En Son!

6/recent/ticker-posts

01 Eylül Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

Dün Bursa birinci altılıda bankomuz starttan geç çıkmasına rağmen sonlarda güçlü gelerek aslında normal bir yarış yapsa kazanabileceğini, tercihimizin yanlış olmadığını, iyi bir ikramiyeyi kaçırdığımızı gösterdi. Bugün telafi etmeye çalışacağız.


ER MEYDANI//GÖLGEYELE: Er Meydanı, uzun mesafede çok başarılı bir at. Son dönemde bu gibi gruplarda başarılı koşuları var. Her yarışında da kendini biraz daha ileriye taşıyor. Bugün de Saadettin Boyraz'ın biniyor olması, bana biraz daha güven verdi. Gölgeyele ise son olarak kısa mesafede iyi bir yarış yaptı. Müslüm Çelik'le de bir uyumu söz konusu. Kazandığı son dört yarışta da Müslüm Çelik'le koştu, zaten beş birinciliği var. Geçen yıl grup yarışlarda da denendi ama başarı sağlayamadı. Neredeyse bir yıldır birinciliği olmayan safkanın çok sevdiği jokeyiyle bu şanssızlığını kırabileceği bir koşu.

SPENCER: İlk koşusunda 1100 metreyi 1.08, sonraki koşusunda ise 1.06 ile koşarak derecesini iki saniye ilerleten safkan, Ceyar gibi güçlü bir rakibini geçerek kendisinin de en az onun kadar iyi olduğunu gösterdi. 1000'i 1.03 rahat, 800'ü 50 rahat şeklinde dereceli galoplar yapan tay, bugün de bu rakiplerini geçerek üçüncü kez birinciliği elde edecektir.

ALPHA KURT//ONEANDONLY: Alpha Kurt geçen senenin Nene Hatun Koşusu üçüncüsü, orjini de uzuna yatkın bir safkan. Bu sene iki kısa yarışla eksiklerini kapattı. Bugün sevdiği mesafede daha iyi bir yarış çıkartarak birinciliğe uzanabilir. Oneandonly ise son dönemde iyi gruplarda koştu ve kendisi gibi dişi atlar arasında, bunun gibi gruplarda her zaman adını duyurmayı başarmış bir at. İki yarış öncesinde geçildiği atlara baktığımız zaman Miss Eleni ve Bumerang gibi iki güçlü dişi olduğunu görebiliyoruz. Bumerang, Zübeyde Hanım'da dördüncü olurken Miss Eleni, Fikret Kaya Koşusu'nu kazandı. Yani o iki safkanda çok formdaydı. Bugünkü rakipleri daha uygun görünüyor.

DÖRTNALBEYİ//KALAGAY: Dörtnalbeyi, Ankara'da peş peşe kazandığı iki yarıştan sonra İstanbul'da grup koşuya girdi. Orada beklendiği üzere başarısız oldu. Ancak Ankara pistini seviyor, bu mesafedeki derecesi de iyi. Kalagay ise Kaizbert'in başarılı taylarından. Adana'da Müslüm Çelik'le koştuğu yarışta da pek zorlanmamıştı. Bugün önde istediği gibi tempo veremeyebileceği için biraz daha temkinli yaklaşıyorum. Küçük kuponlarda iki atla geçilebilir ancak sürprize de açık bir yarış.

CAVARADOSSI: Yarış hayatına başladığında açık yarışlarda koşan safkan, sonrasında bir geriye gidiş yaşadı. Yaşadığı sorunlar pistlerden bir dönem uzak kalmasına sebep oldu. İki yıl boyunca da hiç kazanamadı. Ancak son iki koşusunda süper bir ilerleme gösterip iki kez kazanmasını da bildi. Bugün kilosu ağır olduğu için tereddütle yaklaştığım bir at. Çünkü alttan da kazanabilecek iyi atlar var. 

FANTASTIC SOLUTION//ONEMANSHOW: Fantastic Solution, orjin olarak tam bir uzun mesafe atı. Babası Real Solution'ın 1800 ve üstünde grup yarış birincilikleri var. Anneden de Arts Man'le kardeş. Bugün uzun mesafeye kaydı vardı ama orada sert rakipler olunca kısa mesafede maiden tercihi yapıldı. Biraz zorlanacağını düşünsem de hazırlıklarının iyi olmasıyla mutlaka yazılmalı. Onemanshow ise Precious Jewel gibi kısa mesafede grup yarış koşmuş, kısa vade kazanmış bir atın anneden kardeşi. Henüz beklenen yarışları yapamamış olsa da patlamaya yakın olduğu da bir gerçek. Gördüğü üç yarışın ardından artık formunun da ilerlemiş olmasıyla bugün birinciliğe oynayacaktır.Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

2.4.3.1.6.7
3 SPENCER BANKO
4.5 // 1
4.2 // 6.1
1.6.5.4.2.3
10.5.8.2.3Yorum Gönderme

0 Yorumlar