OZANEFE OYMAKBEYŞİ-BURÇTAN orjinli tay olması rakiplerinin bir adım önüne çıkartıyor. Babadan katıldığı on dokuz kum yarışının on tanesinden birinci olarak ayrılırken kalitesi ile ön plana çıkan ROMEO ve anneden yarım kan olduğuna kanaat getirildiğinden dolayı pistlerden geri çekilen ALPAR KHAN gibi şampiyon bir isimle aynı kan hattından çıkması nedeniyle birinciliğin en güçlü adayıdır. Akın Sözen'in Kurtel'lerin değilde başa bir ekürinin atı olan ÇAKIR YUSUF'u tercih etmesi ve iyi hazırlıklarının bulunmasından dolayı ikinci atımdır. İzmir pistinde daha çok çim koşularında etkili yarışlar koşan Oğlum Emir ile anneden kardeş BAKLANHAN ve yarış yaşamına Grup koşular sığdıran Gürgökçe'nin ilk temsilcisi olarak sahaya çıkacak olan MAHMUT sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.

RENGÜL-SULTANHAN bu sezon inişli çıkışlı yarışlarına şahit olduğumuz Rengül son uzun mesafeli yarışında ikinci olurken bu grup için yeterli performansı sahaya yansıttı. Fakat bugün Sultanhan gibi sert rakibinin olması işini zorlaştırabilir. Sultanhan yarışı daha çok önlerde kabullenen bir isim, Rengül ise beklemeyi tercih edip sprintini tutturabildiği koşularda çok başarılı oldu. Az hata yapanın kazanacağı bir koşu izleyeceğiz..

YALPAGAN Koşuda etkili sprit atan iki isimden biris olup, Önde My Royal Sun, Baba Döker ve Bedwulf'un yarışı süratlendirecek olması şansı kat kat artıracaktır. Sene başında buna benzer koşudan kolayca galibiyetle ayrılan safkan günün bankosudur.

Günün 3. ayağında 3-RENGÜL 4 numara olarak yazılmıştı.Düzeltildi bilginize.