Bazı yeğenlerim Urfa'da Süpürgeci Sülo yeğenime kızı nasıl aldığımı merak etmişler. Almadım yeğen, kaçırdım. Ama öyle kolay olmadı, haberin ola. Urfa'ya vardığımda havaalanında beni 3500 yeğenim karşıladı. 2338 arabalık konvoyla şehre giriş yaptım. Vali benim için özel program yapıp şehrin anahtarını teslim etti. Emniyet müdürü, kaymakamlar, belediye başkanları peşimde pervane oldu. Geldiğimi haber alan, bana gösterilen hürmeti duyan Urfalı köy ağalarından Fötür Şapkalı Semo, hasetinden çatlayınca fedailerine beni bulup yok etmelerini emretmiş. Haber bana hemen ulaştı. Daha önce onun yanına yerleştirdiğim İspiyoncu Vedat yeğenim, gece gizlice yanıma gelip bana olan biteni anlattı. Ertesi gün Semo'ya haber saldım. Bugün hipodromdayım, müthiş Urfa kurgumla tevziyeyi alacağım, dedim. Hemen oltaya geldi. O akşam hipodroma gittim. Kapıda TJK Reisi'nin fedaileri vardı. Beni içeri almamak için ellerinden geleni yaptılar. Korunavirüs var, alamayız, dediler. Arkamdaki 500 yeğenimi zor zaptettim. Tatsızlık çıkmasın diye hemen ganyan bayiine geçtim. Semo da 3238 adamıyla oraya geldi. 


Kapıdan girdiğinde göz göze geldik. Yerine oturup çay söyledi. Ona dönüp dedim ki: "Bana bak Semo, aldığım istihbarata göre kızın Sidikli Saniye'yi yeğenim Süpürgeci Sülo'ya vermiyormuşsun. Bunu kabul etmem mümkün değil. Benim adım Nalkapon, ben bu kızı alırım." Kahkaha attı. Ona reddedemeyeceği bir teklif yaptım yeğenim. Eğer benim teklifimi reddetseydi yanındaki fedailerine madara olurdu. "Semo, sen mi yaman, ben mi yaman. Seninle her ayağa ikili, üçlü, çifte oynayacağız. Hepsi tek tek olacak. En çok mangırı toplayan kızı alır." dedim. Gülerek cebinden bültenini çıkardı. "Seni madara etmek istemem Nalko, senin de bir namın var. Var git evine, yanında da Süpürgeci yeğenini götürmeyi unutma." dedi. İşte o anda onun korktuğunu anlamıştım. "Ne oldu Semo, yoksa korkar mısın? Benimle çarpışmaya korktuğun, üstün altılı bilgim karşısında çaresiz kaldığın söylentileri doğru mu?" diye sordum. Çok sinirlendi. Ayağa kalkıp fedailerinden birinin kulağına bir şey fısıldadı. O da gidip dışarıda süper teknoloji telefonuyla birkaç yeri aradı. Geri geldi, Semo'nun önüne sağdan soldan topladığı tüyoları koydu. Semo'nun yüzü güldü. "Haydi bakalım Nalko, sen kaşındın. Buradan İstanbul'a döndüğünde sokağa çıkacak yüzün kalmayacak." dedi. 

Yarışlar başladı yeğen. İlk koşuyu ikimizde tek kalem bulduk. İkinci koşuda o yakaladı. Üçüncü, dördüncü koşuda da sıralı ikilileri, üçlüleri buldu. Aradaki fark açılmıştı. Cebi epey şişti. Benim cebim de boşalmak üzereydi. Ama Semo, ona kurduğum tezgahın farkında değildi. Beşinci koşuda Semo cebindeki gaymelerin yarısını 3-5 oynadı. Ben de ona "Rest çekiyorum Semo, 2-4" dedim. Bütün gaymelerimi yatırdım. "Demek ki seni evine yolluyoruz Nalko, güzel oyundu" dedi. Yarış başladığ yeğenim. 3-5 önde ben diyeyim 15 sen de 20 boy önde gidiyorlar. Semo ayağa kalktı, hesabı istedi. Fedailerinden birine arabasını hazırlamasını söyledi. İşte o anda yeğenim 2-4 fırtına gibi geldiler. Son 100 metrede dışardan tozu dumana katıp kazandılar. Semo yerine geri oturdu. "Bu işin sonu yok Nalko, taş konken oynayalım. Kazanan kızı alsın". dedi. Bütün planım tıkır tıkır işliyordu. Ona yanlış tüyolar verdirtmiştim. Bir de İspiyoncu Vedat yeğenime kendi hakkımda yanlış istihbarat verdirdim. Semo, benim taş konken bilmediğimi düşünüyordu. Sonunu zaten biliyorsun yeğenim. Onu donuna kadar söğüşledim. Ama yine de kızını vermedi. Son bir düello teklif etti. Onun köyüne gidip at üstünde yarış yapacaktık. 


Gece boyunca düşündüm. Bu Semo'nun kızı vermeyeceğinden emindim. Üstün zekamı kullanıp ustaca bir plan yaptım. Ertesi gün Semo'nun köyüne yalnız gittim. Beni tek görünce çok şaşırdı. Atları hazırlattı. Yarış başladı. 2000 metre koşacaktık. İlk 1000 metrede farkı 450 metreye çıkarmasına izin verdim. Semo'nun bana tuzak kurduğunu biliyordum. Gözden kaybolduğunda atımı geri sürdüm. Kalabalığın içine dalıp Sidikli Saniye'yi arkama atıp dörtnala İstanbul'a doğru koşmaya başladım. Konya'ya vardığımda peşimi bırakmışlardı. Orada biraz soluklanıp yola devam ettim. At sırtında kızı İstanbul'a getirdim. Sülo yeğenim bizi havaalanında bekliyordu. Hemen yanına gittim. Atı da, kızı da ona bırakıp evimin yolunu tuttum. 


Nalkapon Kocaeli At Yarışı Tahminleri 

1. ALTILI

5.7.6.3.1
3 ARZUGELİN BANKO
4.2.3.5.6.7
5.4 // 2
3.4.7.10.11.1.8
3.2.1

88.2 TL // 132.3 TL

2. ALTILI

3.4.7.10.11.1.8
3.2.1
2.4.5
5 BEDWULF BANKO
3.6.8.10.5.9
6 TEK YÜREK // 3.1.9.14

26.46 TL // 132.3 TL