Ancak, grubun uygunluğu ile bugün şanslı olabilir. Baba Hancı'nın anadan kardeşi olan Senna; Glen, Demirtütün, Bay Dragon gibi atlarla anadan kardeş olan ve de bu yarışına çok iyi hazırlanan Barbaroslu, uzunda açılacağını düşündüğüm Blue Ribbon ve de takibimdeki bir safkan olan Wolfson Wolf ile bu ayağı geçeceğim.

ŞÜŞÜ: Ankara'da tamamladığı yarış hazırlıklarında fit duruma ulaştığı her halinden belli olan Şüşü, özellikle de 1000'i 25-1.03 rahat dereceli galobundaki görüntüsüyle güven verdi. Şimdiye kadar girdiği uzun mesafeli yarışlarda hep etkili sonuçlara imza atan, devamlı kumda koşsa da daha evvelinde çim pistte birinciliği bulunan, katıldığı son altı yarışta dört ikincilik çıkartan safkanın bugün dengi rakiplerinin arasında potoyu önde geçmesi sürpriz olmaz. Son koşularında sert gruplarda koşan Lucky Fish, bugün epey alt gruba geldi. Startta fazla oyalanmaz ve de son iki koşusundakine yakın bir performans sergilerse günün bombasını yapabilir. 

RAUL: Son koşusunda 1200'ü 1.14 yaparak kazanan Raul, bu defa ikisi tecrübeli üç rakibiyle karşılaşacak. Son koşusunda startla beraber liderliği almış fakat rakibi buna izin vermemişti. Koşu boyunca iki üç giden safkan son düzlükte rakibinin dışına açılıp buradan yaptığı ataklarla yarışı kazanmasını da bilmişti. Bugün eğer Bay Alves, liderlikte pek ısrarcı olmazsa Raul'den bir beyaz bayrak ayna yarışı izleyebiliriz. Ancak Bay Alves yarışı sürüklemek isterse de son kazandığı yarıştakine benzer bir görüntü ortaya çıkacaktır. Annesi Red Zeyteen gibi kısa mesafede etkili yarışlar yapacağa benzeyen Raul'ün devam eden formuyla, ben de herkes gibi, bugün buradan da birincilikle ayrılmasını bekliyorum.

TRIPLE HUGE: Kendisinden yaşça büyük atlar arasında katıldığı son koşuda Lions Rose arkasından ikinci olup o gün Kaynarca, Makaracı Çocuk ve de Gray Cloud'u geçmeyi başaran Triple Huge, bugün kendi jenerasyonu arasında bir sınav verecek. O koşusunun ardından Ankara'da 1000'i 1.05 çok rahat yapan safkan, iyi hazırlıklarını sahaya yansıtabilirse buradan birincilik çıkartabilir. 

AFRİKAANDER: Bugün önde istediği kadar rahat bir yarış olmayacağına dair bir görüntü var. Mesafenin 1400 olması da işini biraz zorlaştıracağa benziyor. Ancak her şeye rağmen, bu gruptaki en ayağına çabuk ve süratli isim olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yarış boyunca Umutlu, Bay Emir gibi rakiplerinin presine maruz kalacak. Aslansoylu ve de Gümbürgümbür de bu grubun hemen arkasında bekleyip bu prese destek verecekler. Elbette yarış sprinte kaldığı takdirde bu gruba gücü yetebilecek atlar arasından Yetim Ahmet ve de Bodrum Kalesi isimleri akıllara geliyor. Bay Emir'in de Ankara'daki hazırlıklarını çok beğendiğimi söylemeliyim. Bence bugün ekürisi ile birlikte bu yarışın içinde olacaklar.

ARDAŞAH: Yaşça büyük rakipler arasında katıldığı son yarışını erken ve de gereksiz buldum. O yarışını koşmasa bu grupta hiç düşünmeden banko diyebileceğimiz bir at. Ancak daha geçen hafta öyle sert bir yarışa çıkmış olması bugün biraz düşünmeye sevk ediyor. Bugün yine liderliği kimseye vermeyecek, yarış boyunca da Alihan onu gölgesi gibi takip edecektir. Bir iki gitmeleri durumunda sonlarda arka grubu ayıracaklarını düşünüyorum. Ama ola ki önde birbirlerini daha süratli koşmaya teşvik edecek bir senaryonun içine girerlerse zaman zaman bekleme yarışları yapabilen Abjarkız ve de geriden gelecek olan Quimade Grande'ye gün doğar.

DİSTANT SHINING: Şimdiye kadar yaptığı yarışlar, koştuğu gruplar ve de aldığı neticeler göz önüne aldığımda bu grubu zorlanmadan geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Arts Man'in sürükleyeceği, Aslan Adam'ın takip edeceği yarışı üç ya da dört götürüp son düzlükte gruba ağırlığını hissettirerek kazanmasını bekliyorum. 

VIVA ZAPATA: İlk defa piste çıkacak olan Viva Zapata, idman pistinde ilgimi çeken bir tay. Uzun zamandır hazırlıklarını sürdüren tay, en son yaptığı 1200 metrelik çalışmasındaki 24-1.02-1.16 derecesiyle artık yeteri kadar iyi duruma geldiğini gösteriyor. İlk yarışında Gökhan Kocakaya deklaresini de dikkat çekici buluyorum. Son katıldığı 2000 metre sentetik pistteki yarışında sonlarını çok iyi bulduğum Circle Of Life, Bursa'da banko önerdiğimiz yarışta ikincilikte kalan, bu defa daha hazır bulduğum Delikanım, yine son koşusunda ön sıralarda değerlendirdiğimiz Sayra Kızım, üstü üstüne istikrarlı yarışlar yapan Via Veneto ve de çim pistte çok daha başarılı olacağını düşündüğüm Brentwood benim bu yarışta yazacağım safkanlar.

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3.4.5.7
4.9 // 11.1.3.6
3 ŞÜŞÜ // 6
3 RAUL BANKO
7.6.2.1.3.5.4
5.4.1.2.3.8

23.52 TL // 141.12 TL

2. ALTILI

7.6.2.1.3.5.4
5.4.1.2.3.8
3.1.7
2 ARDAŞAH // 1.6
4 DISTANT SHINING BANKO
6.2.3.9.11.1

52.92 TL // 158.76 TL