BEATRİS-İDİLKIZ

İki tane 1200'ü 1.22'yle koşan at: BEATRİS, İDİLKIZ. Beatris ilk koşusunda bir sağa bir sola derken ikinci olmuştu. İkinci koşusunda dümdüz bir yarış yapınca açık ara fark geldi. İdilkız dün İstanbul'da çimde açık yarış koşacaktı ama vazgeçip kumda şartlı yarışla yola devam ettiler. Ben taylarda dereceye çok önem veririm. O yüzden ikisi bende ayrılıyor. Son yarışında banko yazdığım Warrior Girl'le arama mesafe koydum. Bugün kazansa da kazanmasa da bende koşmaz. Bunu da bildirmek istedim.

TÜRKNUR-ANATOLIAN PEARL-ERSEL

TÜRKNUR daha üç yarış önce Jettay'a, Tomiris'e kısada kafa tuttu. Sonra uzun çim, uzun kum derken kayba koştu. Bugün işte beklediğimiz o kısa mesafeli çim yarışına çıkıyor. ANATOLIAN PEARL deseniz geçen sene İstanbul'da Nadas'ta ikinci, Ankara Barosu Koşusu'nda ikinci oldu, açık yarışlarda, grup yarışlarda koştu. Tabii bu yarışları ondan çok şey götürdü. Bir türlü toparlanamadı. Altı yedi ay dinlendirilip birkaç yarış gördükten sonra gireceği bu yarışta aman diyeyim ihmal etmeyelim. ERSEL, Kocaeli ahırlar bölgesinde patlamaya hazır bomba gibi dolanıyordu. Bursa'ya çime geldi. Bugün bir bomba yok mu Hasan kardeşim, diye soranlara ben daha ne diyeyim.

BİDANEM


BİDANEM, deli gibi severim seni ben, gözüm gibi severim seni ben. Şu atın adını görünce dilime bu şarkı dolanıyor. İstanbul'da kazandığı Grup 2 yarış çok kıymetliydi. O gün, o yarışta gerçek potansiyelini gözler önüne serdi. Bu grubun çoğunu da ezdi geçti. Ankara'da yaptığım hazırlıklarla bu yarışı da alırım, diyor. Müslüm Çelik kardeşim bütünleştiği bu safkanla, hedef yapılan bu yarışı kasasına götürür. 
JUST UNIQUE-SARI MERMİ-HALO DAYI

JUST UNIQUE, Gazi şampiyonu The Last Romance'ın kardeşi. İlk yarışında dört boy geç başlayınca koşunun içine girmesi de zor oldu. Bugün hazırlıklarını biraz eksik bulunca iki iyi orjini eleğe aldım. Sarı Mermi, ilk koşusunda ekürisi kazanınca yarışın içinde pek görünmedi. Ama bu orjinli her türlü iş yapar. HALO DAYI'nın annesi, şampiyon aygırlarımızdan Scarface'in de kardeşi. Bomba yok mu, diye soranlara ikinci atomu da bırakıyorum.

KUTUP


Koştuğu atlara bakıyorum, burada koşsalar çoğu %65 çıkar. Kutup neden çıkmıyor? Çünkü istikrarsız. Güvenimiz azaldı. Ama o bugün bize bir ders verebilir. İki yarış önce Kral Artur'la Eser'in arkasına girdiğinde Sıkıntı Yok'u da geçti. Sonra Afrikaander, Alemin Kralı, Lokumoğlu arkasına girip dördüncü oldu. Hem de bugün ekürisi Malakka da onun kadar iyi durumda. Mesafe uygun, pist uygun, güzel yarışlarından birini yaparsa kazanmaması için de bir sebep yok. 


Hasan Kurtuluş Bursa At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

4.6 // 5.2.10
7.1.12.10.9.4.6.2
7.6.3.2.1.5
4 BİDANEM BANKO
3.5.2
12 KUTUP // 5.8

20.16 TL // 151.2 TL