En Son!

6/recent/ticker-posts

03 Eylül Hasan Kurtuluş Ankara At Yarışı Tahminleri

DIDONATO

Bu yarışta muhtemelen kafaya Allora çıkar. O da, ben çıkmam, derse iş başa düşer. DIDONATO kafayı alır, potoya kadar yanına kimseyi almaz. Bu ihtimali biraz düşük buluyorum. Önde bir ya da iki at olacaktır ama tempo düşük kalır. Tabii bu da DIDONATO için biçilmiş kaftan bir yarış olur. Çünkü öndeki atı takibe alıp düzlükte yarışı koparır. Yine de zor yarış.

VAHŞİ KIZ-BEDESTAN

VAHŞİ KIZ, bu grubun atı değil ama onun gibi süratli at da çok. En kötü ihtimalle Robin Son, Vahşi Kız'ı bozacaktır. O beceremezse No Way Out var. O da olmazsa Oğlum Meriç piyasaya çıkar. Karabayırlı'yı saymıyorum çünkü o ortalarda da gidebiliyor. Anlayacağınız bu yarış tempoya biner. Ya Vahşi Kız gücünü ortaya koyar, kazanır ya da sonlarda BEDESTAN gibi kaliteli bir at cezayı keser.


ŞPİLDAT-BEST OF ELA-LUA LUA-AIR DROP

Hafif tempo bir yarış daha. Burada Cangüven'i, Cihan'a Bedel'i öne salarlar. Lua Lua, Best Of Ela peşlerine takılır. ŞPİLDAT da muhtemelen arkalarında gider. Kiloyu iyi dengelemesi lazım. Düzlükte BEST OF ELA, LUA LUA yan yana gelir, dışlarına da ŞPİLDAT dolanır ya da içlerine. Yarışın akışına bağlı. Velhasılkelam bu üç atın kıyasıya mücadelesinden birinci ortaya çıkar. Ha bir de AIR DROP var. Onun da bu pastaya ortak olabilmesi için temponun epey yükselmesi lazım. Yükselir mi tam kestiremiyorum. Yine de yazalım. 


ÇİVİT-AKAN PINAR-NEMESİS

ÇİVİT, ilk yarışını epey gösterişli kazandı. Kardeşi Kırkdört de fena at değildi. Grup 1 Haralar'da beşinciliği var. Ondan sonra bir arızalandı, bir de daha da toparlayamadı. Urfa, Elazığ, Diyarbakır derken yarış yaşamı bitti. Bu açıdan bakınca ÇİVİT'in ilk yarışı bana, acaba, dedirtmedi desem yalan olur. Acaba bu orjinden yine bir grup atı çıkacak mı? Bugün bunu daha iyi anlayacağız.


OĞLUM ÇELİK-TRON-ANTIOCHOS

Uzun zamandır Ankara'da idman pistinin tozunu yutan OĞLUM ÇELİK, İzmir'de aradığını bulamadı. Çalışmasındaki görüntüsünü çok beğendim. Bugün iş yapar. TRON; Crazy Island, Oğlum Beratım gibi atlarla kardeş. Onlar Dai Jin, bu Torok. İki defa ikincilikten sonra Kocakaya'yı üstüne attılar. Bugün şanssızlık kırılabilir. Antiochos, Sin'le hem anneden hem de babadan kardeş. Sin, orta-uzun mesafeyi daha çok seviyor. Ama taylarda bu her zaman etkili olmuyor. Bir bakmışsın almış kafayı kazanmış ya da virajda ayırıp geriden gelenleri cevaplamış. Bu koşudan her sonuç çıkar. Biz tetikte olalım.


AKYAKA

Kurtellerin elinden çıkma bir at. 8 ay koşmadı, geldi 8 boy, 10 boy, 20 boy derken sonunda layık olduğu yere geldi. Yarış tam bir çorba. Artuklu, Bildenhan, Cevher gibi tempoyu arşa taşımaya aday atlar var. Bu da demek oluyor ki geriden gelecek bir atın kazanma şansı çok ama çok yüksek. Yani AKYAKA, öne fazla bulaşmadan ilerlerse buradan ikramiyeyi alıp kasasına götürür.

BARTOLOMEO 

Kazandığı gün banko demiştik. Geldi, altılıyı da bulduk. Bugün Ercan Çankaya kardeşim binmiş ki koşuyu inceleyince hem kazandığı Hakimşah'tan hem de ikinci olduğu Puro'dan indiğini zaten görürsünüz. Yamak koşusunda iyi yamaklara oynamayı severim. Yine mesafesine çıkmış, çalışmaları iyi, aprantisi iyi. Tek atıp beklerim.Hasan Kurtuluş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

2.1.3 // 5.4
6.3 // 5
3.6 // 4
3.2.4.7.5
7.10.1.9.6.3.4.8
8 AKYAKA BANKO

33.6 TL // 126 TL

2. ALTILI

3.2.4.7.5
7.10.1.9.6.3.4.8
8 AKYAKA BANKO
7 BARTOLOMEO // 1.4
3.2.8
2.4.1.3.7

42 TL // 126 TL
Yorum Gönderme

0 Yorumlar