MEGALOMAN: Üç yarışa katılan Megaloman özellikle son iki koşusunda karakterli ve de kaliteli bir tay olduğunu gösterdi. Temmuz ayındaki maiden koşuda önde götürdüğü yarışta geriye düşüp yeniden doldurarak Chaotic gibi güçlü bir rakibe bir boy farkla kaybetmesi, bir sonraki yarışında yine güçlü bir grupta Sea Brezee'e potoda geçilmesi, benim bugün bu yarışta güvenmem için yeterli bir sebep olarak görünüyor. İç pistteki son çalışmasındaki 49 rahat dereceli işindeki rahat görüntüsü de tayın bu yarış için yeterince hazır olduğunu gösteriyor.

KIZIL TÜY: Bu grubun epey üstünde bir at. Evvelki sene Atıf Esenbel Koşusu'nda Rhythm Divine ve de Cheri Cheri Lady ile ikincilik için son ana dek mücadele etmesi, Erkek Tay Deneme altıncılığı, Orhan Doğa Özsoy birinciliği ve de özellikle sentetik pistte geçtiği sert rakipler bugün buradan, verdiği uzun araya rağmen birincilikle ayrılması için yeterli veriler. Safkanın hazırlıklarını incelediğimiz vakit Ağustos ayının başından beridir düzenli idmanda olduğunu, üstü üstüne yaptığı 1000 metrelik çalışmalarında çıkardığı 1.00, 1.01, 59 gibi dereceleriyle de pişkin duruma ulaştığını gösteriyor. Daha evvelinde Gökhan Gökçe ile bir de Grup yarış kazanan safkanın, kendisini yakından tanıyan jokeyiyle bugün de rakiplerini gerisinde bırakmasını bekliyorum.

MOURINHO: Bugüne kadar hep kum pistte start alan Mourinho, kumcu damgası yemiş durumda ancak ben bu safkanın çim pistte de en az kum pist kadar iyi koşmasını bekliyorum. Taylarının kazandığı koşuların yarısı çim pistte, babası Rockmaster bir Galileo temsilcisi ki Galileo gelmiş geçmiş en iyi aygırlardan biri olarak gösteriliyor. Tam bir şampiyon makinesi. Kısrak babasının da Orpen olmasıyla Mourinho'nun çim kum ayırt etmeden iyi koşabilecek bir pedigriye sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şimdiye kadarki koşularında belirli bir kalitenin üstünde olduğunu da ispat etti. Açık 3 İzmit Koşusu birinciliği ve Grup 1 Anafartalar Koşusu dördüncülüğü ile pedigrisini bir araya getirdiğimde bu grupta bende favori olarak çıkıyor.

SPARTAKUS: İki yarıştır uzun mesafede start alan ve de son koşusunda Niğbolu gibi güçlü bir ata yarım boy farkla kaybeden Spartaküs, daha evvelki yarışlarında kısa mesafede iyi gruplarda, iyi sonuçlar elde etmişti. Ağustos ayının başında Candarbeyi, Duman ve de Romanolur arkasından dördüncü olan safkan, evvelki sene İstanbul'da kısa vade yarışta bugünkü rakiplerine benzer bir grubu geçmişti. Bu yarış için yapmış olduğu son çalışmasındaki 1000'i 1.08 rahat dereceli galobunda çok kolay bir görüntüsü olan Spartaküs'ün bu defa uygunlaşan rakipleri arasında potoyu önde geçmesini bekliyorum.

HASAN KURTULUŞ'UN İSTANBUL TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

9 MEGALOMAN BANKO
1 KIZILTÜY BANKO

4.3.1.5.2.7.6
1.3.2.4 // 5.6
4.8.3.2.1.6 // 5.7
1.5.9.4.10.3

70.56 TL // 141.12 TL

2. ALTILI

4.8.3.2.1.6 // 5.7
1.5.9.4.10.3
7.6.1 // 2
4.3.6 // 5
1.3 // 2
3 SPARTAKÜS BANKO

45.36 TL // 161.28 TL

NALKAPON DAYI'NIN DÖRT BANKOLU İSTANBUL TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ