PİST KRALI - ATARDAMAR

Bu Kaizbertlerin hepsi arızalı. Neredeyse hepsinde tendon var. O yüzden de formları bir aşağı bir yukarı iniyor, çıkıyor. Türkiye'de Kaizbert orjin koşmak, safkan Arap ırkını yok etmek demek ama durmadılar. Kaizbert'i görenler, eğer o Arap atıysa ben Muhammed Ali'yim, diyorlar. Ben görenlerin yalancısıyım(!). Neyse olayımız bu değil. Pist Kralı da işe o çıkışlı dönemini yaşıyor. Halil Kaplan kardeşim de Bursa'nın Tokaçoğlusu, Gündüzelisi olmaya aday olduğunu aprantilikten jokeyliğe geçtiği yarışlarında gösterdi. Bugün de böyle bir grubu bulmuş, affetmeyebilir. Atardamar ikidir sonlara çok diri, dinç, istekli çıkıyor. Yarışta biraz tempo bulduğunda da affetmiyor. Kaizbertlere diş geçirmesinin tek yolu da önde yarışı hızlı götürmeleri. Öyle de olacak gibi. Onların temposu düşerse Atardamar noktayı koyar, imzayı atar.


I WANNA LEAVE - THE RACER

English Channellar kumda daha iyi ama I WANNA LEAVE'in annesi tam bir çimci kısrak. Oradan hareketle ilk yarışında çimde denenmesi mantıklı. Çalışmaları da harika ötesi. Kocakaya da binmiş ki ilk starttan çıkan bu tayla bir beyaz bayrak ayna yapabilir. THE RACER, tam bir kısa mesafe çim orjin. Anne Finy, Berraksu'yla kardeş. Uzunda da koşmaz mı? Koşar. Ama kısada ve çimde başka koşar. O da bu yarışına çok etkili hazırlananlardan. Hışman Çizik kardeşimle en ufak hatayı affetmeyecek durumda.

UÇAN NAZ


Yedi at koşuyor, dördünün totosu yerlerde sürünüyor. Biri istikrarsız, diğeri çimde daha iyi. Elimizde bir tek UÇAN NAZ kalıyor. Temmuz ayından bu zamana dört kere koştu. İkisinin kazandı, kazandığı koşular 2000 metre ve üstündeydi. Diğer yarışlarında da tabeladan düşmedi. Koştuğu, geçtiği atlar bunlardan iyiydi. Ercan Çankaya gibi kaliteli bir apranti kardeşimizden de verdiği güvenle banko. 

WILD SON - KATBE KAT

WILD SON, Florida Coast'ın kardeşi. FLORIDA COAST, 11 yarışına 6 birincilik sığdırdı. Dişi Tay Deneme'de ikinci oldu. Kısrak'ta üçüncü, Nene Hatun'da üçüncü. WILD SON'un babası INVINCIBLE SON da bu yıl Gazi ikincisi verdi. İyi orjin, kaliteli eküri, güzel hazırlıklar. Favorimiz. KATBE KAT, çok değişik orjiniyle karşımızda. Babası Hayri Baba, annesi de Hayri Baba'nın kız kardeşi. Bir nevi inbreeding, yani akraba evliliği. Bu tip atlar ya çok kaliteli olur, harika koşar, ya da yerlerde sürünen bir performans sergiler. KATBE KAT'ın gücünü, potansiyelini ben de merak ediyor. Hazırlıkları fena değil.GRAY OCEAN-SHARPA

GRAY OCEAN ikidir kısada istediğini bulamıyordu. Ama bugün şartlar el vereceğe benziyor. Koşuda sürat seven atlar fazla. Önde bir kargaşa yaşanabilir. Yaşanmasa da tempo yüksek olur. Sonlarda GRAY OCEAN o acı sprintiyle bu yarışı kopartabilir. SHARPA kalitesi kadar koşuyor. Çok iyi koşuyor. Son dört yarışı da birbirinden iyiydi. Ekürinin atları da son dönemde çok formda. En son yine Özcan'la Vahşi Kız yem kenteri yaptı. Sonları çekişmeli geçmeye aday bir koşu. 

ARYALIVA


Grubu yukarıdan aşağıya süzdüğümüzde bugüne kadarki koşularına bakılarak elle tutulur birkaç at var. Bunlardan ikisi de grubu ayırıyor. ARYALIVA, TAVUZKUŞU. ARYALIVA Ankara'dan bu yarışı hedef yaparak geliyor. Tavuzkuşu, son koşusunda Bosna Hersek'e saldırdı. Potoda geçildi. İkisi de birbirine yakın atlar ama benim gönlüm ARYALIVA'dan yana. Tavuz Kuşu'nu mesafe yarışlarında kollayacağım. İyi durumuyla ARYALIVA, Ahmet Çelik'le geçilmezliğini koruyup üçte üç yapar.Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3.5 // 2.4
1.5.2
4.2.3.1 // 7.8
1 UÇAN NAZ BANKO
2.5.9.1.3.4
6.4.5.7

40.32 TL // 120.96 TL

2. ALTILI

2.5.9.1.3.4
6.4.5.7
4.2.3.5
2.4 // 6.3
1 ARYALİVA BANKO
4.5.1 // 8.2

40.32 TL // 134.4 TL